Dolnośląski alarm smogowy
Dolny Śląsk nie chce się dusić!
Dolnośląski Alarm Smogowy przekazał na ręce marszałka województwa dolnośląskiego - Cezarego Przybylskiego 3000 podpisów złożonych pod petycją „Dolny Śląsk się dusi”.
2016-06-02 13:40
Dolny Śląsk się dusi! Już ponad dwa tysiące osób żąda uchwały antysmogowej
- Rocznie w samym tylko Wrocławiu aż 500 osób umiera przedwcześnie z powodu schorzeń wywołanych lub pogłębionych przez smog. Oddychanie czystym powietrzem jest naszym prawem i będziemy o nie walczyć! - zapowiadają inicjatorzy kampanii "Dolny Śląsk się dusi". Pod apelem do marszałka naszego województwa o przyjęcie uchwały antysmogowej podpisało się już ponad dwa tysiące osób.
2016-02-12 10:38
Dolny Śląsk się dusi! Jest apel do marszałka o przyjęcie uchwały antysmogowej
- Rocznie w samym tylko Wrocławiu aż 500 osób umiera przedwcześnie z powodu schorzeń wywołanych lub pogłębionych przez smog. Oddychanie czystym powietrzem jest naszym prawem i będziemy o nie walczyć! - zapowiadają inicjatorzy kampanii "Dolny Śląsk się dusi". Trwa zbiórka podpisów pod apelem do marszałka naszego województwa o przyjęcie uchwały antysmogowej.
2016-02-08 14:38
Wielki smog we Wrocławiu doczekał się swojego przewodnika
Dolnośląski Alarm Smogowy wydał broszurę o wrocławskim smogu, która odpowiada na podstawowe pytania dotyczące problemu zanieczyszczenia powietrza i przedstawia sytuację w naszym mieście.
2016-01-29 10:31
Wrocław na razie nie wprowadzi opłaty klimatycznej. Najpierw walka ze smogiem
W zeszłym tygodniu radni mieli przyjąć uchwałę w sprawie wprowadzenia we Wrocławiu tzw. opłaty klimatycznej. Punkt ten wycofano jednak z porządku obrad. - W ciągu najbliższych dni przedstawię program walki ze smogiem, wdrożymy jego pierwsze elementy, a następnie wrócimy do tematu opłaty miejscowej - tłumaczy Rafał Dutkiewicz.
2015-12-01 10:43W Dzień Czystego Powietrza we Wrocławiu ludzie bili na alarm w walce ze smogiem
W sobotę, 14 listopada, we Wrocławiu obchodzono Dzień Czystego Powietrza. Dolnośląski Alarm Smogowy uczcił go zakładając maseczkę przeciwpyłową na pomnik papy-krasnala na ul. Świdnickiej. Podczas happeningu działacze zbierali podpisy pod petycją do Ministra Środowiska o zaostrzenie obowiązku informowania społeczeństwa o wysokich poziomach zanieczyszczenia powietrza.
2015-11-15 10:45
Wrocławskie MPK: „Nie chcemy truć, ale chcemy trochę zadymić”
Pragniemy żyć długo i zdrowo. Oddychać czystym powietrzem i mieszkać w mieście przyjaznym ludziom, a nie samochodom. Dziś co drugi wrocławianin porusza się po ulicach naszego miasta własnym autem. Tracimy czas w korkach i oddychamy coraz bardziej skażonym powietrzem. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne razem z Dolnośląskim Alarmem Smogowym chcą zwrócić uwagę na ten problem. „Nie chcemy truć, ale chcemy trochę zadymić” – pod takim hasłem w środę, o godzinie 15, na skrzyżowaniu ulic Ruskiej i Kazimierza Wielkiego, organizowany jest happening.
2015-09-22 12:11
Dolnoślązacy też apelują do prezydenta Dudy o podpisanie ustawy „antysmogowej”
W miniony czwartek w parlamencie uchwalono nowelizację ustawy Prawo ochrony środowiska dającą samorządom konkretne narzędzia do walki z zanieczyszczeniem powietrza. Władze samorządowe będą mogły określać jakie paliwo, a przede wszystkim, jakie kotły, będzie można wykorzystywać w gospodarstwach domowych. O podpisanie nowelizacji zaapelowały też do prezydenta Andrzeja Dudy ruchy społeczne z całego kraju, w tym z Dolnego Śląska.
2015-09-14 11:12
Niepokojące wyniki niezależnych pomiarów zanieczyszczenia powietrza na jednym z najbardziej zielonych osiedli Wrocławia
Między 24 lutego a 1 marca Dolnośląski Alarm Smogowy wykonał na Biskupinie niezależne pomiary zapylenia powietrza. Badanie wykazało przekroczenia normy dziennej dla pyłu zawieszonego PM10.
2015-03-26 12:15
Dolnośląski Alarm Smogowy: wrocławianie mało wiedzą o tym, kto i kiedy ich truje
Z raportu wykonanego na zlecenie Dolnośląskiego Alarmu Smogowego, wynika, że większość wrocławian nie jest świadoma, że główne źródło zanieczyszczeń powietrza we Wrocławiu, to wynik spalania słabej jakości węgla (m.in. miału) w piecach domowych. Tak zwana „niska emisja” jest odpowiedzialna za 70% pyłów zawieszonych (tzw. PM10) i ponad 94 % rakotwórczego benzo(a)pirenu w powietrzu. – Jednocześnie mieszkańcy chcą wiedzieć więcej, oczekują od władz działań, sami także są skłonni się w nie włączyć, aby móc „wziąć głęboki oddech” – podkreślają eksperci.
2014-12-04 15:49Najczęściej czytane
-
Wrocławskie perełki, gdyby o nich nie zapomniano! Wrocław powinien być dumny, a jest wstyd
50897 -
Wrocław: Armagedon na zachodzie miasta. Komunikacyjny paraliż
50063 -
Pogoda zaskoczy: synoptycy wydali ostrzeżenie dla Wrocławia
43975 -
Sklep pod Wrocławiem pełen podrobionych klocków Lego
42995 -
Zaginęła we Wrocławiu. Może potrzebować pilnej pomocy
38369
Najczęściej komentowane
-
Duża akcja policji we Wrocławiu. Piesi i rowerzyści na celowniku
3 -
Darmowe parkingi w centrum Wrocławia. Tutaj zaparkujesz za darmo!
3 -
Piesi chcą sygnalizacji świetlnej, bo jest niebezpiecznie, a urząd jej nie zamontuje, bo policja powinna pilnować prędkości
3 -
Odkomarzanie we Wrocławiu. Uderzą chemią i...lawendą
2 -
Ryszard Petru prezydentem Wrocławia? "Chcę, żeby Wrocław rozwijał się szybciej"
2
Alert TuWrocław
Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera www.tuwroclaw.com i napisz nam o tym!
Wyślij alert