Wiadomości

1,8 mln zł za nowe tablice we Wrocławiu

2011-10-11, Autor: Bartłomiej Knapik
Konsorcjum wrocławskiego Rotomatu i opolskiego Restalu zamontuje do grudnia nowe tablice kierunkowe we Wrocławiu. Mają one kierować na obwodnice: śródmiejska i autostradową.

Reklama

Plan inżynierów miejskich jest prosty. Z centrum Wrocławia trzeba zdemontować kilkaset starych, zielonych drogowskazów i zastąpić je nowymi wzorami.
Z centrum nikt, kto nie wie jak jechać, nie zostanie skierowany bezpośrednio na Warszawę, czy Kudowę-Słone – ale białą tablicą na obwodnicę śródmiejską. Jeśli kierowca będzie dalej od Rynku – może zostać skierowany na A8, czyli obwodnicę autostradową.

Przetarg na nowe oznakowanie wykonają wspólnie dwie firmy Rotomat z Wrocławia i Restalu z Opola, za milion 831 tysięcy zł brutto, bo jako jedyne złożyły ofertę spełniającą wymogi ustawy Prawo zamówień publicznych i specyfikacji istotnych warunków zamówienia.Oczywiście złośliwi mogą pytać dlaczego nowe oznakowanie pojawi się dopiero w grudniu, skoro obwodnica autostradowa jest otwarta od 31 sierpnia. Tym przypomnimy wyjaśnienie urzędników:
- To skomplikowane zadanie, nad którym długo pracowaliśmy. Nie rozpisywaliśmy przetargu wcześniej, bo nie było pewne, które odcinki dróg będą otwarte – tłumaczyła nam na początku sierpnia Grażyna Nosek, kierowniczka działu zarządzania ruchem w magistracie.
Przede wszystkim zaś przypomnimy, że początkowo magistrat informował nas, że  tablice zawisną dopiero wiosną przyszłego roku , więc grudzień to i tak szybko. I nie ma się czym przejmować – w końcu jak na Wrocław to nie jest wcale takie wielkie opóźnienie.
Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (6):
 • ~set 2011-10-11
  07:54:27

  0 0

  To indolencja i niechęć do pracy. Urzędnikom powinno płacić sie za myslenie a nie za przychodzenie do roboty. Tablice nic nie zmienią trzeba jeszcze wprowadzić zmiany w planie miasta i na mapach. Samo sie nie zrobi. Teraz przy planowaniu podróży w internecie trasa zostanie wytyczona przez miasto. Taka tajna wrocławska autostrada.

 • ~Maciej 2011-10-11
  09:09:20

  0 0

  Miasto nie odpowiada za treść map. To firmy kartograficzne powinny na bieżąco nanosić zmiany.

 • ~R2r 2011-10-11
  09:43:50

  0 0

  Mapy to jeszcze pryszcz. Ale co z nawigacją GPS?

 • ~qnik 2011-10-11
  10:16:45

  0 0

  niektóre firmy wydające mapy do urządzeń nawigujących posiadały w swoim wykazie AOW jeszcze przed jej otwarciem. Wystarczy być na bieżąco z mapami.

 • ~qnik 2011-10-11
  10:20:07

  0 0

  ale bardzo podoba mi się to forum: "to wina urzędników, że na mapach nie ma AOW" , "to wina urzędników, że w GPS nie ma AOW" :) "urzędnikom powinno się płacić za myślenie" podczas, gdy komentarze tu padające nie wydają się pochodzić od myślących ludzi. Nie chcę bronić urzędasów, ale proszę Was nie kompromitujcie się takimi wypowiedziami.

 • ~ 2011-10-11
  12:15:47

  0 0

  Nie wspomnieliście o najważniejszym: Projektowane przez urzędników tablice są skrajnie idiotyczne i nie wykorzystują możliwości AOW! Przykład? Jadąc ulicą Legnicką w kierunku obwodnic na wysokości Kwiskiej natrafimy na nowiutką tablicę, która do granicy z Niemcami i do Katowic poprowadzi nas przez... Hallera! Dlaczego, skoro kawałek dalej jest węzeł stadion i wygodny dojazd do A-czwórki przez AOW. Takich konsekwentnie powielanych idiotyzmów jest mnóstwo!

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.