Relacja

Paweł Zieliński - do niedawna grał w trzeciej lidze, teraz coraz lepiej radzi sobie w ekstraklasie w barwach Śląska Wrocław.
2

Śląsk lepszy w meczu przyjaźni - pokonał Lechię Gdańsk 1:0

Lechia Gdańsk musiała wygrać we Wrocławiu, by zapewnić sobie prawo gry o medale ekstraklasy. Piłkarze Śląska okazali się jednak mało gościnni i wyrozumiali dla potrzeb zaprzyjaźnionej ekipy, wygrali 1:0 i zakończyli rundę zasadniczą ligi na dwunastym miejscu. Dodajmy, że było to pierwsze zwycięstwo Śląska na własnym stadionie od... października ub.r. Teraz na wrocławskich piłkarzy czeka bardzo trudne zadanie - mają do rozegrania jeszcze siedem meczów i muszą się utrzymać w ekstraklasie.

2014-04-12 20:55 Autor: ŁM
Marco Paixao dwoił się i troił, strzelił swojego gola nr 15 w tym sezonie, ale nie dał rady poprowadzić Śląska do zwycięstwa nad Górnikiem Zabrze.
0

Śląsk zremisował z Górnikiem Zabrze 1:1 i czeka go walka o utrzymanie

Przez niemal cały mecz Śląsk Wrocław prowadził z Górnikiem Zabrze i wydawało się, że bez większych problemów dowiezie zwycięstwo do końcowego gwizdka sędziego. Ale na dziesięć minut przed końcem gry wrocławianie stracili gola, prowadzenia odzyskać już nie zdołali i musieli podzielić się punktami z zespołem z Zabrza. Śląsk Wrocław zremisował z Górnikiem Zabrze 1:1.

2014-03-23 20:28 Autor: ŁM
Marco Paixao prawie zapewnił Śląskowi zwycięstwo w meczu z Legią. Prawie, bo do wymarzonej wygranej wrocławianom zabrakło 10 minut.
1

Ambitny Śląsk postawił się Legii Warszawa i zremisował 1:1. Zwycięstwo było blisko

Tylko dziesięciu minut zabrakło Śląskowi Wrocław do tego, by wywalczyć zwycięstwo z Legią Warszawa. Wrocławianie mocno pracowali, aby sięgnąć po wygraną, ale musieli się zadowolić remisem 1:1.

2014-03-09 22:10 Autor: ŁM
Śląsk zremisował z Legią po niezłym meczu
3

Śląsk Wrocław - Legia Warszawa 1:1. Na gola Marco Paixao odpowiedział Radović

W ramach 25. kolejki T-Mobile Ekstraklasy wrocławski Śląsk podejmuje na Stadionie Miejskim warszawską Legię. WKS z nowym trenerem i podbudowany zwycięstwem w Krakowie marzył o pokonaniu aktualnych mistrzów Polski. Odwieczny rywal był jednak faworytem tej konfrontacji. Śląsk od 66 minuty prowadził po golu Marco Paixao. Wyrównał na 6 minut przed końcem Miroslav Radović.

2014-03-09 17:57 Autor: jg/łm
Sebastian Mila w meczu z Ruchem spisał się bardzo słabo.
0

Kryzys Śląska się pogłębia - wrocławianie przegrali z Ruchem Chorzów 2:3

Gdyby trzeba było podsumować jednym słowem postawę piłkarzy Śląska w meczu z Ruchem Chorzów, idealnie pasuje tu słowo rozczarowanie. Zespół trenera Stanislava Levego przegrał 2:3, zostawiając po sobie kiepskie wrażenie.

2014-02-23 21:12 Autor: ŁM
Paweł Kikowski poprowadził Śląsk do zwycięstwa nad Stabillem Jezioro Tarnobrzeg.
0

Mocne wejście koszykarzy Śląska w nowy rok - zdeklasowali Stabill Jezioro Tarnobrzeg aż 105:66

O takim debiucie przed własną publicznością marzy chyba każdy trener, niejeden prezes nie wzgardziłby też takim prezentem urodzinowym. W meczu, który dla Jerzego Chudeusza był pierwszym w tym sezonie przed własną publicznością w roli głównego szkoleniowca i który odbył się w dniu urodzin prezesa Macieja Zielińskiego, Śląsk rozgromił Stabill Jezioro Tarnobrzeg 105:66.

2014-01-06 10:50 Autor: ŁM
W meczu z Piastem Tomasz Hołota (trzeci od lewej) zagrał na nietypowej dla siebie pozycji prawego obrońcy, ale ta taktyczna niespodzianka Piasta nie zaskoczyła
2

Śląsk w kiepskim stylu kończy 2013 rok - wrocławianie tylko zremisowali z Piastem Gliwice 0:0

Mecz Śląska Wrocław z Piastem Gliwice można podsumować jednym zdaniem - jaka pogoda i jaka frekwencja, takie widowisko. Po bardzo przeciętnym spotkaniu, Śląsk bezbramkowo zremisował z Piastem i zaliczył szósty kolejny mecz bez zwycięstwa. I wrocławianie zimową przerwę w rozgrywkach spędzą na pewno na marnym, dopiero trzynastym miejscu w ekstraklasie.

2013-12-14 22:27 Autor: Łukasz Maślanka
Przemysław Kaźmierczak w meczu z Pogonią uratował remis dla Śląska.
2

Piłkarze Śląska wymęczyli remis z Pogonią Szczecin

Piłka nożna bywa czasem niesprawiedliwa i przewrotna. Mecz Śląska Wrocław z Pogonią Szczecin przyniósł kolejne potwierdzenie opinii, że futbol jest okrutny. Wrocławianie przez niemal cały mecz toczyli głównie walkę z własną niemocą, ale tuż przed końcowym gwizdkiem zdołali doprowadzić do remisu i odebrali “Portowcom” zwycięstwo.

2013-12-03 00:20 Autor: Łukasz Maślanka
Radosław Hyży w meczu z AZS Koszalin był niewidoczny i zdobył tylko 4 pkt. (zdjęcie ilustracyjne).
0

Koszykarze Śląska blisko awansu do kolejnej rundy Intermarche Basket Cup

To nie był łatwy mecz dla koszykarzy Śląska Wrocław. Podopieczni trenera Milivoje Lazicia w pierwszym meczu Intermarche Basket Cup pokonali AZS Koszalin 74:69, ale przez długi czas mieli z rywalem mocno pod górkę. I dopiero w końcówce meczu zdołali zapewnić sobie wygraną.

2013-11-19 21:56 Autor: ŁM
Przemysław Kaźmierczak był jednym z lepszych piłkarzy Śląska w meczu z Koroną.
1

Kolejna wpadka w końcówce meczu i kolejne zgubione punkty. Śląsk - Korona Kielce 1:1

Gdyby mecze piłkarskie trwały np. 80 minut, Śląsk Wrocław kroczyłby pewnie od zwycięstwa do zwycięstwa. Ale trwają 10 lub nawet więcej minut dłużej i wygląda na to, że dla wrocławskich zawodników jest to problem. Bo po raz kolejny w tym sezonie tracą punkty w praktycznie wygranym meczu w ostatnich minutach gry. Tym razem Śląsk dał sobie wbić gola w 90. minucie i tylko zremisował z Koroną Kielce 1:1.

2013-11-10 18:23 Autor: Łukasz Maślanka