zamknij

Wiadomości

10 miesięcy na przebudowę Avicenny

2011-02-28, Autor: Bartłomiej Knapik
W kategorii najbardziej dziurawych ulic we Wrocławiu Avicenny jest na pewno w pierwszej dziesiątce. I to od lat. Teraz wreszcie ruszy jej remont.
Spółka Wrocławskie Inwestycje ogłosiła właśnie przetarg na przebudowę nawierzchni ul. Awicenny na odcinku od ul. Wiejskiej do torów kolejowych we Wrocławiu wraz z przebudową infrastruktury podziemnej i robotami towarzyszącymi.

Co jest do zrobienia?
− wykonanie robót rozbiórkowych istniejących nawierzchni oraz pozostałych elementów drogi,
− przebudowa układu drogowego,
− przebudowa niezbędnych elementów infrastruktury technicznej,
− budowę i przebudowę odwodnienia nawierzchni,
− zarurowanie rowu,
− przebudowę kolidujących sieci elektroenergetycznych (przesunięcie kabli),
− przebudowę oświetlenia drogowego,
− wycinkę części drzew i krzewów,
− wykonanie trawników.

Po zakończeniu robót ulica o długości 1331,06 m będzie miała nową nawierzchnię – a każdy z jej pasów będzie miał 3,5 metra. Wykonawca będzie miał 10 miesięcy od dnia podpisania umowy, co oznacza, że będzie ona gotowa wiosną przyszłego roku.
Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (4):
 • ~ 2011-02-28 10:28:50

  Autorze zdecyduj się - Avicenny czy Awicenny? Przydałby się Wam korektor ;) Poza tym fajnie, że się za tę ulicę w końcu zabierają.

  0 0
 • ~ 2011-02-28 10:43:40

  Grzegorzu - ulica nazywa się Avicenny przez "v" ale przetarg Wrocławskie Inwestycje ogłosiło na Awicenny przez "w". Sprawdziłem - chodzi o tę samą ulicę. Jednak gdybym nie trzymał się pisowni dokumentów naraziłbym się na zarzut pisania o przetargu, którego nie ma.

  0 0
 • ~ 2011-02-28 20:29:36

  Niestety nie przewidziano ciągu pieszo-rowerowego, o co wnioskowała rada osiedla Oporów. Z kilku względów jest on tam konieczny - stacja kolejowa, duży pracodawca (sortownia poczty), brakujące ogniwo w połączeniu rowerowym Muchoboru i Nowego Dworu z Bielanami, planowany Cmentarz Oporowski. Niestety jest tam wąsko, ciemno (nie wiem, czy przebudowa oświetlenia oznacza tam rozbudowę, bo obecnie jest tylko przy poczcie), a masowo jeździ tamtędy ciężki transport. Zarówno wędrówki piesze, jak i rowerowe należą tam do kategorii "sporty ekstremalne". Nieuwzględnienie ciągu pieszo-rowerowego jest w tym wypadku skandalicznym błędem.
  Odnośnie pisowni - to, że urzędnicy popełnili błąd, nie znaczy, że należy go powielać.

  0 0
 • ~ 2011-02-28 21:29:44

  Dobra uwaga, raz rowerkiem przejechałem się tamtędy - wracałem łąkami, nie jestem samobójcą. (szczęśliwy posiadacz GPS'u) A ta ulica to znaczny skrót w kierunku Bielan. Co do pisowni: nazwa ulicy sama w sobie jest dzika. A amatorszczyzna miejskich spółek...cóż...równie sensowne co Wrocławski Park Narodowy...

  0 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert TuWrocław

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera www.tuwroclaw.com i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Jaką nazwę powinien nosić skwer przy Zakładzie Karnym przy ul. Kleczkowskiej?
Oddanych głosów: 888