5. GO! Bieg z Fizjoterapią za nami [GALERIA]

2017-04-04, Autor: Paweł Prochowski

W pierwszy kwietniowy weekend w Parku Grabiszyńskim odbyła się już piąta edycja GO! Biegu. W tym roku partnerem imprezy była Wyższa Szkoła Fizjoterapii, dlatego też pełna nazwa wydarzenia brzmiała "5. GO! Bieg z Fizjoterapią".

Oprócz Wyższej Szkoły Fizjoterapii z siedzibą w Wrocławiu, która była współorganizatorem biegu i zapewniała masaże dla uczestników po wysiłku biegowym, głównymi partnerami imprezy byli Specjalistyczna Firma Ortopedyczna Orto-Pes i Fizjosquad. Ufundowali oni nagrody dla najlepszych zawodników biegu.

Każdy na mecie otrzymał pamiątkowy medal w kształcie stopy (tak bardzo istotnej dla biegaczy), a dla trzech najlepszych zawodników na obu dystansach (5 i 10 km) oraz dla zwycięzców kategorii wiekowych zostały przygotowane puchary. Dodatkowymi atrakcjami były darmowe masaże dla wszystkich uczestników oraz osób towarzyszących, konsultacje z fizjoterapeutami, profesjonalne pomiary składu ciała oraz pomoc w planowaniu treningu biegowego i przygotowania motorycznego. Ponadto w miasteczku biegowym odbywały się bezpłatne zabiegi manicure oraz makijażu i konsultacje z kosmetologami.

W biegu na pięć kilometrów najszybszy okazał się Jarosław Druciarek, który pokonał ten dystans w 16 minut i 24 sekundy. Drugi na metę wpadł Adam Pisulski (16:42), a niemal minutę później biegł ukończył Łukasz Kaczmarczyk. Najszybszą z pań była Agnieszka Jawniak, która z piątką uporała się w równo 21 minut. Podium przedstawicielek płci pięknej uzupełniły Małgorzata Czaja (22:07) i Alicja Bućko (22:09).

Na dwukrotnie dłuższym dystansie najlepszy był Estończyk Taavi Tambur (33:28), który wyprzedził Tomasza Sobczyka (34:53) i Jacka Fedorowicza (35:26). Z kolei Paulina Długosz (42:46) wygrała klasyfikacją kobiet. Pełne wyniki dostępne są na stronie organizatora.

Naszą redakcję w tym biegu reprezentował Łukasz Maślanka, który bieg na dystansie 10 kilometrów ukończył w czasie 53 minuty i 2 sekundy. - Trasa w Parku Grabiszyńskim jest fajna, przyjemna i pozwala pobiec nieco szybciej. Takie biegi trochę na uboczu od ulicznego hałasu mają swój urok - mówił zaraz po biegu. - Organizacja na wysokim poziomie, wszystko dopięte na ostatni guzik - dodał.

Portal TuWroclaw.com był patronem medialnym 5. GO! Biegu z Fizjoterapią.