25 tysiecy widzów wzięło udział w Europejskim Festiwalu Konnym
0

25 tysięcy widzów i dziewięć dni, które wypełniły zawody, pokazy, szkolenia, seanse filmowe, wystawy, konkursy oraz konferencje. W niedzielę dobiegł końca Europejski Festiwal Konny, największe tego typu wydarzenie konne w XXI wieku we Wrocławiu. Kulminacją festiwalu był sobotni wieczór pokazów konnych, w którym wystąpiły gwiazdy festiwalu.

2019-09-16 13:45 Autor: prochu
Remis z pewnym niedosytem. Ślęza wywozi z Lubina jeden punkt
0

Piłkarze Ślęzy Wrocław zremisowali z rezerwami Zagłębia Lubin 1:1 w spotkaniu 7. kolejki piłkarskiej III ligi. Żółto-czerwoni, choć nie byli stroną przeważającą, gola strzelili w 86. minucie, a lubinianie wyrównali już w doliczonym czasie gry.

2019-09-16 13:25 Autor: prochu
Kranówka i biodegradowalne kubki. Wrocławski maraton stał się bardziej ekologiczny
1

Podczas niedzielnej - 37. edycji PKO Wrocław Maratonu - po raz pierwszy w historii biegacze nie pili wody z plastikowych butelek, tylko korzystali z biodegradowalnych kubeczków pijąc kranówkę serwowaną przez MPWiK ze specjalnych nalewaków.

2019-09-16 11:08 Autor: prochu
Ponad 1700 spacerowiczów wzięło udział we WrocWalk Marathon 2019
0

Dwie trasy, osiemnaście obiektów, kilkudziesięciu wolontariuszy i ponad 1700 osób, które wybrały się na spacer po stolicy Dolnego Śląska - wszystko w ramach drugiej edycji WrocWalk Marathon. Każdy z uczestników, który pojawił się na mecie usytuowanej przy Stadionie Olimpijskim z mapą opieczętowaną we wszystkich punktach kontrolnych, otrzymał pamiątkowy medal - oczywiście z wizerunkiem wrocławskich krasnali.

2019-09-16 07:30 Autor: prochu
Ligowy falstart siatkarzy KFC Gwardii. Wrocławianie przegrali w Jaworznie
0

To nie był dzień siatkarzy KFC Gwardii Wrocław. Drużyna trenera Krzysztofa Janczaka przegrała 1:3 z MCKiS Jaworzno na inaugurację sezonu Krispol 1. Ligi Mężczyzn. Po pierwszym, niemal perfekcyjnym secie, od drugiej partii na boisku Gwardzistom nie szło już tak dobrze. I choć trudno to logicznie wyjaśnić, to właśnie takie są uroki siatkówki i sportu ogółem.

2019-09-16 09:41 Autor: prochu
0

Ponad trzy tysiące biegaczy wzięło udział w 37. PKO Wrocław Maratonie. Biegacze wyruszyli w trasę o godzinie 9, a po nieco ponad dwóch godzinach pierwsi uczestnicy pojawili się na mecie. Znajdźcie się na naszych zdjęciach z niedzielnego biegu!

2019-09-16 09:00 Autor: prochu
Górnik - Śląsk 0:0. Niezły mecz, punktów brak [RELACJA]
0

Śląsk Wrocław traci pozycję lidera PKO Ekstraklasy. Podopieczni Vitezslava Lavicki zaprezentowali się w Zabrzu dobrze, ale nie zdołali strzelić Górnikowi ani jednego gola. Bezbramkowy remis oznacza spadek na drugą lokatę w tabeli, a na pocieszenie WKS-owi pozostaje seria trzynastu kolejnych spotkań bez porażki.

2019-09-16 07:17 Autor: prochu
Po punkty do Zabrza. Śląsk gra z Górnikiem [ZAPOWIEDŹ]
0

Po pierwszej w tym sezonie przerwie na mecze reprezentacji, piłkarze Śląska Wrocław wracają do gry. W 8. kolejce PKO Ekstraklasy zagrają na wyjeździe z Górnikiem Zabrze, który w ostatnich latach nie jest wygodnym rywalem dla WKS-u.

2019-09-15 12:23 Autor: prochu
Michał Chrapek: W drużynie jest wielki spokój
0

- Skłamałbym, jakbym powiedział, że spodziewałem się takich rezultatów na początku sezonu - mówi przed meczem z Górnikiem Zabrze piłkarz Śląska, Michał Chrapek.

2019-09-14 18:16 Autor: prochu
Kenijczyk wygrał 37. PKO Wrocław Maraton [ZDJĘCIA]
2

Zwycięstwem Kenijczyka Kyeva Cosmas Mutuku zakończyła się 37. edycja wrocławskiego maratonu. Biegacz pokonał królewski dystans w czasie 2:13:32.

2019-09-15 11:02 Autor: prochu, mgo