140 piłkarzy i jedna piłkarka walczyli we Wrocławiu o futbolową podróż marzeń [ZDJĘCIA]

2018-05-22, Autor: prochu

W minioną niedzielę we Wrocławiu odbył się szósty przystanek eliminacyjny trzeciej edycji turnieju Neymar Jr's Five. Na boisku znajdującym się przy ulicy Krajewskiego stawiły się 23 ekipy. Zwyciężyła drużyna Chłopaki z Sąsiedztwa, która w ostatnim meczu zmierzyła się z Keep Calm. Oba zespoły są już pewne gry 9 czerwca w krajowym finale, którego stawką jest wyjazd do Brazylii na rozgrywki z mistrzami z 61 państw.

Większość uczestników brała już udział w Neymar Jr's Five i była oswojona z nietypową formułą gry i zasadą "tracisz bramkę, tracisz zawodnika". Wszyscy, których ominęły rozgrywki w ubiegłych latach, szybko przekonali się na czym polega gra w turnieju sygnowanym imieniem gwiazdy PSG. Rzuty karne na pustą bramkę z połowy boiska, pojedynki 1 vs 1 w przypadku remisu oraz dużo technicznych sztuczek. Co ciekawe, wśród 140 graczy stawiła się jedna zawodniczka! Została przywitana salwą oklasków, a po wyjściu na boisko pokazała, że nie jest tam przypadkiem. Pierwszą grającą w tegorocznej edycji turnieju kobietą okazała się Magdalena Szaj - reprezentantka Polski i była zawodniczka niemieckiego Turbine Poczdam. Piłkarka zaprezentowała się ze świetnej strony i wraz z zespołem PD Wildboards dotarła do ćwierćfinałów.

Podczas całego tournée odwiedzającego łącznie dwanaście miast, specjaliści obserwują grę najmłodszych zawodników. Najbardziej utalentowany 16-latek pojedzie na Allianz Junior Football Camp odbywający się w ośrodkach Bayernu Monachium. W zeszłym roku laureatem konkursu został Kuba Pietrek z Wrocławia, który ponownie wziął udział turnieju. Jego Wiejskie Koguciki trafiły jednak na rosły skład Chłopaków z Sąsiedztwa, który ich pokonał 5:0.

Bez wątpliwości był to najlepiej grający tego dnia zespół. Chłopaki z Sąsiedztwa pewnie wygrali swoje spotkania, prawie wszystkie przed upływem regulaminowego czasu gry i nie stracili przy tym ani jednej bramki! Najszybciej swoje spotkanie zakończyli już po 4 minutach i 20 sekundach. Utrzymali zwycięską passę do samego końca i w finale pokonali obrońców tytułu, drużynę Keep Calm. Obie ekipy będą reprezentowały Wrocław w warszawskim finale, skąd mistrz Polski poleci do brazylijskiego Praia Grande. Trzecie miejsce zajął zespół 4 Kilometry do Trzeciej, który wciąż jest w grze o ogólnopolski finał. Poza dwoma najlepszym ekipami w turnieju finałowym zapewni sobie osiem najlepszych drużyn z trzecich miejsc.

Kolejne turnieje eliminacyjne odbędą się w Olsztynie (25 maja), Gdańsku (26 maja), Bydgoszczy (27 maja), Lublinie (1 czerwca), Warszawie (2 czerwca) i Łodzi (3 czerwca), a wielki finał ogólnopolski zaplanowano na 9 czerwca. Z kolei finał światowy odbędzie się 21 lipca w brazylijskim Praia Grande.

Oceń publikację: + 1 + 1 - 1 - 0