zamknij

Opinie

Wasze opinie

Serwis www.tuwroclaw.com daje Ci możliwość wyrażenia swojej opinii na dowolny temat: skomentowania wydarzenia, wystawienia pozytywnej lub negatywnej oceny rybnickim firmom i instytucjom. Poniżej przedstawiamy ostatnio dodane przez internautów opinie.

 • ~mallyy 2019-11-22 13:51:01

  Brawo Prezydent Wrocławia! Ma lepsze i gorsze pomysły ale ten jest bardzo słuszny i potrzebny. Najwięcej sprzeciwu maja niedouczeni fanatycy religijni, którzy do kościoła chodzą co niedzielę a od poniedziałku leją swoje żony i gnębią dzieciaki. Znam takie mendy. PIS daliby sobie wytatuować na czole. Może i by tak trzeba było ?

 • ~Bogusław Czernewcan 2019-11-22 13:29:34

  Czy osoby niewidome będą mogły podotykać makiety?

 • ~Zet 2019-11-21 17:11:21

  Ego - kosmiczne, w przeciwieństwie do całej reszty!

 • ~Zet 2019-11-21 16:04:12

  Byliśmy germanizowani i rusyfikowani, a teraz: judeizowani! Patrioci są przez POLICJĘ katowani, a zydzi, szabesgoje i gender-LGBTQ - noszeni na rękach! O tempora! O mores!

 • ~Maciej Musiał 2019-11-21 00:12:10

  Byleby coś co by powstrzymało kościelny terror.

 • ~Zet 2019-11-20 13:22:55

  Henryk Tomaszewski, znany homoseksualista. Ciekawe, co w starciu z opresywnym nazi-marksizmem kulturowym i gender-LGBTQ, by wymyślił?

 • ~Maciej Musiał 2019-11-20 08:34:11

  500mln na 500+.... to jakaś masakra :/ za 500mln można by kupić 60 nowych tramwajów.

 • ~Marcinkwiatek 2019-11-19 20:29:45

  Rutkowski na stylizację niczym postać z anime.

 • ~Zet 2019-11-19 19:54:54

  Julian Kornhauser, żyd, teść prezydenta Dudy, poeta i krytyk literacki (ur. 1946) był przez lata kretyńsko zadurzony w komunizmie. Jako jeden z nielicznych poetów jeszcze po 1956 (!) wychwalał osławionego zbrodniarza komunistycznego Włodzimierza Ilicza Lenina w wierszu „Moja żona śpi, Iljiczu”. Publicysta Marcin Hałaś pisał o tym wierszu Dudy na cześć Lenina jako utworze, w którym Kornhauser „Lenina zaplątał do czegoś, mającego przypominać przeintelektualizowany erotyk”. Znamienne, że nikt poza red. Hałasiem nie przypomniał tego wiersza Kornhausera w ostatnich latach, a poświęcony Kornhauserowi tekst Wikipedii milczy o tym jego haniebnym wyskoku, szeroko omawiając jego działalność opozycyjną od 1973 r. A przecież haniebny poetycki panegiryk Kornhausera o Leninie nie był u niego wcale czymś odosobnionym. Urbankowski przypomniał w swej książce inny utworek Kornhausera pt. „Cyrk Moderne” Scheidemanna „,poświęcony Róży Luksemburg, w którym pisze o jej „twarzy całowanej przez Lenina”. Przypomnijmy, że w tym wierszu żydowski poeta wychwalał Żydówkę R. Luksemburg, która była zajadłym wrogiem niepodległości Polski. A przy tym Kornhauser, pisząc o całowaniu twarzy R. Luksemburg przez Lenina, całkowicie rozmija się z prawdą historyczną. Jak przypomniał B. Urbankowski: „Kornhauser był za bardzo marksistą–leninistą, by nie wiedzieć, jak ostro Róża Luksemburg krytykowała Lenina za to, że walcząc o władzę dla swej grupki, topi Rosję we krwi (por. B. Urbankowski : „Czerwona Msza…, ss. 226-227). Jeszcze haniebniejszym od wypocin Kornhausera o Leninie było jego paszkwilanckie wierszydło o NKWD-owskiej i ubeckiej zbrodni kieleckiej w 1946, przedstawionej przez niego jako okrutna polska rzeź na Żydach. W „Wierszu o zabiciu doktora Kahane” Kornhauser pisał:
  „A jacy to źli ludzie mieszczanie kielczanie,
  żeby pana swego, Seweryna Kahane,
  zabiliście, chłopi, kamieniami, sztachetami!
  Boże że go pożałuj i wszech synów Dawidowych
  iże tako marnie zeszli od nierównia swojego!
  Chciałci i jego bracia miła królowi służyć
  swą chorągiew mieć, ale żołnierze dali go zabić.
  Żołnierze, milicjanci, kieleccy rodzice
  świętości nie mieli, bezbronne dzieci zatłukli!
  Zabiwszy, ulicami powlekli, bić Żydów krzyczeli,
  Polacy, kielczanie jako psy kłamacze.
  Okrutność śmierci poznali, szkarady posłuchali,
  krwią splamili przyjacioły, na bruk ich wyrzucili.
  Bóg Polaków zamknięty w obozie, w baraku
  drży, gdy dzielni chłopcy z orzełkami na czapkach
  dobijają dziewczynki żydowskie, rurkami, na odlew”.
  Groteskowe było już nazwanie przez Kornhausera Żyda Seweryna Kahane „panem” mieszczan i chłopów kieleckich. Najpodlejsze było jednak kłamstwo o tym, że to chłopi i mieszczanie kieleccy zabili Kahane kamieniami i sztachetami. Prawdą historyczną, o której można z łatwością przeczytać w tekście o Kahane w „Wikipedii”, było to, że nie zabili go żadni mieszczanie i chłopi, lecz zastrzelił go oficer Ludowego Wojska Polskiego. A ten mord był faktycznym początkiem NKWD-owskiej i ubeckiej prowokacji.
  Pytanie: czy już nie ma polskich poetów godnych promowania?!

 • ~Zet 2019-11-19 14:41:48

  Na cmentarze i zydowskie muzea - pieniądze są!! A na np. Muzeum Kresów - ciągle NIE MA! We własnym kraju Polacy są dyskryminowani!

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert TuWrocław

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera www.tuwroclaw.com i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy urzędnicy powinni zarabiać więcej?

Oddanych głosów: 98