zamknij

Zwrotnica

Prace mają być prowadzone nocami, by nie utrudnić życia pasażerom tramwajów
0

Po raz szósty próbują znaleźć wykonawcę, który zajmie się wymianą fragmentu torowiska tramwajowego

Urzędnicy szukają właśnie firmy, która podjęłaby się wymiany zwrotnicy torowiska tramwajowego na ulicy Słowiańskiej we Wrocławiu. Co ciekawe, w minionym roku, mimo pięciu podjętych prób, nie udało się rozstrzygnąć przetargu na to zadanie. Składane oferty przekraczały kosztorys inwestorski lub nie złożono ani jednej oferty.

2015-02-23 09:56 Autor: jg
4

Od soboty kolejny etap remontu torów i nowa organizacja ruchu na Piłsudskiego

W sobotę rozpoczyna się kolejny etap remontu torowiska na ul. Piłsudskiego - wymiana torów na skrzyżowaniu Zielińskiego i Piłsudskiego. To kolejny etap dostosowywania torów na tej ulicy pod Tramwaj Plus. Pojawi się tam tzw. płyta węgierska, tłumiąca hałas, a trzy zwrotnice ręczne zostaną zamienione na elektryczne.

2011-05-07 00:00 Autor: Bartłomiej Knapik
6

Naprawią elektryczne zwrotnice. Cztery.

To wprawdzie nie jest wielka sprawa, ale we Wrocławiu nie zdarza się często – więc ją odnotujemy. Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta ogłosił przetarg nieograniczony na naprawę elektrycznych mechanizmów w zwrotnicach. To o tyle istotne, że u nas, zupełnie jak w XIX wieku wciąż we Wrocławiu motorniczy wychodzi i ręcznie przestawia wajchę zwrotnicy.

2011-02-28 00:00 Autor: Bartłomiej Knapik
Fali wykolejeń tramwajów, która sparaliżowała podróże tym środkiem transportu dwa tygodnie temu, nie było. Ale wcale nie było tak dobrze. Czy można coś z tym zrobić?
8

Godzinne opóźnienia tramwajów i autobusów

Korki, w których razem z autami stały autobusy i tramwaje oraz zamarzające zwrotnice to główne powody, dla których MPK miało wczoraj godzinne opóźnienia. Kto chciał się dostać między 15 a 16 tramwajem z okolic Rynku w kierunku Pilczyc mógł spokojnie zdecydować się na spacer. Na Popowice doszedłby szybciej niż pierwszy tramwaj, który po 16.15 dotarł na wysokość Magnolii.

2010-12-16 00:00 Autor: bk
Ul. Piotra Skargi we wtorek rano. Tramwaj nie dość że wypadł z szyn i zablokował inne tramwaje, to przy okazji i samochody
7

Słabo ogrzewamy zwrotnice i tramwaje wypadają z szyn

Wczoraj tramwaje 4 razy wypadły z szyn, a kilka razy nie mogły się ruszyć. Dziś od rana jest podobnie. Spora część tych utrudnień ma wspólną przyczynę: zapchane śniegiem zwrotnice, na których za słabo, albo wcale nie działają nagrzewnice.

2010-12-02 00:00 Autor: bk
Remont torowiska w tym miejscu skończył się w piątek. Ale zwrotnica na ul. Piłsudskiego, tuż przed Świdnicką, nadal jest ręczna.
2

Ręczna zwrotnica na torze po remoncie to jednak błąd

Znacie ten widok? Zupełnie jak w XIX wieku wciąż we Wrocławiu motorniczy wychodzi i ręcznie przestawia wajchę zwrotnicy. I to na odcinku, który został właśnie wyremontowany.

2010-05-05 00:00 Autor: bk