Instytut Grotowskiego

Piękne i okropne historie podczas przeglądu teatru dokumentalnego
– Podczas przeglądu królować będzie słowo żywe, potoczne, nagrane i spisane podczas dziesiątek godzin wywiadów z osobami opowiadającymi piękne i okropne historie – mówi Krzysztof Kopka, opiekun artystyczny przeglądu teatru dokumentalnego, który będzie miał miejsce w lutym w Instytucie Grotowskiego.
2019-01-18 08:00
Obchody z okazji 20 rocznicy śmierci wybitnego twórcy teatralnego
W 2019 roku Instytut im. Jerzego Grotowskiego we Wrocławiu obchodzi 20 rocznicę śmierci swojego patrona. Z tej okazji kurs wiodący Otwartego Uniwersytetu Poszukiwań zatytułowany „Grotowski. Elementarz” w całości poświęcony jest dokonaniom twórcy Teatru Laboratorium.
2019-01-10 14:00
Trwają zapisy do Otwartego Uniwersytetu Poszukiwań
14 stycznia tego roku mija 20 rocznica śmierci słynnego reżysera teatralnego, Jerzego Grotowskiego. W związku z tym tegoroczny kurs wiodący Otwartego Uniwersytetu Poszukiwań poświęcony jest refleksji nad najważniejszymi pojęciami, zjawiskami i dokonaniami, tworzącymi podstawę wiedzy o Grotowskim i jego Teatrze Laboratorium. Zatytułowano go „Grotowski. Elementarz”.
2019-01-02 16:00![Różne oblicza poskromień w nowej koprodukcji OKiS-u i Instytutu Grotowskiego [WIDEO]](/images/homenews//news/46114/zlosnic1_5c264f6eab46f0_65727782.jpg.jpg)
Różne oblicza poskromień w nowej koprodukcji OKiS-u i Instytutu Grotowskiego [WIDEO]
– „Poskromienie złośnicy” nie jest najlepszym tekstem Szekspira, ale w słabych tekstach talenty objawiają się o wiele mocniej – Piotr Rudzki z Teatru Polskiego – w podziemiu opowiada o nowym spektaklu realizowanym w koprodukcji m.in. z Ośrodkiem Kultury i Sztuki we Wrocławiu. – Nawiązaliśmy współpracę z Instytutem Grotowskiego, od połowy ubiegłego roku możemy więc korzystać z sali Teatru Laboratorium i ją programować – podkreśla kierowniczka działu Sztuk Perfomatywnych OKiS-u, Karolina Michalska - Cecot.
2018-12-31 13:50
"Kamasutra" i "Narkotyki" w nowej wrocławskiej czytelni
W piątek, 12 października, w Instytucie Grotowskiego otwarta zostanie Czytelnia im. Ludwika Flaszena, w której znajdują się m.in. pierwodruki "Kamasutry" Andrzeja Mleczki i "Narkotyków" Witkacego. Organizowane będą tam wydarzenia takie jak wykłady gościnne, warsztaty, spotkania poświęcone książkom, pokazy filmów, seminaria i konferencje naukowe.
2018-10-12 10:00
Wrocław: dyskusja o okrutnym teatrze samospaleń
W poniedziałek, 4 czerwca, w Instytucie Grotowskiego będzie miał miejsce panel dyskusyjny dotyczący nowej książki Grzegorza Ziółkowskiego „Okrutny teatr samospaleń. Protesty samobójcze w ogniu i ich echa w kulturze współczesnej” z udziałem zaproszonych gości z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, reprezentujących różne dyscypliny badawcze.
2018-06-04 08:00
Teatralna „Kosmetyka Wroga” w Instytucie Grotowskiego
„Kosmetyka wroga” to adaptacja bestsellerowej powieści Amelie Nothomb opowiadającej o ciemnej stronie ludzkiej natury. Spektakl rozpoczyna się na peronie dworca w momencie, w którym do Jerome’a – młodego korpoludka – dosiada się tajemniczy natręt. Jednak Textor Texel nie zaczepia Jerome’a, by prosić o jałmużnę. Jego misja jest znacznie bardziej skomplikowana i posiada wewnętrzną strukturę.
2018-04-28 08:00
Spektakl o gwałcie w Instytucie Grotowskiego
W spektaklu, rozgrywającym się symultanicznie w pustej klasie i pokoju nauczycielskim, zegary nieubłaganie tykają. Wśród prawdopodobnych wersji wydarzeń i możliwych algorytmów postępowania wszystkim powoli wymyka się „ktoś”. Nieobecna bohaterka, która od dnia „incydentu” nie wróciła do domu.
2018-04-26 08:00
„Pomiędzy teatrem a resocjalizacją”. Panel dyskusyjny o „Odkluczeniu”
W trakcie panelu dyskusyjnego będzie mowa m.in. o tym, czy w przestrzeni pomiędzy teatrem – sztuką niezależną, a teatrem – narzędziem resocjalizacji można wyodrębnić wspólną płaszczyznę i czy teatr jako „wehikuł społeczny” może służyć poszerzeniu pojęcia resocjalizacji, przenosząc nacisk z readaptacji jednostki na proces włączania przez zbiorowość.
2018-04-10 10:33
Spektakl o robotach w Instytucie Grotowskiego
Scenariusz spektaklu powstał na motywach tekstów wygenerowanych przez sztuczną inteligencję i filmu „Człowiek idealny” Jorgena Letha. Dzięki aktorom będzie można usłyszeć, co maszyny mają ludziom do powiedzenia. – Jesteśmy maszynami. Naszym zadaniem jest ujawnienie światu pięknej i słusznej idei. Robotyczność jest kontynuacją humanizmu, a maszyna przedłużeniem człowieka. w waszym świecie rozpoczęła się nowa era – napisano w zapowiedzi wydarzenia.
2018-04-14 11:00Najczęściej czytane
-
Te ulice w mieście toną po ulewach. Wrocław jak Wenecja
46009 -
Duża awaria na kolei. Pociągi utknęły w trasie. Wielkie opóźnienia
10779 -
Narodowcy planują na sobotę marsz we Wrocławiu. "Polak w Polsce gospodarzem"
8286 -
Nie żyje Gabriel Seweryn z "Królowych Życia". Szokujący live chwilę przed śmiercią: "Mnie to dusi!" [FILM]
7308 -
"Będziesz następna": Seryjny gwałciciel we Wrocławiu. Były policjant zdradza nam kulisy
7220
Najczęściej komentowane
-
Aquapark zamknął parking. W jego miejscu będzie fotowoltaika. "Można przyjeżdżać komunikacją"
7 -
Te ulice w mieście toną po ulewach. Wrocław jak Wenecja
5 -
Zaglądamy na plac Nowy Targ. Tak odzyskuje zieleń
5 -
Narodowcy planują na sobotę marsz we Wrocławiu. "Polak w Polsce gospodarzem"
4 -
Przebudowa ważnego skrzyżowania na Maślicach. Będą hopki i wysepka dla pieszych
4
Alert TuWrocław
Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera www.tuwroclaw.com i napisz nam o tym!
Wyślij alert