Spacery
![Kiermasz starych książek, koncerty i spacer. Noc Księgarń we Wrocławiu [PROGRAM]](/images/homenews//news/62100/ksiegarn1_61703f65ad9fd1_82125468.jpg.jpg)
Kiermasz starych książek, koncerty i spacer. Noc Księgarń we Wrocławiu [PROGRAM]
Spacer po mieście z autorką książki "Ballady morderców. Kryminalny Wrocław", nocny kiermasz starych książek i koncerty. To niektóre z wydarzeń, które odbędą się w ramach Nocy Księgarń we Wrocławiu.
2021-10-22 06:00
RakReaton. Pokonując kilometry zarabia się pieniadze dla dzieci z rakiem
Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego ruszył RakReaton, akcja której celem jest wsparcie dzieci chorych na raka. Udział w akcji nic nie kosztuje, wystarczy pobrać aplikację na telefon i… ruszyć przed siebie. Za pokonane kilometry partnerzy akcji przekażą środki na leczenie małych pacjentów z kliniki onkologicznej Przylądek Nadziei.
2021-09-01 16:00![Wielka potańcówka w parku i inne atrakcje. Z okazji święta Trójkąta [PROGRAM]](/images/homenews//news/61352/trojkata1_6128058aafa010_65400069.jpg.jpg)
Wielka potańcówka w parku i inne atrakcje. Z okazji święta Trójkąta [PROGRAM]
W parku pojawi się zadaszany parkiet, a do tańca zagra 12-osobowa orkiestra dęta. Wielka osiedlowa potańcówka będzie zwieńczeniem tegorocznej edycji Dnia Trójkąta. W trakcie wydarzenia nadarzy się także okazja, by poznać historie rzemieślników, przedsiębiorców i naukowców, którzy zamieszkiwali kiedyś Przedmieście Oławskie.
2021-08-28 08:34![Opowieści i legendy z Przedmieścia Oławskiego. Święto Trójkąta [PROGRAM]](/images/homenews//news/61114/dzientrojkata1_6113c633d16605_05323871.jpg.jpg)
Opowieści i legendy z Przedmieścia Oławskiego. Święto Trójkąta [PROGRAM]
Historie rzemieślników, przedsiębiorców i naukowców, którzy zamieszkiwali kiedyś Przedmieście Oławskie będzie można poznać w trakcie Dnia Trójkąta. W trakcie wydarzenia nadarzy się także okazja do bliższego poznania osób, które obecnie działają na tym osiedlu.
2021-08-11 14:40
Bezpłatne spacery po placu Grunwaldzkim. Czego będzie się można o nim dowiedzieć?
Fundacja Ładne Historie zachęca do wspólnego odkrywania osiedla Plac Grunwaldzki. W sierpniu odbędą się spacery kulturalne śladami m.in. ikon architektury. Udział w wydarzeniach jest bezpłatny.
2021-07-30 07:00![Nowy bulwar nad Odrą. Pierwszy fragment już otwarty dla spacerowiczów [ZDJĘCIA]](/images/homenews//news/58551/bulwar_60114897d750f4_94312322.jpg.jpg)
Nowy bulwar nad Odrą. Pierwszy fragment już otwarty dla spacerowiczów [ZDJĘCIA]
Nad Odrą, wzdłuż ul. Księcia Witolda, powstaje nowa promenada z ławkami i tarasami widokowymi. Zagospodarowanie bulwaru jest efektem współpracy deweloperów z wrocławskim magistratem. Można już spacerować po ich pierwszym odcinku, zrealizowanym przez Dom Development.
2021-01-27 12:56
Iluminacja świąteczna nawet do walentynek! "Spacery są teraz jedyną atrakcją" [ZDJĘCIA]
W tym sezonie wrocławska iluminacja świąteczna miała zniknąć z ulic, placów i mostów prawie miesiąc wcześniej niż zwykle. W ostatniej chwili miasto zmieniło zdanie z uwagi na pandemię i przedłużającą się "kwarantannę narodową".
2021-01-12 10:09![„Otwarte miasto” hasłem 9. edycji Dolnośląskiego Festiwalu Architektury DoFA [PROGRAM]](/images/homenews//news/57616/miasto1_5fb52d77930c12_73741110.jpg.jpg)
„Otwarte miasto” hasłem 9. edycji Dolnośląskiego Festiwalu Architektury DoFA [PROGRAM]
Debaty i wykłady online, wirtualne spotkania i pokazy filmowe. W czwartek, 19 listopada, pod hasłem „Otwarte miasto”, rozpocznie się 9. edycja Dolnośląskiego Festiwalu Architektury DoFa. Ze względu na pandemię, festiwalowe wydarzenia będzie można oglądać za pośrednictwem internetu.
2020-11-19 06:00![„Moja droga”. Europejskie Dni Dziedzictwa we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku [PROGRAM]](/images/homenews//news/56540/narodowe1_5f58b09a959d68_39336018.jpg.jpg)
„Moja droga”. Europejskie Dni Dziedzictwa we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku [PROGRAM]
Spacery „Drogą przez Wrocławskie Tereny Wystawowe”, a także po miejscach związanych z losami wrocławskich Żydów i szlakiem filmowych produkcji reżyserów. To niektóre z atrakcji, które odbędą się we Wrocławiu z okazji Europejskich Dni Dziedzictwa. W tym roku zwiedzający będą mogli wziąć udział w 60 wydarzeniach w 30 miejscowościach.
2020-09-10 07:30
Weekend we Wrocławiu. Przegląd imprez i wydarzeń. Na co warto się wybrać?
Festiwale, koncerty, gry miejskie i imprezy plenerowe. Przedstawiamy przegląd wydarzeń, które odbędą się we Wrocławiu w weekend, 5 i 6 września.
2020-09-05 07:00Najczęściej czytane
-
10 wsi pod Wrocławiem, które pogonią PiS gdzie pieprz rośnie
70636 -
Wrocław: Autobus MPK złamał się na śliskiej ulicy. Omal nie wpadł w drzewo
68687 -
Tak powstaje droga z Wrocławia do Czech. Otwarcie jeszcze w tym roku
68293 -
Wrocławskie perełki, o których zapomniano. Wrocław powinien być dumny, a jest wstyd!
58592 -
Niebezpieczna woda w kranach pod Wrocławiem. Zakaz picia, nawet przegotowanej
47831
Najczęściej komentowane
-
Po Wrocławiu będzie jeździł tramwaj "Krzysztof Balawejder"? Jest oficjalny wniosek
6 -
Wrocław: Atak zimy, koszmar na drogach! Ulice jak lodowisko [NA ŻYWO]
5 -
Wrocław: Ten kierowca znalazł sposób na brak miejsc parkingowych [ZDJĘCIA]
4 -
Mosty Pomorskie spóźnione o miesiąc. Zamiast je otworzyć, prezydent robi na nich... potańcówkę
4 -
Wrocław: Chaos na Trzebnickiej. Piesi nie mogli przejść na "zielonym"
4
Alert TuWrocław
Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera www.tuwroclaw.com i napisz nam o tym!
Wyślij alert