Lekkoatletyka

Srebrny medal polskich lekkoatletów na Drużynowych Mistrzostwach Europy
0

W miniony weekend we francuskim Lille odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Europy w lekkiej atletyce. Polacy wywalczyli srebrne medale w superlidze, a w reprezentacji Biało-Czerwonych nie zabrakło sportowców z Wrocławia.

2017-06-26 19:18 Autor: prochu
Rafał Omelko: Jesteśmy europejską czołówką!
0

Podczas Halowych Mistrzostw Europy, które odbyły się w miniony weekend w Belgradzie, polscy lekkoatleci zdobyli 12 medali, w tym aż 7 złotych wygrywając klasyfikację medalową. Jednym z medalistów był zawodnik AZS AWF Wrocław, pochodzący z Wrocławia Rafał Omelko. Srebrny medalista na 400m oraz złoty w sztafecie 4x400m specjalnie dla portalu tuWroclaw.com, na gorąco podsumowuje udane mistrzostwa.

2017-03-06 16:15 Autor: Damian Filipowski, Twitter: @dfilipowski
Wrocławscy sportowcy dziś w nocy pobiegną po olimpijskie medale
0

W nocy z piątku na sobotę na igrzyskach olimpijskich w Rio rozpocznie się rywalizacja biegaczy w sztafecie 4x400 metrów. W biało-czerwonej drużynie pobiegnie aż trzech sportowców związanych z Wrocławiem.

2016-08-19 11:34 Autor: bas
Rio 2016: Joanna Linkiewicz powalczy o finał!
0

Wrocławianka, Joanna Linkiewicz wygrała swój bieg eliminacyjny na 400 metrów przez płotki i awansowała do półfinału. Zawodniczka AZS-AWF Wrocław w nocy z wtorku na środę, ok. godziny 2:10 powalczy o swój pierwszy olimpijski finał.

2016-08-16 13:38 Autor: daf
Złoto i rekord świata dla Anity Włodarczyk
0

Mamy kolejny złoty medal na igrzyskach olimpijskich w Rio! W poniedziałek, krążek z najcenniejszego kruszcu wywalczyła Anita Włodarczyk. Polska młociarka zdeklasowała rywalki, jako jedyna rzucając na odległość powyżej 80 metrów.

2016-08-15 16:55 Autor: red.
Rio 2016 od kuchni: samopoczucie przed eliminacjami nie było najlepsze
0

Zawodnik AZS-AWF Wrocław Rafał Omelko ma już za sobą pierwsze starty podczas igrzysk olimpijskich  w Rio de Janeiro. Wrocławianin przebrnął przez eliminację biegu na 400 metrów jako jeden z czterech Europejczyków. Przed startem igrzysk mogliście już poznać trochę kuchni tej najważniejszej dla sportowców imprezy czterolecia (ZOBACZ). Dzisiaj kolejna porcja ciekawych informacji i historii, specjalnie dla czytelników tuWroclaw.com, prosto z Rio de Janeiro.

2016-08-15 10:40 Autor: Damian Filipowski, Twitter: @dfilipowski
Rio 2016: Rafał Omelko siódmy w półfinale biegu na 400 m
0

Urodzony we Wrocławiu, Rafał Omelko nie wywalczy medalu olimpijskiego w biegu na 400 m. Zawodnik AZS-AWF dziś w nocy zajął 7 miejsce w biegu półfinałowym.

2016-08-14 11:45 Autor: bas
Piotr Małachowski wicemistrzem olimpijskim!
0

Piotr Małachowski zdobył srebrny medal w konkursie rzutu dyskiem podczas igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro. Zawodnik Śląska Wrocław przegrał tylko z reprezentantem Niemiec Christopem Hartingiem, który wyprzedził wrocławianina w ostatniej rundzie.

2016-08-13 17:05 Autor: daf
Rio 2016: Dobry początek lekkoatletów
0

Bardzo dobrze rozpoczęli olimpijskie zmagania, wrocławscy lekkoatleci Piotr Małachowski w rzucie dyskiem oraz Rafał Omelko w biegu na 400m. W piątek startowała również pływaczka WKS Śląsk Wrocław Anna Dowgiert.

2016-08-13 12:02 Autor: daf
Rio 2016: piątkowe występy wrocławskich sportowców
0

Dziś walkę o olimpijskie medale rozpoczynają dwaj lekkoatleci z Wrocławia. Na olimpijskiej pływalni o prawo udziału w półfinale zmierzy się zawodniczka WKS Śląsk Wrocław.

2016-08-12 12:02 Autor: bas