zamknij

Opinie

Wasze opinie

Serwis www.tuwroclaw.com daje Ci możliwość wyrażenia swojej opinii na dowolny temat: skomentowania wydarzenia, wystawienia pozytywnej lub negatywnej oceny rybnickim firmom i instytucjom. Poniżej przedstawiamy ostatnio dodane przez internautów opinie.

 • ~~~Zet 2020-03-24 15:00:00

  Jak w tej sytuacji Prezes PiSraela wyobraża sobie przeprowadzenie wyborów prezydenckich?!

 • ~Anna Moc 2020-03-24 09:57:30

  dużo tych zmian i sytuacja bardzo dynamiczna. DObrze, że z biletów okresowych można rezygnować http://www.echo24.tv/artykul/bilety-mpk-wroclaw-jak-anulowac-lub-zawiesic-8336

 • ~Krzysztof Rostek 2020-03-24 00:29:29

  A co z IIiTD PAN ?? Tam maja pracownię badajc wirusy (Terapie fagowe)

 • ~~~Zet 2020-03-23 18:10:09

  4) Pakiet pomocowy rządu Holandii dla przedsiębiorstw, który ma zapobiec zwalnianiu pracowników i zagwarantować pensje dla nich, wart jest 20 mld euro.
  500 mld euro na utrzymanie płynności niemieckich przedsiębiorstw i 50 mld euro dla mikroprzedsiębiorców i samozatrudnionych to główne punkty pakietu pomocowego, który ogłosił w poniedziałek rząd RFN.
  Rząd Wielkiej Brytanii ogłosił nadzwyczajny pakiet pomocowy o wartości 330 mld funtów, dzięki któremu firmy mają przetrwać skutki wybuchu pandemii koronawirusa. Zapowiedziane środki będą przeznaczone na m.in. kredyty dla firm, pomoc dla sektora lotniczego oraz hotelarsko-gastronomicznego, wakacje podatkowe dla firm, wsparcie dla małych firm, które nie miały ubezpieczenia oraz dla spłacających kredyty hipoteczne.

 • ~~~Zet 2020-03-23 18:08:49

  3) Francja uruchomi 45 miliardów euro w ramach środków kryzysowych dla krajowych firm, aby ograniczyć wpływ koronawirusa na gospodarkę - powiedział minister gospodarki i finansów Bruno Le Maire. Przekazał, że koronawirus pogrąży Francję w recesji w 2020 r. Zaznaczył, że z powodu pandemii koronawirusa francuska gospodarka skurczy się w tym roku o 1 proc. PKB. Wyjaśnił, że duża część tej kwoty to odroczenie wszystkich płatności podatkowych i kosztów wynagrodzeń, które firmy miały zapłacić w tym miesiącu, oraz anulowanie takich płatności dla firm zagrożonych upadłością.

 • ~~~Zet 2020-03-23 18:08:15

  2) Prezydent USA podpisał pakiet pomocowy na czas epidemii koronawirusa. Przewiduje on m.in. darmowe testy na Covid-19 i płatny 10-dniowy urlop chorobowy dla niektórych zatrudnionych zakażonych. W USA trwa dyskusja nad kolejnymi krokami. Następny pakiet dotyczyć ma małych przedsiębiorstw, przemysłu oraz gospodarstw domowych. Prawdopodobnie będą w nim zawarte również bezpośrednie transfery pieniężne dla Amerykanów. Reuters, powołując się na dokument ministerstwa finansów, pisze o czekach na 250 dol. Amerykańska administracja nie potwierdzała żadnych kwot.

 • ~~~Zet 2020-03-23 18:07:40

  1) TAK! Pytanie: co robi w tej sprawie rząd POLIN?!
  Np. norweska premier Erna Solberg poinformowała w niedzielę, że w związku epidemią Covid-19 rząd przeznaczy co najmniej 100 mld koron (9,7 mld dol.) na wsparcie firm. Norweska minister finansów Siv Jensen ostrzegła, że trzeba się przygotować na falę bankructw w Norwegii, zapowiedziała jednak, że rząd wesprze przedsiębiorców między innymi gwarancjami kredytowymi.
  Rząd i bank centralny Rosji poinformowały o planowanych sposobach zminimalizowania skutków, jakie odczuje gospodarka w wyniku epidemii koronawirusa i spadku cen ropy. Władze zapowiedziały przeznaczenie na ten cel 300 mld rubli (ok. 3,9 mld USD). Rząd zaproponował pomoc przedsiębiorstwom, jeśli przy realizacji zamówień państwowych dojdzie do okoliczności "siły wyższej". W przypadku firm turystycznych i przewoźników lotniczych rząd zezwoli na odroczenie ściągania podatków. Taka ulga może być rozszerzona także na inne branże. Bank centralny pozwolił organizacjom kredytowym, by podczas współpracy z kredytobiorcami z branży transportowej i turystycznej nie brały pod uwagę pogorszenia się oceny zdolności finansowej tych firm.

 • ~~~Zet 2020-03-23 17:25:24

  Gdyby rząd POLIN tak zrobił - to byłby stan epidemiologiczny i konieczność przeniesienia wyborów na np. jesień. Ponieważ "Chanukowycz" wtedy nie wygra - dlatego Prezes koniecznie chce przeprowadzenia ich teraz!

 • ~~~Zet 2020-03-23 17:22:45

  Będzie miał tzw. dez-inwestycję!

 • ~~~Zet 2020-03-23 17:21:45

  Polskie uczelnie maja bardzo duży potencjał, który NIE jest na rzecz polskiego społeczeństwa wykorzstywany!

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert TuWrocław

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera www.tuwroclaw.com i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy więcej zieleni na ul. Kazimierza Wielkiego to dobry pomysł?
Oddanych głosów: 231