Koszykówka we Wrocławiu

Siedem koszykarek Ślęzy na zgrupowaniach narodowych reprezentacji
0

Tradycyjnie już Ślęza Wrocław podczas przerwy na kadrę wysyła znaczną część zawodniczek na mecze reprezentacji. Nie inaczej jest w tym okienku - aż siedem zawodniczek grających na co dzień w żółto-czerwonych barwach w najbliższych dniach weźmie udział w spotkaniach swoich narodowych reprezentacji.

2018-11-17 14:36 Autor: prochu
Kolejny pogrom koszykarek Ślęzy. Żółto-czerwone liderem! [RELACJA]
0

Koszykarki Ślęzy Wrocław na przerwę reprezentacyjną rozjadą się w dobrych humorach. Wrocławianki pokonały Ostrovię Ostrów Wielkopolski 80:47 i pozostają jedną z dwóch niepokonanych drużyn Energa Basket Ligi Kobiet, zajmując pierwsze miejsce w tabeli.

2018-11-11 17:05 Autor: prochu
Marissa Kastanek musi poczekać na debiut w reprezentacji Polski
0

Pomimo spełnienia wszystkich wymogów ze strony FIBA, które miały prowadzić do uprawienia Marissy Kastanek do gry w reprezentacji Polski podczas najbliższego zgrupowania i spotkań z Turcją oraz Estonią, rzucająca Ślęzy Wrocław nie będzie miała okazji do debiutu w tych starciach.

2018-11-13 08:30 Autor: prochu
FutureNet Śląsk zdobywa Poznań. Kolejne wyjazdowe zwycięstwo WKS-u [RELACJA]
0

Koszykarze FutureNet Śląska Wrocław wygrali w Poznaniu z Biofarm Basketem 79:70 w spotkaniu 9. kolejki pierwszej ligi. Przez większość pierwszej i trzeciej kwarty prowadzili gospodarze, natomiast w parzystych ćwiartkach prym wiedli wrocławianie, którzy w końcówce spotkania byli skuteczniejsi. Najwięcej punktów dla WKS-u zdobył Jakub Musiał - 22, natomiast Aleksander Dziewa na swoim koncie zapisał kolejne double-double - rzucił 17 "oczek" i zebrał 14 piłek z tablic.

2018-11-10 19:49 Autor: prochu
Wrocławscy koszykarze i koszykarki świętują stulecie odzyskania niepodległości
0

11 listopada Polska świętować będzie stulecie odzyskania niepodległości. Polski Związek Koszykówki oraz Energa Basket Liga Kobiet i Energa Basket Liga włączają się do obchodów tego wyjątkowego jubileuszu - specjalne wydarzenia odbędą się przed meczami Ślęzy, FutureNet Śląska i WKK.

2018-11-10 09:55 Autor: prochu
Czarni na łopatkach. Demonstracja siły i pierwsza
0

Czarni na łopatkach. Demonstracja siły i pierwsza "setka" WKK

Zawodnicy WKK Wrocław znów świetnie zagrali przed własną publicznością. W środę podopieczni Tomasza Niedbalskiego zaprezentowali niesamowitą siłę w ofensywie - zwłaszcza w pierwszej połowie - i zasłużenie wygrali 100:76. Największą zdobyczą wśród wrocławian może pochwalić się Damian Pieloch, który rzucił 25 punktów, a dokonał tego przebywając na parkiecie nieco ponad 16 minut. WKK po raz pierwszy w tym sezonie w jednym spotkaniu rzucił 100 punktów.

2018-11-08 08:20 Autor: prochu
Derby dla Śląska! WKS lepszy od wałbrzyskiego Górnika
0

Koszykarze Śląska Wrocław pokonali w 8. kolejce pierwszej ligi zespół Górnika Wałbrzych 91:78. Podopieczni Radosława Hyżego grali "falami" po pewnym prowadzeniu w drugiej kwarcie, w trzeciej ćwiartce dali się dogonić rywalom, by w końcówce znów odskoczyć na kilkanaście punktów. Najskuteczniejszym zawodnikiem WKS-u był Norbert Kulon, który rzucił 25 "oczek", trafiając aż szesnaście (!) razy z linii rzutów wolnych, zachowując przy tym stuprocentową skuteczność.

2018-11-08 06:48 Autor: prochu
Starcie ze spadkowiczem, który jest beniaminkiem. WKK podejmuje Czarnych Słupsk [ZAPOWIEDŹ]
0

Bilans 5-2, z czego 4-0 u siebie. Po siedmiu kolejkach 1. ligi koszykarze WKK mogą być zadowoleni z takiego rezultatu. Podopieczni Tomasza Niedbalskiego zaczynają serię meczów z drużynami, którym z pewnością nie można odmówić ambicji i predyspozycji do walki o najwyższe cele. Pierwszą z nich są Czarni Słupsk. Początek spotkania w środę - 7 listopada - o godzinie 17.

2018-11-06 07:06 Autor: prochu
Derby na rehabilitację. FutureNet Śląsk podejmuje Górnika Wałbrzych [ZAPOWIEDŹ]
0

Po niespodziewanej porażce w Krakowie koszykarze FutureNet Śląska Wrocław mają szybką okazję do rehabilitacji. Nic nie cieszy bowiem tak, jak zwycięstwo w derbach. Początek meczu z Górnikiem Trans.eu Wałbrzych w środę - 7 listopada - o 19:30.

2018-11-06 14:32 Autor: prochu
Nieudana wyprawa do Prudnika. WKK nieznacznie gorszy od Pogoni [RELACJA]
0

WKK Wrocław przegrał w meczu 7. kolejki koszykarskiej pierwszej ligi z Pogonią w Prudniku 79:87. Podopieczni Tomasza Niedbalskiego rozegrali niezłe zawody, ale w końcówce trzeciej kwarty miejscowi zbudowali przewagę, której nie oddali już do końca spotkania.

2018-11-05 08:00 Autor: prochu