Mila

Uwaga, kierowcy! W tych miejscach nie parkujcie w środę
0

Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta poinformował o zaplanowanych na środę pracach związanych z odnawianiem oznakowania poziomego. Na potrzeby prowadzonych robót wprowadzony zostanie zakaz parkowania. Samochody pozostawione w tych miejscach zostaną odholowane na koszt właściciela.

2018-10-24 07:00 Autor: prochu
Jarosław Fojut w poprzednim sezonie, przed kontuzją, był filarem obrony Śląska. To m.in. dzięki jego dobrej postawie potrafiliśmy pokonać Wisłę Kraków
7

Śląsk Wrocław pokonał Polonię Warszawa 4:0 i utrzymał się na fotelu lidera ligi

Fotel lidera T-Mobile Ekstraklasy obroniony. W meczu powrotów, w którym po kontuzjach wrócili pauzujący od kwietnia Jarosław Fojut i Łukasz Gikiewicz, Śląsk pokonał Polonię Warszawa 4:0. Fojut zagrał cały mecz i był pewnym punktem defensywy, a Gikiewicz zaliczył wejście smoka, strzelając gola chwilę po tym, gdy pojawił się na boisku. Poloniści próbowali w tym meczu podjąć walkę, ale zabrakło im argumentów, by sypnąć piach w tryby dobrze w niedzielę naoliwionej wrocławskiej maszynerii.

2011-10-02 00:00 Autor: Łukasz Maślanka
2

Gonili, ale nie dogonili. Śląsk Wrocław - Widzew Łódź 1:2

Drużyna Widzewa Łódź zdobyła twierdzę Wrocław. Łódzka ekipa bezlitośnie wypunktowała Śląsk w pierwszej połowie, strzelając dwa gole. I zespół gości nie dał sobie wydrzeć zwycięstwa, choć Śląsk - po golu Sebastiana Mili w drugiej połowie - do ostatniej sekundy gry oblegał bramkę rywala. Niestety, oblężenie bramki Macieja Mielcarza efektów nie przyniosło i Śląsk musi przełknąć gorycz pierwszej w tym sezonie porażki, na dodatek poniesionej na własnym boisku.

2011-08-28 16:23 Autor: Łukasz Maślanka
Łukasz Madej zdobył swojego drugiego gola w tym sezonie w rozgrywkach ekstraklasy
1

Śląsk Wrocław wygrał z Legią w Warszawie 2:1 (2:0)

Drugi raz z rzędu Śląsk pod wodzą Oresta Lenczyka wygrał mecz z Legią w Warszawie. Tym razem bramki zdobywali Łukasz Madej i Johan Voskamp. Choć końcówka meczu była nerwowa i gospodarze zdobyli gola kontaktowego w 77 minucie, to WKS nie dał sobie wydrzeć zwycięstwa.

2011-08-21 00:00 Autor: Bartłomiej Knapik
Marian Kelemen znów był bohaterem Śląska.
8

Horror w Sofii. Śląsk wygrywa z Lokomotivem w rzutach karnych dzięki Kelemenowi

Nie wystarczył im pierwszy mecz we Wrocławiu, nie wystarczyło 90 minut w Sofii, ani nawet dogrywka. O awansie do czwartej rundy Ligi Europejskiej przesądziły dopiero rzuty karne. W nich bohaterem został Marian Kelemen, który obronił dwie "jedenastki" graczy z Bułgarii. I Śląsk gra dalej w czwartej rundzie eliminacji do Ligi Europejskiej. Kolejnego rywala poznamy już dziś. Tottenham Hotspur, Athletic Bilbao, AS Roma? Lista potencjalnych przeciwników Śląska prezentuje się ciekawie.

2011-08-04 00:00 Autor: Bartłomiej Knapik
Mariusz Pawelec - tu z Antkiem Łukasiewiczem - już przed rokiem chwalił się (to zdjęcie z kalendarza Śląska na 2010 rok - wrzesień), że jest złotą rączką
0

Jak nie gra i nie trenuje to łowi i majsterkuje, czyli piłkarze WKS po godzinach

Wędkowanie, majsterkowanie, branża kulinarna, a może hip-hop? Piłkarze Śląska Wrocław żyją nie tylko sportem. Po godzinach oddają się swoim hobby, a ich zamiłowania bywają zaskakujące.

2011-05-08 00:00 Autor: Bartłomiej Knapik, Łukasz Maślanka
Może trudno w to uwierzyć, ale gdyby nie Kelemen (i sporo szczęścia) Śląsk mógł przegrać na Oporowskiej z walczącą o utrzymanie się w ekstraklasie Polonią Bytom.
1

Śląsk Wrocław tylko zreminsował u siebie z Polonią Bytom

Śląsk Wrocław nie był w stanie wygrać na Oporowskiej w sobotnie popołudnie z broniącą się przed spadkiem z ekstraklasy Polonią Bytom. Gospodarze walczyli, mieli swoje sytuacje, ale tę najgroźniejszą w meczu zmarnował 10 minut przed końcem napastnik gości - z 5 metrów trafiając w boczną siatkę bramki bronionej przez Mariana Kelemena. Śląsk Wrocław - Polonia Bytom 0:0

2011-05-07 00:00 Autor: Łukasz Maślanka, bk
1

Dobra passa przerwana: Śląsk przegrywa z Koroną Kielce 0:1

Jak mawiają, już byli w ogródku i witali się z gąską, a przyszło im przełknąć gorycz porażki. W niedzielę piłkarze Śląska Wrocław przegrali z Koroną Kielce 0:1 i zmarnowali szansę na to, by wskoczyć na podium Ekstraklasy. To koniec długiej serii meczów Śląska bez porażki.

2011-04-17 00:00 Autor: Łukasz Maślanka, bk
0

Śląsk ponownie remisuje z FC Hradec Kralove

Niemal tysiąc kibiców, którzy w piątek zgromadzili się na stadione przy ulicy Oporowskiej nie zobaczyło goli. Drugi w tym roku sparing między wrocławskiego Śląska z zespołem FC Hradec Kralove ponownie zakończył się bezbramkowym remisem.

2011-03-28 06:50 Autor: Piotr Kolisko