zamknij

Edukacja

5,5 tys. wrocławian dziś przystępuje do matury

2017-05-04, Autor: bas

Ponad 5,5 tys. maturzystów z Wrocławia właśnie rozpoczyna swój egzamin dojrzałości. Pierwszego dnia absolwenci liceów zmagają się z językiem polskim, który jest przedmiotem obowiązkowym.

O godzinie 9:00 ruszył egzamin z języka polskiego na poziomie podstawowym, który jest obowiązkowy dla wszystkich przystępujących do matury. Chętni po południu będą mogli zmierzyć się z tym samym przedmiotem na poziomie rozszerzonym.

Reklama

W ramach obowiązkowych przedmiotów w tym roku maturzyści zdawać będą jeszcze matematykę oraz język obcy. Wśród młodych wrocławian króluje oczywiście język angielski, który ma zamiar zdawać aż 5,3 tys. maturzystów.

Oprócz powyższych przedmiotów każdy zdający zobowiązany był do wyboru co najmniej jednego przedmiotu. Uczniowie z Wrocławia najczęściej decydowali się na geografię (1323), biologię (1269) oraz fizykę (1117). W naszym mieście nie zabrakło też pojedynczych osób, które zadeklarowały chęć zdawania takich przedmiotów jak: historia muzyki, filozofia czy historia sztuki.

Drugim elementem matur będą egzaminy ustne z języka polskiego oraz wybranego języka obcego.

Matury pisemne potrwają do 24 maja, pisemne o dwa dni dłużej.

Oceń publikację: + 1 + 1 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert TuWrocław

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera www.tuwroclaw.com i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy Gaj to dobre miejsce do mieszkania?

Oddanych głosów: 249