Lechia Gdańsk

Śląsk w szaleństwie szuka metody na ligę oraz Europę. Prowadzi go hiszpańsko-słowacki duet
0

Osiem spotkań, 5 zwycięstw, 3 remisy, 0 porażek, bilans goli 18:11. Tak póki co wygląda sezon piłkarzy Śląska Wrocław. Nudzić się z nimi na pewno nie można, przynajmniej przez sporą część czasu. Usypiający, pragmatyczny styl Vitezslava Lavicki zastąpiło ofensywne, dość szalone granie Jacka Magiery. Ten styl ma swoje bardzo widoczne zalety, ma też nie mniej widoczne jak dotąd wady, ale jak wskazują wyniki jest w tym wszystkim metoda. Taka, która naprawdę może zaprowadzić Śląsk do fazy grupowej Conference League, ale też kosztować nieco punktów w lidze. Przynajmniej dopóki nie zostanie dopracowana.

2021-08-11 12:51 Autor: Bartosz Królikowski
Ostatnia akcja zadecydowała. Śląsk Wrocław wypuszcza zwycięstwo w meczu z Lechią
0

Piłka nożna błędów wybaczać nie lubi. Obrońcom WKS-u wybaczyła dziś wiele, ale w ostatniej minucie nie wytrzymała. Piłkarze Śląska Wrocław w samej końcówce wypuścili wygraną i ostatecznie tylko zremisowali 1:1 na Stadionie Wrocław z Lechią Gdańsk.

2021-08-08 22:20 Autor: Bartosz Królikowski
Szalona walka o puchary. Jakie szanse na czwarte miejsce ma Śląsk Wrocław? [ANALIZA]
0

Przed nami ostatnia kolejka piłkarskiej PKO Ekstraklasy. Medale są już rozdane i to jest jedyna ustalona już rzecz. Walka o utrzymanie oraz o czwarte miejsce, a co za tym idzie grę w europejskich pucharach, ciągle trwają. W tej drugiej jest wciąż Śląsk Wrocław. Co musi się stać, aby wrocławscy kibice po raz pierwszy od sześciu lat ujrzeli swój zespół w europejskich eliminacjach?

2021-05-14 08:00 Autor: Bartosz Królikowski
Kilkuset kibiców dopingowało piłkarzy pod Stadionem Wrocław. Dostali mandaty [ZDJĘCIA]
0

Z uwagi na trwającą epidemię sobotnie spotkanie Śląska Wrocław z Lechią Gdańsk odbywało się bez udziału kibiców. Fani obu zaprzyjaźnionych drużyn przyszli jednak dopingować piłkarzy pod stadion. Na miejscu zjawiła się policja, która ukarała część zgromadzonych osób.

2021-04-11 15:03 Autor: bas
Przed przerwą bardzo ładnie, po przerwie… no mniej. Podział punktów w meczu przyjaźni
0

Mecz o dwóch obliczach. Emocjonująca, ofensywna pierwsza połowa i dość jałowa druga. Piłkarze Śląska Wrocław zremisowali na Stadionie Wrocław 1:1 z Lechią Gdańsk, w pierwszym domowym meczu pod wodzą Jacka Magiery.

2021-04-10 22:00 Autor: Bartosz Królikowski
Poprzeczka w górę, po dobrym początku. Śląsk podejmuje Lechię Gdańsk [ZAPOWIEDŹ]
0

Od zwycięstwa i to wyjazdowego grę pod wodzą nowego trenera rozpoczęli piłkarze Śląska Wrocław. Jacek Magiera nie bał się w Białymstoku wprowadzić wielu zmian już na start swej przygody z WKS-em i opłaciło się. Jednak teraz poprzeczka idzie wyżej, bowiem do Wrocławia przyjeżdża zespół w znacznie lepszej formie od Jagiellonii, a mianowicie zaprzyjaźniona Lechia Gdańsk.

2021-04-10 13:13 Autor: Bartosz Królikowski
Wyjazdy wciąż z piekła rodem. Piłkarski Śląsk przegrywa mecz przyjaźni
0

Szczecin, Płock, Warszawa, a teraz Gdańsk. Co łączy te cztery miasta? W żadnym z nich Śląsk nie potrafił nawet zremisować w tym sezonie. Piłkarze WKS-u przegrali na wyjeździe z Lechią Gdańsk 2:3. To ich czwarta z rzędu porażka na obcym boisku.

2020-11-20 20:09 Autor: Bartosz Królikowski
Nie zatracić tożsamości na wyjazdach. Przed Śląskiem mecz przyjaźni z Lechią Gdańsk [ZAPOWIEDŹ]
0

Po przerwie reprezentacyjnej do gry powraca PKO Ekstraklasa, a wraz z nią piłkarski Śląsk Wrocław. Piłkarze Vitezslava Lavicki staną przed wyzwaniem pokazania wreszcie normalnej formy w meczu wyjazdowym. Wszakże jak dotąd w tym sezonie delegacje jakby wysysały z nich część życia. Tym razem będzie to przyjacielska wizyta, wszakże rywalem Śląska będzie zaprzyjaźniona Lechia Gdańsk.

2020-11-20 08:00 Autor: Bartosz Królikowski