zamknij

Opinie

Wasze opinie

Serwis www.tuwroclaw.com daje Ci możliwość wyrażenia swojej opinii na dowolny temat: skomentowania wydarzenia, wystawienia pozytywnej lub negatywnej oceny rybnickim firmom i instytucjom. Poniżej przedstawiamy ostatnio dodane przez internautów opinie.

 • ~mdj11 2022-01-21 19:28:37

  Witam.
  Czy czytelnicy Portalu wiedzą, że w czasie otarcia wydarzył się ogromny skandal? Nie? To proszę czytać:

  Przy otwarciu drugiej w Polsce Pralni Społecznie Odpowiedzialnej doszło do bulwersującej sytuacji. Firma Henkel zabroniła poświęcenia nowej pralni przez bp. Jacka Kicińskiego. Wrocławski biskup pomocniczy nie wszedł na konferencję, mimo że został na nią zaproszony.
  Według przygotowanego wcześniej harmonogramu uroczystości biskup Jacek Kiciński CMF miał być jednym z przemawiających, oprócz prezydenta Wrocławia, przedstawicieli firmy Henkel (producenta marki Persil), fundacji Społecznie Bezpieczni i Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta. Biskup jako asystent kościelny Towarzystwa miał też poświęcić pomieszczenie i sprzęt.
  To nie spodobało się pracownikom firmy Henkel, która zasponsorowała całą pralnię i proszek. Sygnalizowali oni inny przebieg uroczystości (np. początkowo sugerowali, żeby biskup przemawiał ostatni). Później jednak zablokowali także poświęcenie, tłumacząc się polityką firmy, która ma być neutralna światopoglądowo. Polscy przedstawiciele firmy konsultowali to podobno nawet z niemiecką centralą, która kategorycznie zabroniła ceremonii poświęcenia, uznając to za niepotrzebny akt religijny. A pralnia znajduje się w... noclegowni św. Brata Alberta w Towarzystwie, które w swoim statucie ma wyraźnie napisane: katolicka organizacja dobroczynna.
  Mimo że Towarzystwo (jednoznacznie kojarzone z Kościołem katolickim) było gospodarzem miejsca, to jednak nie doszło do poświęcenia. Biskup po przyjeździe został poinformowany, że nie może poświęcić pralni w momencie oficjalnego otwarcia. To warunek firmy Henkel. Może natomiast przemówić razem z innymi do mediów w czasie konferencji prasowej. Wobec takiego postawienia sprawy bp Jacek Kiciński odjechał.
  - Towarzystwo stoi bezwzględnie na stanowisku, że to poświęcenie powinno się odbyć. Byliśmy zaskoczeni stanowiskiem firmy Henkel. My nie ukrywamy swojego przywiązania do wartości chrześcijańskich. Dla nas jest to normalne i dlatego też zaprosiliśmy bp. Jacka, z którym współpracujemy na co dzień. Teraz jest nam niezwykle przykro i pęka nam serce, że doszło do tak niekomfortowej i niewłaściwej sytuacji - mówi "Gościowi" prezes Koła Wrocławskiego TPBA Rafał Peroń.
  Towarzystwo prowadzi swoją działalność, jednoznacznie opierając się na chrześcijańskiej wizji pomocy najuboższym, za wzór obierając sobie swojego patrona - św. Brata Alberta. Realizuje zadanie pomocy osobom w kryzysie bezdomności, korzystając ze środków miasta Wrocławia oraz różnego rodzaju grantów.
  Jak się dowiedzieliśmy, podobna sytuacja miała miejsce już w Gdańsku, gdzie przed rokiem także otwarto tego typu pralnię społeczną przy placówce Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta. Henkel wyraźnie nie życzył sobie wtedy księdza i poświęcenia. We Wrocławiu także w ostatniej chwili postawił na swoim.
  Poprosiliśmy o komentarz prezydenta Wrocławia, Jacka Sutryka. Biuro prasowe Urzędu Miejskiego odpisało:
  Pralnia Społecznie Odpowiedzialna nie jest miejską jednostką. Prezydent Wrocławia był gościem na tej uroczystości.
  Jacek Sutryk nie miał świadomości, że zaistniała opisana sytuacja. W związku z tym Urząd Miejski Wrocławia nie komentuje tej sprawy.

  https://wroclaw.gosc.pl/doc/7325132.Skandal-na-otwarciu-pralni-dla-potrzebujacych-Biskup-nie-mogl

 • ~Alma 2022-01-20 15:57:08

  Śmieszne, że teraz nagle rektor twierdzi, że walczy o podwyżki dla pracowników,jak jeszcze kilka miesięcy temu przesłał pracownikom mail z informacją, że podwyżek nie będzie, ponieważ Uniwersytetu na to nie stać...

 • ~agusta23 2022-01-20 09:39:40

  Przyczyną trudności z zajściem w ciążę może być endometrioza, tak było w moim przypadku, zdiagnozowano ją u mnie w szpitalu medicover a sprawa wyszła wtedy kiedy zaczełam się starać o dziecko, lekarze mówią że to za późno i choroba może być już w tak zaawansowanym stanie że potrzebny będzie skomplikowany zabieg

 • ~JakiśRandom 2022-01-19 11:44:45

  Brawo! Oby posiedzieli aż im tyłek odpadnie. Tyle jest pracy we Wrocławiu czy Gdańsku, ale nie, lepiej ukraść to, co inni wypracowali często odkładając całymi latami wyrzeczeń. Żeby jeszcze ich rodziny głodowali ale to są ludzie którzy po prostu wybierają taką "ścieżkę kariery". Już mogli by iść do polityki, przynajmniej kradli by w majestacie prawa.

 • ~Edyward 2022-01-19 11:30:59

  Ekologiczne w jakim sensie. Zrobione z drewna wyrąbanego siekierą bez zyżycia grama ropy naftowej?

 • ~mdj11 2022-01-18 17:50:25

  Witam.
  I kolejny "klocek" biurowy. Jak tak dalej pójdzie, to we Wrocławiu na atrakcyjnych terenach będą stały tylko "całe" dzielnice biurowców, które pustoszeją popołudniu i okolica się wyludnia.
  Aż w końcu skończy się ten interes z biurowcami i będziemy mieli kamienne pustynie, gdzie wiatr będzie hulał po pustych przestrzeniach.

 • ~JP 2022-01-17 17:17:52

  Rozbierajcie to wreszcie. Z zewnątrz koszmarny budynek, a w środku nie lepszy.

 • ~zawinul 2022-01-14 17:16:53

  OK boomer. Poszczuj jescze na Romów i Ukraińców.

 • ~Edyward 2022-01-14 08:15:56

  No i takie równouprawnienie to rozumiem, a nie darcie japy że mniej płacą bo ktoś jest kobietą albo ma trzy ręce.

 • ~ryjec 2022-01-12 14:04:57

  Tutaj znów górę bierze nasza polska egoistyczna mentalność w myśl której 'nikt mi nie będzie nakazywał, jak mam żyć, będę palił w piecu czym chcę, będę przekraczał dopuszczalną prędkość o ile chcę, nie zaszczepię się przeciw wirusowi', itd. W konsekwencji tępy upór części społeczeństwa uderza w całą resztę przestrzegającą przyjętych zasad. W konsekwencji tego mamy brudne miasta, tragedie na drogach i przepełnione szpitale. Ostatnia podwyżka taryfikatora mandatów pokazuje, że dla Polaka najlepszym motywatorem do zmiany jest dotkliwa kara. W tę stronę powinny pójść władze Wrocławia, zwiększając wysokość mandatów za palenie śmieciami i intensyfikując kontrolę. Z drugiej strony mieszkańcy również powinni zgłaszać przypadki palenia śmieci wśród sąsiadów. Jeśli machniemy ręką na tego typu występki, to nic się nie zmieni (ludzie się nie zmienią).

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.