22. Bieg Solidarności za nami!

2012-09-10, Autor: mw
Na starcie 22. Biegu Solidarności stanęło aż 862 zawodników. Pierwszy na mecie zameldował się Mykola Iukhimchuk z Ukrainy. Najlepszy z Polaków Paweł Matner był trzeci.

Bieg wiódł na stałej trasie. Start - brama przy Hotelu „WODNIK” ul. Na Grobli 28, meta - plac Hotelu „WODNIK”. Na starcie stanęło 862 zawodników. Najszybciej trasę pokonał Mykola Iukhimchuk z Ukrainy, który uzyskał czas 0:14:50. Po 13 sekundach na metę wbiegł Aleksander Zulinski również z Ukrainy. Obaj reprezentują barwy klubu Achiles Leszno.

Trzeci na mecie zameldował się Paweł Matner z czasem 0:15:51 reprezentujący klub Nysa Biegawosiek Team.

Tradycyjnie w Biegu Solidarności nie chodziło jednak tylko o sportową rywalizację. Ważny był sam udział. Ostatni na mecie po blisko godzinnym biegu był Stanisław Kupczyk, który też zebrał gorące brawa.

Zapraszamy do zapoznania się z galerią z 22. Biegu Solidarności.