Koszykówka we Wrocławiu

Poważny problem Ślęzy. Marrisa Kastanek już nie zagra w tym sezonie?
0

Na przełomie stycznia i lutego liderka Ślęzy Wrocław Marissa Kastanek doznała kontuzji kostki. Uraz, który miał wykluczyć Amerykankę z gry na 2-3 tygodnie, okazał się znacznie poważniejszy - możliwe, że w tym sezonie Kastanek już nie zagra. Klub szuka na szybko posiłków ze Stanów Zjednoczonych.

2018-03-02 12:33 Autor: prochu
Koszykarskie MP U20: Śląsk demoluje rywali, minimalna porażka WKK
0

Młodzi koszykarze Śląska Wrocław zdeklasowali rywali w drugim meczu turnieju finałowego mistrzostw Polski do lat 20. Podopieczni Tomasza Jankowskiego pokonali UKS Gim 92 Ursynów Warszawa różnicą aż... 60 (!) punktów. Druga z wrocławskich drużyn - WKK - minimalnie przegrała z silnym Biofarm Basketem Junior Poznań.

2018-03-01 20:10 Autor: prochu
Kolejny niezły występ Ślęzy.
0

Kolejny niezły występ Ślęzy. "Są symptomy lepszej gry"

Koszykarki Ślęzy Wrocław pokonały w środę Zagłębie Sosnowiec 88:71, a oprócz wyniku może cieszyć styl, w jakim zostało odniesione. Trener Arkadiusz Rusin dał więcej szans zmienniczkom, a te go nie zawiodły. - W czasie przerwy w rozgrywkach na kadrę zmieniliśmy trochę pracę i to w tej chwili jest widoczne - ocenia szkoleniowiec mistrzyń Polski.

2018-03-01 15:13 Autor: prochu
Śląsk i WKK rozpoczynają koszykarskie mistrzostwa Polski U-20 od wygranej
0

W środę w Radomiu rozpoczeły się koszykarskie mistrzostwa Polski do lat 20, w których biorą udział dwie wrocławskie drużyny - Śląsk i WKK. Wrocławianie pierwszego dnia turnieju pewnie wygrali swoje spotkania. WKK pokonał Asseco Gdynia, a Śląsk nie dał większych szans MKS-owi Dąbrowa Górnicza.

2018-03-01 11:04 Autor: prochu
Pewna wygrana Ślęzy. Kolejny popis ofensywy mistrzyń Polski [RELACJA, ZDJĘCIA]
0

Koszykarki Ślęzy Wrocław pewnie wygrały z JAS FBG Zagłębiem Sosnowiec 88:71 w rozegranym awansem meczu 24. kolejki Energa Basket Ligi Kobiet. Trener Arkadiusz Rusin dał szansę niemal wszystkim zawodniczkom, a te odwdzięczyły się dobrą grą. Najskuteczniejszą zawodniczką mistrzyń Polski była Tijana Ajduković, która zakończyła środowy pojedynek z 22 "oczkami" na koncie.

2018-02-28 21:45 Autor: prochu
Chwila oddechu dla mistrzyń. Ślęza podejmuje Zagłębie Sosnowiec [ZAPOWIEDŹ]
0

JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec będzie kolejnym przeciwnikiem koszykarek Ślęzy w Energa Basket Lidze Kobiet. Spotkanie odbędzie się w środę 28 lutego o godzinie 18 w hali wrocławskiej AWF przy Stadionie Olimpijskim.

2018-02-27 09:43 Autor: prochu
Kolejna zmiana w zespole mistrza Polski. Sonia Ursu-Kim odchodzi ze Ślęzy
0

Potwierdziły się nasze wcześniejsze informacje - Sonia Ursu-Kim nie jest już zawodniczką Ślęzy Wrocław. Rumuńska koszykarka rozwiązała kontrakt z klubem za porozumieniem stron.

2018-02-27 15:08 Autor: prochu
Młodzi wrocławscy koszykarze rozpoczynają walkę o mistrzostwo Polski
0

W najbliższą środę (28 lutego) w Radomiu rozpoczyna się pięciodniowy turniej finałowy koszykarskich mistrzostw Polski do lat 20. W zawodach biorą udział dwie wrocławskie drużyny - Śląsk i WKK.

2018-02-27 10:02 Autor: prochu
Arkadiusz Rusin: Szybko zapominamy o zwycięstwie i gramy dalej
0

Ślęza Wrocław w niedzielę rozegrała mecz dwóch różnych połówek. W pierwszej części starcia z Basketem 90 Gdynia dominowała, a w drugiej radziła sobie już nieco gorzej. Ostatecznie jednak mistrzynie Polski zwyciężyły 87:83. - Cieszymy się z wygranej, bo to było ważne spotkania. Dopisujemy dwa punkty i szybko zapominamy, bo w środę kolejne spotkanie - mówił po meczu szkoleniowiec 1KS-u Arkadiusz Rusin.

2018-02-26 13:11 Autor: prochu
Emocje na własne życzenie. Ślęza wymęczyła zwycięstwo z Basketem 90 Gdynia [RELACJA, GALERIA]
0

Gdyby mecz trwał 20 minut, a Kourtney Treffers przez całe spotkanie prezentowała się tak, jak w pierwsze kwarcie, moglibyśmy mówić o deklasacji. Niestety, reguły gry w koszykówke są trochę inne i mimo totalnej dominacji w pierwszej połowie, koszykarki Ślęzy Wrocław pozwoliły rywalkom wrócić do gry po przerwie, a niewiele brakowało, by przegrały wygrany mecz. Mistrzynie Polski ostatecznie pokonały Basket 90 Gdynia 87:83.

2018-02-25 21:18 Autor: prochu