zamknij

Opinie

Wasze opinie

Serwis www.tuwroclaw.com daje Ci możliwość wyrażenia swojej opinii na dowolny temat: skomentowania wydarzenia, wystawienia pozytywnej lub negatywnej oceny rybnickim firmom i instytucjom. Poniżej przedstawiamy ostatnio dodane przez internautów opinie.

 • ~~~Zet 2020-04-03 07:58:31

  B) Włosi również zauważyli, że koronawirus może atakować nie tylko płuca zarażonych. Z tego powodu w jednym ze szpitali w Lombardii utworzono oddział zwany jako "NeuroCovid". Ma on przyjmować właśnie chorych na COVID-19, u których wirus wywołał problemy neurologiczne.
  Wcześniej donoszono o tym, że wyleczeni z COVID-19 mogą mieć problemy z płucami. W wielu przypadkach mówiono o nieodwracalnych zmianach
  Niestety, po uszkodzeniach tego stopnia, gojenie się płuc może zająć dużo czasu. U około 2-4 proc. pacjentów z COVID-19 uszkodzenie jest nieodwracalne i płuca ulegną później innym chorobom - informował niedawno Keith Mortman z oddziału torakochirurgii w szpitalu uniwersyteckim George’a Washingtona.

 • ~~~Zet 2020-04-03 07:57:37

  A) Nową skutki [oprócz nieodwracalnych zmian w płucach, zaatakowaniu mięśnia sercowego, itd.] u tzw. ozdrowieńców po koronawirusie potwierdzają zarówno chińscy, włoscy jak i amerykańscy lekarze. W każdym z tych krajów zauważono łącznie u kilkudziesięciu osób wyleczonych z choroby COVID-19 niepokojące zmiany w organizmach.
  Choroba COVID-19 w skrajnych przypadkach może prowadzić do obrzęku mózgu. Te z kolei często powodują tworzenie się krwiaków, krwawienie wewnątrzczaszkowe, udary, a także zanik niektórych komórek mózgowych.
  U jednego z pacjentów skutki obrzęku mózgu były bardzo poważne. Mężczyzna stracił umiejętność mówienia - donoszą lekarze ze szpitala na Florydzie.

 • ~~~Zet 2020-04-03 07:20:14

  Poseł K. Bosak wskazał, że rząd nie dysponuje listą adresów korespondencyjnych wyborców, a dostarczanie pakietu wyborczego bez potwierdzenia może spowodować, że trafią one w niewłaściwe ręce, a WIELE OSÓB STRACI PRAWO DO GŁOSOWANIA!
  – Jak rząd zamierza sobie z tym poradzić pewnie dowiemy się już w piątek, ponieważ w piątek mamy spotkać się w Sejmie i dyskutować nad tymi projektami. Mam nadzieję, że dyskusja będzie nieco szersza niż na ostatnim posiedzeniu Sejmu, kiedy nie było żadnej dyskusji. Nie było ani możliwości zadawania pytań, ani wystąpień klubowych. Można było tylko złożyć wniosek formalny – powiedział Bosak.
  – Sytuacja, w której w sprawie wyborów, które mają być za miesiąc, RZĄD ZMIENIA ZDANIE CO TRZY DNI, jest sytuacją podważającą powagę państwa polskiego. Apelujemy do prezydenta Andrzeja Dudy, żeby przerwał swoje milczenie w tej sprawie i powiedział jak wyobraża sobie walkę o reelekcję. Apelujemy do rządu, żeby przestał wygłupiać się z tą ciągłą zmiana koncepcji przeprowadzania wyborów i podjął odważną decyzję o ich przesunięciu. Apelujemy do reszty opozycji, żeby skupiła się na sprawie bezpieczeństwa obywateli, a nie potęgowała chaos zapowiedziami bojkotów i histerycznymi deklaracjami, oskarżeniami, czy wzmaganiem konfliktu politycznego – oświadczył poseł.

 • ~~~Zet 2020-04-03 07:12:15

  Koronawirus w Polsce. Wirtualna Polska poznała wyniki badania pracowni Kantar, która zapytała Polaków m.in. o ich stosunek do stanu przygotowania systemu ochrony zdrowia do walki z pandemią. WIĘKSZOŚĆ (2/3) respondentów obawia się wziąć udział w wyborach prezydenckich 10 maja, jeśli te wymagałyby pójścia do lokalu wyborczego.

 • ~~~Zet 2020-04-03 01:08:26

  Już w 39 miastach i powiatach Polski jest darmowa komunikacja miejska [to m.in.Bełchatów, Głowno, Goleniów, Gostyń, Lubin, Mława, Nowogard, Nysa, Ornontowice, Otmuchów, Świerklany, Ząbki i Żory], a przybywają kolejne.
  Na całym świecie przybywa miejscowości, w których zdecydowano się zapewnić mieszkańcom darmową komunikację miejską. W niektórych opłaca się to robić, gdyż wielu mieszkańców i tak jeździło na gapę, a windykacja, kontrole, biurokracja kosztowała niejednokrotnie niewiele mniej, niż sfinansowanie ludziom darmowych przejazdów. W innych postanowiono zapewnić pracownikom darmowy dojazd do pracy lub chciano zmniejszyć ilość prywatnych samochodów na ulicach, a co za tym idzie zmniejszyć problem zanieczyszczeń w powietrzu, problemów z parkingami, etc.
  Czy dołączy Wrocław za prezydentury J. Sutryka?

 • ~~~Zet 2020-04-03 00:12:51

  Pani poseł podjęła działania: efekt będzie co najwyżej PR-owy. YudeosPiSek nie zmieni losu gojów, zamieszkujących kolonialną hybrydę "TenKraj"-POLIN, którzy są współczesnymi niewolnikami (np. 40% Polaków żyje w nędzy i ubóstwie, a reszta pracuje za 1/4 tego, co obecnie otrzymują za pracę obywatele tzw. Zachodu) - na lepszy.
  Trend jest odwrotny: np. we Francji dekretami prezydenckimi zmieniono kodeks pracy (umowy śmieciowe, niższe płace, itd.) oraz ubezpieczenia emerytalne - na podobne, do istniejących w POLIN. Epidemia koronawirusa jest w Unii Europejskiej powszechnie wykorzystywana przez rządzących do faktycznego pozbawiania obywateli - ich dotychczasowych praw, do totalnej inwigilacji.
  Oto wyłania się Nowy Porządek chazarskiego Świata!

 • ~~~Zet 2020-04-02 22:17:38

  Tokarczuk: "Na naszych oczach rozwiewa się jak dym paradygmat cywilizacyjny, który nas kształtował przez ostatnie dwieście lat: że jesteśmy panami stworzenia, możemy wszystko i świat należy do nas.
  Nadchodzą nowe czasy."

 • ~~~Zet 2020-04-02 22:16:43

  Tokarczuk: "Obawiam się też, że wirus szybko przypomni nam jeszcze inną starą prawdę, jak bardzo NIE JESTEŚMY SOBIE RÓWNI. Jedni z nas wylecą prywatnymi samolotami do domu na wyspie lub w leśnym odosobnieniu, a inni zostaną w miastach, żeby obsługiwać elektrownie i wodociągi. Jeszcze inni będą ryzykować zdrowie, pracując w sklepach i szpitalach. Jedni dorobią się na epidemii, inni stracą dorobek swojego życia.
  Kryzys, jaki nadchodzi, zapewne podważy te zasady, które wydawały się nam stabilne; wiele państw nie poradzi sobie z nim i w obliczu ich dekompozycji obudzą się nowe porządki, jak to często bywa po kryzysach. Siedzimy w domu, czytamy książki i oglądamy seriale, ale w rzeczywistości przygotowujemy się do wielkiej bitwy o nową rzeczywistość, której nie potrafimy sobie nawet wyobrazić, powoli rozumiejąc, że nic już nie będzie takie samo, jak przedtem."

 • ~~~Zet 2020-04-02 22:15:18

  Tokarczuk mówi: "Lęk przed chorobą zawrócił więc nas z zapętlonej drogi i z konieczności przypomniał o istnieniu gniazd, z których pochodzimy i w których czujemy się bezpiecznie. I nawet gdyśmy byli, nie wiem jak wielkimi podróżnikami, to w sytuacji takiej, jak ta, zawsze będziemy przeć do jakiegoś DOMU."

 • ~~~Zet 2020-04-02 22:13:47

  Tokarczuk celnie zauważa: "Czy aby nie jest tak, że wróciliśmy do normalnego rytmu życia? Że to nie wirus jest zaburzeniem normy, ale właśnie odwrotnie – tamten (...) świat przed wirusem był nienormalny?"

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert TuWrocław

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera www.tuwroclaw.com i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy wprowadzenie bezpłatnej komunikacji miejskiej na czas epidemii koronawirusa to dobry pomysł?
Oddanych głosów: 204