Wiadomości

234 tys. zł za kamery widokowe z mostu Rędzińskiego

2011-09-12, Autor: Bartłomiej Knapik
Jak wygląda Wrocław z wysokiego na 122 metry pylonu mostu Rędzińskiego? Za kilka miesięcy każdy będzie mógł się przekonać. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad właśnie rozstrzygnęła przetarg na zamontowanie kamer na tej przeprawie.

Reklama

Przetarg dotyczył montażu i uruchomienia kamer widokowych na ramionach pylonu oraz kamer wizyjnych monitoringu wejścia do korytarzy serwisowych wewnątrz dźwigarów oraz do szybów pylonu. Jak pisała w zamówieniu Generalna Dyrekcja: „zadaniem systemu kamer widokowych na pylonie mostu jest dostarczenie obrazów z widoku krajobrazowego roztaczającego się ze szczytów prawego i lewego ramienia pylonu na moście”.

Jak wygląda obwodnica z mostu Rędzińskiego? Na razie możecie to zobaczyć na zdjęciu po lewej.Most Rędziński, podobnie jak cała autostradowa obwodnica Wrocławia, jest przejezdna od 31 sierpnia. Jej otwarcie spowodowało, że mniej samochodów jeździ po ulicach miasta.
- W godzinach szczytu przez skrzyżowanie ulic Karkonoskiej i Zwycięskiej przejeżdża podobna liczba aut w ciągu godziny, ale wzmożone natężenie ruchu trwa krócej. Co więcej poza godzinami szczytu ruch jest wyraźnie mniejszy, o przynajmniej 10 proc. Dlatego wydaliśmy polecenie wdrożenia nowego, gotowego już programu sygnalizacji – mówiła nam już w ubiegłym tygodniu Elwira Nowak, zastępca dyrektora wydziału inżynierii miejskiej ds. zarządzania inwestycjami we wrocławskim magistracie.

Właśnie dlatego urzędnicy rozpoczynają utrudnianie kierowcom wjazd do miasta poprzez takie przestawianie świateł, żeby sukcesywnie ubywało sekund do jazdy w kierunku centrum. W ten sposób magistrat chce zmusić kierowców do jazdy obwodnicą autostradową.
O tym pomyśle więcej przeczytasz tutaj.
Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (8):
 • ~kierowca 2011-09-12
  08:44:23

  0 0

  Świetny pomysł z tym wydłużaniem świateł chciałbym jednak zwrócić uwagę, że znaczna część porannego i popołudniowego ruchu to samochody wiozące ludzi do pracy we Wrocławiu! Wydaje mi się to zupełnie normalne i nie potrafię zrozumieć tego pomysłu. Ludzie mieszkają na obrzeżach miasta i chcą normalnie dojechać do pracy liczyli, że z chwilą wybudowania AOW będzie łatwiej no i się przeliczyli mają stać jak stali albo ominąć Wrocław – co to za pomysł gdzie tu logika. Zmusicie firmy do aktualizacji map elektronicznych, automat oraz postawcie bandery informujące zachęcające do ominięcia Wrocławia. Moim zdaniem to wystarczy po co utrudniać życie mieszkańcom.

 • ~arturo 2011-09-12
  10:50:37

  0 0

  Uaktualnienie map nie da spodziewanego efektu, bo większość ludzi posiadających tanie lub wbudowane nawigatory nie kupuje aktualizacji map

 • ~mapa 2011-09-12
  12:31:50

  0 0

  Bez drogowskazów i aktualnych map w internecie pojazdy pojadą przez miasto. Drogowskazów nie ma, bo miasto nie wiedziało że będą potrzebne na wrzesień, aktualna mapa w internecie, na stronie miasta też nie pokazuje AOW. Więc o czym mowa. Nikt nie śledzi, co dzieje sie na lokalnym podwórku. Mapy papierowe to wprawdzie przeżytek, ale wielu kapeluszników jeszcze je ma i tak jeździ.

 • ~r' 2011-09-12
  12:52:35

  0 0

  I będzie tak jak inne kamery online? Tak ze ja moim starym telefonem krece lepszej jakosci obraz?


  I dalej nie mam pojęcia jak ma pomagac to wydluzanie swiatel na wjazd do miasta? Wychodza oni z zalozenia ze ktos bedzie stal na swiatlach i 'ooo zapalilo sie zielone to zamiast przez miasto pojade obwodnica,ooo!' czy jaki sens ma to niby miec?! I tak ten kto musi przez miasto to pojedzie przez miasto a kto nie to raczej obwodnica, chyab ze ciezarowka bo bedzie placic ale mysle ze takie swiatla to nie bedzie wystarczajacy argument

 • ~BeBe 2011-09-12
  13:18:57

  0 0

  Zgadzam się z ~kierowcą. Taka zabawa światłami miałaby sens, gdybyśmy mieli dobrze skomunikowane Park&Ride'y - byłaby kolejną przesłanką do pozostawienia samochodu poza Centrum. Na chwilę obecną kto jeździł samochodem do pracy, będzie nadal jeździł, z tą tylko różnicą, że dzięki Wydziałowi Inżynierii Miejskiej dłużej postoi w korkach...

 • ~maxim 2011-09-12
  19:14:12

  0 0

  Dlaczego te kamery takie tanie ?
  Wyrwali za AOW ponad 4 mld choć kosztorys był na 1,9 mld, to przecież można było za te kamery krzyknąć dwa razy więcej.

 • ~WroPlus 2011-09-22
  23:08:28

  0 0

  A poco nam te kamery? Wolę rozbudowę przerdszkola!

 • ~ 2011-09-23
  13:04:46

  0 0

  @~WroPlus: Żeby Polsat News mogło na wizji pościemniać, jak to we Wrocławiu jest super i elegancko ;)

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.