Biznes
130 budynków przyłączonych do sieci ciepłowniczej we Wrocławiu i Siechnicach w 2019 r. "Rośnie świadomość ekologiczna"
130 obiektów o łącznej mocy 63,76 MWt zostało przyłączonych w minionym roku do sieci ciepłowniczej na terenie Wrocławia i Gminy Siechnice. Dwie trzecie z nich to nowe budynki. W pozostałych przypadkach właściciele zmienili dotychczasowe źródło zasilania na ogrzewanie z sieci ciepłowniczej.
W 2019 roku spółka Kogeneracja, należąca do PGE Energia Ciepła z Grupy Kapitałowej PGE, prowadziła nie tylko intensywne prace inwestycyjne w ramach własnego finansowania (1,5 km wybudowanych sieci), ale również z wykorzystaniem pozyskanego współfinansowania ze źródeł zewnętrznych, w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020. Podłączenie do sieci ciepłowniczej nowych obiektów były możliwe dzięki budowie sieci i przyłączy ciepłowniczych na nowych terenach, m.in. na osiedlu Zakrzów we Wrocławiu oraz Prawocin w Siechnicach.
Zobacz także
W minionym roku, we Wrocławiu i w Siechnicach do sieci ciepłowniczej przyłączono 87 nowo powstałych w zasięgu sieci obiektów oraz 43 obiekty ogrzewane dotąd z innych źródeł ciepła, najczęściej wykorzystujące paliwa węglowe, gazowe lub olejowe. Wśród nich były budynki wspólnot mieszkaniowych i gminnych, korzystających z programu realizowanego przez Gminę Wrocław "Wrocławskie dotacje do wymiany pieców", tzw. Programu "KAWKA+", którym KOGENERACJA S.A. udzieliła finansowego i organizacyjnego wsparcia przy budowie węzłów ciepłowniczych. W latach 2014-19 spółka wsparła w ten sposób budowę węzłów i instalacji w 55 budynkach, o łącznej mocy 9,5 MWt.
- W latach 2016-18 do wrocławskiego systemu ciepłowniczego przyłączono obiekty o łącznej mocy 131 MWt. Dane te obrazują dynamiczny rozwój rynku ciepła w aglomeracji wrocławskiej, ale przede wszystkim, co bardzo nas cieszy, wzrost świadomości odbiorców ciepła na temat konieczności dbania o środowisko naturalne. Przyłączenie budynku do sieci ciepłowniczej to jedna z najskuteczniejszych metod zapobiegania niskiej emisji pochodzącej z indywidualnych kotłowni – mówi Paweł Szczeszek, prezes KOGENERACJI S.A.
Kogeneracja zapowiada, że w 2020 roku nadal będzie rozwijała i rozbudowywała sieć ciepłowniczą – powstaną m.in. kolejne odcinki ciepłociągu na wrocławskim osiedlu Zakrzów oraz w Siechnicach.
Tagi: pge, elektrociepłownia siechnice, Zespół Elektrowni Wrocławskich, kogeneracja, PGE Polska Energia
Zobacz także
Komentarze (0):
Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.
Najczęściej czytane
-
Ale tu brzydko! Tak wygląda dom handlowy w samym centrum Wrocławia!
83021 -
TOP 10 najwyższych budynków Wrocławia. Tak będzie za 5 lat
26693 -
Oto nowy, tymczasowy prezes wrocławskiego MPK
14115 -
Wrocław: Powstaje drugi salon Agata Meble. Będzie ogromny [ZDJĘCIA]
12206 -
Wrocławski Mordor się rozrasta. Coraz więcej firm i pracowników
11744
Najczęściej komentowane
-
Wrocław: W biurowcu na pl. Jana Pawła II powstanie klinika [ZDJĘCIA]
1 -
Wrocławska elektrociepłownia do modernizacji. Co się zmieni?
1 -
Ale tu brzydko! Tak wygląda dom handlowy w samym centrum Wrocławia!
1 -
Hala Targowa we Wrocławiu pustoszeje? Na piętrze wiele wolnych boksów
1 -
Wrocław: Powstaje drugi salon Agata Meble. Będzie ogromny [ZDJĘCIA]
0
Alert TuWrocław
Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera www.tuwroclaw.com i napisz nam o tym!
Wyślij alert