Rok różewicza

Ile kosztowała ławeczka Różewicza? I co z nią teraz będzie?
Spore kontrowersje wzbudziła granitowa ławeczka Tadeusza Różewicza, która przez kilka dni stała w Parku Południowym. Sprawdziliśmy, ile kosztowała i co się z nią stanie.
2022-01-24 15:32![Miał być hołd dla Różewicza, wyszła „ławeczka absurdu”. Już zniknęła z Parku Południowego [ZDJĘCIA]](/images/homenews//news/63040/lawkarozewicza1_61bc9be38757e7_10587651.jpg.jpg)
Miał być hołd dla Różewicza, wyszła „ławeczka absurdu”. Już zniknęła z Parku Południowego [ZDJĘCIA]
Kontrowersje wzbudziła granitowa ławeczka Tadeusza Różewicza, która przez kilka dni stała w Parku Południowym. W internecie pojawiły się komentarze, że związany z Wrocławiem poeta sobie tego nie życzył i że to „ławeczka absurdu”. W piątek została zdemontowana, ale będzie ją można oglądać w innym miejscu.
2021-12-17 15:12
Wrocławski teatr odwołał weekendowe spektakle
Opowiadanie „Grzech” Tadeusza Różewicza było punktem wyjścia dla twórców przedstawienia "Mów o sobie, tylko o sobie". Spektakl miał zostać wystawiony w ten weekend, ale organizatorzy musieli odwołać te wydarzenia.
2021-12-10 10:50
Setna rocznica urodzin wybitnego wrocławskiego poety
W sobotę, 9 października, przypada setna rocznica urodzin wybitnego polskiego poety, dramaturga, prozaika i scenarzysty Tadeusza Różewicza. Związany z Wrocławiem artysta znalazł się w gronie patronów 2021 roku.
2021-10-09 14:07
Grzegorz Bral o premierze w Teatrze Polskim: "Różewicz przewidział zagładę ludzkości" [WIDEO]
– W 1968 roku Tadeusz Różewicz – będąc poetą – przewidywał kataklizm i zagładę ludzkości, ale przede wszystkim zanik zwykłej, szczerej i głębokiej komunikacji międzyludzkiej – mówi Grzegorz Bral, reżyser spektaklu „Stara kobieta wysiaduje” – premiery Teatru Polskiego we Wrocławiu. O pracy nad spektaklem opowiada także aktorka Katarzyna Janekowicz, która wcieliła się w tym spektaklu w Tadeusza Różewicza.
2021-10-08 07:00![„Żywioł improwizacji i zabawy”. Rusza festiwal w hołdzie dla Różewicza [PROGRAM]](/images/homenews//news/61867/trozewicz1_615adc091d8467_29509991.jpg.jpg)
„Żywioł improwizacji i zabawy”. Rusza festiwal w hołdzie dla Różewicza [PROGRAM]
– Przekazywane ze sceny treści nie są obciążone pewnego rodzaju „powagą” odbioru, są żywiołem improwizacji i zabawy – zapewniają organizatorzy festiwalu WTW://zawsze_Różewicz. Będzie można na nim zobaczyć wydarzeń stworzonych na podstawie sztuk teatralnych i innych tekstów związanego z Wrocławiem poety.
2021-10-04 12:44
Rok Różewicza i kolejne premiery. Plany Wrocławskiego Teatru Pantomimy na nowy sezon
Projekty w ramach Roku Różewicza i kolejne premiery. Tak będzie wyglądał sezon 2021/2022 we Wrocławskim Teatrze Pantomimy. Jakie spektakle będzie można zobaczyć?
2021-09-03 06:00![Co kryła szuflada wybitnego poety? Bezpłatna wystawa na placu Solnym [ZDJĘCIA]](/images/homenews//news/60893/szufladarozewicza1_60fc737ba33c99_79790956.jpg.jpg)
Co kryła szuflada wybitnego poety? Bezpłatna wystawa na placu Solnym [ZDJĘCIA]
Pochodzące z prywatnej szuflady Tadeusza Różewicza można zobaczyć na bezpłatnej wystawie, prezentowanej na placu Solnym. W ten sposób Centrum Historii Zajezdnia postanowiło uhonorować pamięć o wybitnym wrocławskim poecie.
2021-07-25 12:00![Obchody roku Różewicza na letnich festiwalach literackich [PROGRAM]](/images/homenews//news/60677/trozewicz1_60e6256258f790_23891423.jpg.jpg)
Obchody roku Różewicza na letnich festiwalach literackich [PROGRAM]
Wrocławski Dom Literatury organizuje kolejne wydarzenia z okazji stulecia urodzin Tadeusza Różewicza. Latem odbędą się one przy okazji dwóch imprez literackich: Festiwalu Góry Literatury w Nowej Rudzie i Festiwalu Stolica Języka Polskiego w Szczebrzeszynie.
2021-07-08 08:00Wybitny poeta laureatem wrocławskiej nagrody Silesius. Za całokształt twórczości
We Wrocławiu trwa 6. edycja Międzynarodowego Festiwalu Poezji Silesius. Drugiego dnia imprezy ogłoszono książki poetyckie, które zakwalifikowały się do finału Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej Silesius 2021. Znane jest już także nazwisko tegorocznego laureata Silesiusa za całokształt pracy twórczej – został nim Ryszard Krynicki.
2021-05-19 09:20Najczęściej czytane
-
Życzenia noworoczne na 2023 - gotowe do wysłania, naprawdę fajne życzenia na Nowy Rok
522121 -
Tak zmarł młody inżynier, którego martwego znaleziono w fosie we Wrocławiu. Są nowe infromacje
262066 -
Życzenia noworoczne 2023 - wyślij znajomym najlepsze życzenia noworoczne [31.12.2022 - 1.01.2023]
82499 -
Tak powstaje droga z Wrocławia do Czech. Otwarcie jeszcze w tym roku
66961 -
Życzenia noworoczne - bardzo fajne życzenia na rok 2023 - gotowe do wysłania [31.12.2022]
62877
Najczęściej komentowane
-
Wypadek na autostradzie A4. Zderzyły się trzy pojazdy
3 -
Wrocławski PiS jak kadra Michniewicza
3 -
Wrocław wśród najbardziej zakorkowanych miast świata
3 -
Oto miejsca na Dolnym Śląsku lepsze do życia niż Wrocław. Oto oficjalny ranking TOP 20 gmin regionu
3 -
Bezpartyjni Samorządowcy coraz bliżej parlamentu
3
Alert TuWrocław
Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera www.tuwroclaw.com i napisz nam o tym!
Wyślij alert