zamknij

Opinie

Wasze opinie

Serwis www.tuwroclaw.com daje Ci możliwość wyrażenia swojej opinii na dowolny temat: skomentowania wydarzenia, wystawienia pozytywnej lub negatywnej oceny rybnickim firmom i instytucjom. Poniżej przedstawiamy ostatnio dodane przez internautów opinie.

 • ~Robert Kobryn 2017-10-23 20:52:19

  Jeżdzę codziennie rano do Wrocka 70% kierowców to pojebańcy a policji brak teren zabudowany to 100 szczególnie ci co jadą na Psiaka nie wspomnę o tirach dhl i inni kurierzy

 • ~Paweł35 2017-10-23 12:57:09

  Żeby zabezpieczyć się na przyszłość przed rozszczelnieniem instalacji, warto ją regularnie konserwować z pomocą ekspertów, którzy znają się na swoim fachu. Osobiście znam nawet kilku, ale najlepszy zespół to niewątpliwie http://solidneinstalacje.pl/ których jakość mówi sama za siebie, naprawdę warto się przekonać samemu.

 • ~Darek Wojtyński 2017-10-22 18:55:52

  Drodzy koledzy Rafał i Paweł - dyskutujcie na argumenty, a nie na wiarę o własnej racji. Oczywiście, że nie da się oprzeć komunikacji w mieście wyłącznie na komunikacji indywidualnej, ale ostatnio nastąpiło przegięcie w drugą stronę, że KI należy zwalczać jak największe zło, a jak już zwalczymy to będzie raj na ziemi. W mieście o zrównoważonym rozwoju musi być miejsce na każdy rodzaj komunikacji w odpowiednich proporcjach. Inaczej to po prostu nie będzie zrównoważony rozwój, będzie zaburzony, tylko w innym kierunku. Poza tym nie mam pojęcia skąd ta pokutująca, zupełnie absurdalna teoria o tym. że jak zbudujemy drogi o większej przepustowości to natychmiast zwiększy się ruch samochodów tak aby tą przepustowość wykorzystać. Ten absurd zakłada, że kierowcy jeżdżą wyłącznie po to, że zapełniać drogi. Nie, jeżdżą bo mają jakiś cel podróży. Po przebudowie jakiejś drogi globalny ruch pozostanie dokładnie taki sam bo nie pojawią się nowe cele i nowe potrzeby podróży. Owszem, na przebudowanej drodze zwiększy się ruch, ale zmniejszy gdzie indziej. Sumaryczny będzie taki sam.

  Wracając do tematu - estakada na skrzyżowaniu Grabiszyńska/ Klecińska nie ma sensu. Przepustowość skrzyżowania musi być dostosowana do przepustowości kolejnych skrzyżowań na danym ciągu komunikacyjnym. Przepustowość al.Hallera jest już wykorzystana praktycznie w 100%, nie da się tam wpuścić więcej samochodów więc zwiększanie przepustowości skrzyżowania z Grabiszyńską nic nie da poza przesunięciem korka o jedno skrzyżowanie. Podobnie z Grabiszyńską w stronę Oporowa. Pewne niewielkie rezerwy ma Grabiszyńska w stronę centrum, ale te rezerwy są zbyt małe, żeby miało sens pakować grubych milionów w jakąś większą modernizację, a poza tym usprawnienie tylko tego jednego kierunku niewiele zmieni. Jedyną rzeczą jaką warto tam zrobić to kosztujące niewiele dobudowanie dodatkowego pasa do skrętu w prawo z Grabiszyńskiej w Klecińską. Podstawowy problem z tym skrzyżowaniem leży zupełnie gdzie indziej, na poziomie planowania przestrzennego na szczeblu całego miasta. Niestety, BRW pod wodzą Ossowicza to była jedna wielka porażka planistyczna. Dla Klecińskiej po prostu nie ma żadnej alternatywy. Niczego nie stworzono, niczego nie zaplanowano. Albo pojedziesz przez Klecińską albo wpakujesz się do centrum w rejonie pl.Orląt czyli utkniesz w korkach na Legnickiej, Braniborskiej lub Robotniczej. Na ogół bez potrzeby bo cel podróży jest poza tymi rejonami.
  Centrum nie powinno służyć do przejazdów tranzytowych.

  Estakada na skrzyżowaniu Zwycięska / Wyścigowa ma już więcej sensu. W stronę węzła bielańskiego są spore rezerwy, znaczna część ruchu jest wysysana bezkolizyjnie do centrum handlowego i na A4, więc zwiększenie strumienia pojazdów nie spowoduje przeciążenia tego odcinka, skrzyżowanie ze światłami za A4 ma spore rezerwy. W stronę centrum ruch z dwóch pasów na Karkonoskiej od strony autostrady jest kierowany na 4 pasy, po 2 na dalszym ciągu Karkonoskiej i 2 na Wyścigowej, a więc zwiększony strumień pojazdów może być przepuszczony.

 • ~Piotr K. Janicki 2017-10-22 00:07:32

  Panie Pawle Zaleski - a jakieś argumenty?

  Panie Rafale - a jaki wpływ na "pojemność" Wrocławia będą miały estakady? Nie widzę tu żadnego związku. Wolałby Pan zakorkować Wrocław całkowicie, żeby zniechęcić kierowców albo może całkowicie zamknąć ruch samochodowy we Wrocławiu? Innych rozwiązań nie ma. To jest dopiero "staroświeckie" myślenie. Jarosa nie lubię za przechodzenie z partii do partii, ale każdy pomysł na "udrożnienie" Wrocławia to dobry pomysł. Poza tym zwiększenie bezpieczeństwa, jeśli mamy ruch bezkolizyjny. Duży plus, byle były na to pieniądze.

 • ~Dariusz Niszewski 2017-10-21 18:51:00

  Brak wykazu firm uprawnionych do napraw nieszczelnej instalacji gazowej.

 • ~Michał Świątek 2017-10-21 14:56:27

  300 mln zł przez 10 lat ?? To jest kpina ! Wrocław posiada roczny budżet w wys. prawie 4 mld zł. 30 mln rocznie na oczyszczanie powietrza to tak jakby z tonącej łodzi wylewać wlewającą się wodę łyżeczką. Trzeba zmienić priorytety - mniej fajerwerków typu wspieranie klubu ŚląskaW-w, zbędne imprezy etc. Wtedy będzie można bardziej i szybciej zwalczyć ten problem który odbija się na naszym zdrowiu. A coż jest cenniejszego niż zdrowie ? Ile osób ma jeszcze przedwcześnie umrzeć lub zachorować na poważne choroby np. nowotwory?

 • ~Przemek Jonik 2017-10-21 13:52:46

  Ja nieraz spotkałem siez sytuacją chcąc przejść przez torowisko od Orzechowej do przystanku,tutaj koło lombardu że mając zielone światło jako pieszy tramwaj jadący na w moja stronę po prostu sobie przejechał.Dlatego nawet jeśli mamy zielone światło uważać trzeba bo są idioci wśród motorniczych.Nie to że może w chwili przejazdu włączyło mu się jego światło zezwalające a u mnie akurat chwilkę wcześniej czerwone,poprostu w trakcie jak było zielone przejechał sobie do przystanku.Gdybym tak sobie szedł i nie spojrzał była by plama czerwona pewnie.Od tej pory zawsze sięoglądam czy nie jedzie żaden tramwaj z motorniczym idiotom.

 • ~Wojciech Szymanek 2017-10-21 13:33:55

  Ciekawe,co to za wynalazek z tą"Wroclavia",ponieważ to nie jest łacińska nazwa Wrocławia,która w tym języku brzmi Wratislavia.Może ktoś mi to wyjaśni?

 • ~Romuald Halicki 2017-10-21 07:49:05

  Basieńko, wyglądasz rewelacyjnie. Pozdrawiam

 • ~Aleksander Karmelita 2017-10-20 23:15:11

  Właśnie Marszałek Woj. mówił o nierozwiązanym ruchu samochodowym w mieście i właśnie ta nowa galeria w sercu miasta -180 sklepów to kuriozalny wyraz troski komunikacyjnej i o problemie smogu,. Ile i kogo to zasługa z tych notabli miejskich żyjących od dawna w podmiejski siedzibach?ch

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert TuWrocław

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera www.tuwroclaw.com i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy Gaj to dobre miejsce do mieszkania?

Oddanych głosów: 248