Pge ekstraliga

Maciej Janowski wygrał Grand Prix Szwecji, Tai Woffinden czwarty
0

Zwycięstwem Macieja Janowskiego zakończyła się sobotnia runda Grand Prix Szwecji, rozgrywana na torze w Hallstavik. Drugi z wrocławian - Tai Woffinden - zajął w finale czwarte miejsce i choć nie stanął na podium, to i tak powiększył swoją przewagę nad rywalami w klasyfikacji generalnej.

2018-07-09 08:40 Autor: prochu
Kolejna pewna wygrana Betard Sparty. Kogo wyprzedził Tai Woffinden? [WIDEO]
0

Betard Sparta Wrocław pokonała na własnym torze Grupa Azoty Unię Tarnów 57:33. Dlaczego trener tarnowian nie przeprowadzał zmian taktycznych? Jak w swoim debiucie wypadł wychowanek WTS-u Przemysław Liszka? Czy Max Fricke obudził się na dobre? Kogo wyprzedził Tai Woffinden podczas GP Danii? Na te i inne pytania odpowiadają Paweł Prochowski i Maciej Markowski w kolejnym odcinku żużlowego vloga.

2018-07-03 23:35 Autor: prochu
Na wirażu - historia wrocławskiego speedway'a. Żużlowa wystawa w Rynku
0

W poniedziałek, 2 lipca na wrocławskim Rynku stanęła nowa wystawa przygotowana przez Centrum Historii Zajezdnia poświęcona historii "czarnego sportu". Dyscyplina, która na świecie zyskiwała popularność jeszcze przed II wojną światową, w Polsce przyjęła się po wojnie ze zdwojoną siłą.

2018-07-11 17:46 Autor: prochu
Bez niespodzianki na Olimpijskim. Betard Sparta pewnie pokonała Unię Tarnów
0

Betard Sparta Wrocław pewnie pokonała Grupa Azoty Unię Tarnów 57:33 w spotkaniu 10. kolejki żużlowej PGE Ekstraligi. Tradycyjnie najlepszymi zawodnikami w ekipie wicemistrzów Polski byli Tai Woffinden i Maciej Janowski, a tym razem pokaźną zdobycz na swoim koncie zapisał także Max Fricke.

2018-07-01 18:57 Autor: prochu
Tai Woffinden najlepszy w Grand Prix Danii, Maciej Janowski dwunasty
0

Zwycięstwem zawodnika Betard Sparty Wrocław Taia Woffindena zakończyła się duńska odsłona cyklu Grand Prix. Brytyjczyk zgromadził na swoim koncie osiemnaście punktów, a w biegu finałowym pokonał Artioma Łagutę, Grega Hancocka i Jasona Doyle'a. Drugi z zawodników WTS-u - Maciej Janowski - zajął dwunaste miejsce w zawodach.

2018-07-01 13:07 Autor: prochu
Maksym Drabik rozpoczyna walkę o mistrzostwo świata od zwycięstwa
0

Żużlowiec Betard Sparty Wrocław Maksym Drabik rozpoczał walkę o Indywidualne Mistrzostwo Świata Juniorów z wysokiego "c". W pierwszym finale młodzieżowego czempionatu, który odbywał się na torze w łotewskim Daugavpils, junior WTS-u pewnie wygrał, gromadząc na swoim koncie 20 punktów.

2018-07-01 12:55 Autor: prochu
Drugie miejsce Spartan we wrocławskiej rundzie Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów
0

Żużlowcy Betard Sparty zajęli drugie miejsce we wrocławskiej rundzie Drużynowych Mistrzostw Polski. Młodzi wrocławianie ulegli jedynie Falubazowi Zielona Góra, a najwięcej punktów dla WTS-u przywiózł Przemysław Liszka - 11.

2018-06-29 09:47 Autor: prochu
Rywalizacja żużlowych juniorów na Stadionie Olimpijskim
0

W środę - 27 czerwca - o godzinie 16.30 na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu odbędą się zaległe zawody w ramach I rundy Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów, czyli rozgrywek, które wyłaniają najlepszy młodzieżowy zespół w kraju. To także doskonały przedsmak przed niedzielnym daniem głównym - meczem Betard Sparta Wrocław - Grupa Azoty Unia Tarnów.

2018-06-27 10:43 Autor: prochu
Słaba Sparta. Wicemistrzowie Polski z tradycyjnym występem w Zielonej Górze
0

Betard Sparta Wrocław przegrała na wyjeździe z Falubazem Zielona Góra 39:51 w spotkaniu 9. kolejki PGE Ekstraligi. W starciu z zielonogórzanami tylko dwóch Spartan podjęło rękawice - Tai Woffinden (15 punktów i bonus w całym meczu) oraz Maksym Drabik (10 "oczek" i bonus).

2018-06-17 23:11 Autor: prochu
Andrzej Lebiediew wraca na właściwe tory, ale we Wrocławiu w tym roku już nie pojedzie
0

Andrzej Lebiediew został wypożyczony do pierwszoligowego ROW-u Rybnik. Cierpliwość działaczy Betard Sparty Wrocław do Łotysza najwyraźniej się już wyczerpała, a jego miejsce w składzie WTS-u zajął Gleb Czugunow. Można zaryzykować stwierdzenie, że Lebiediew ma już kłopoty za sobą, bo we wtorkowym spotkaniu ligi szwedzkiej zdobył komplet punktów.

2018-06-13 23:54 Autor: prochu