zamknij

Na sygnale

5-latek samotnie spacerował po ulicy Trzebnickiej. Jego matka była poszukiwana

2020-07-29, Autor: mh

Pozostawiony bez opieki chłopiec spacerował ulicą Trzebnicką. Wystraszony 5-latek powiedział policjantom, że od kilku dni nie widział swojej mamy i musi sam się sobą opiekować. Okazało się, że 37-latka była poszukiwana, a w jej domu znaleziono narkotyki. Wrocławiance grozi kara nawet do 5 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło kilka dni temu na ulicy Trzebnickiej. W trakcie patrolu policjanci zauważyli wystraszonego chłopca, który szedł samotnie ulicą i widać było, że kogoś szuka.

Reklama

Chłopiec powiedział funkcjonariuszom, że nie wie, gdzie jest jego mama i od kilku dni musi sam się sobą opiekować. 5-latek nie pamiętał adresu swojego domu, ale zaprowadził tam policjantów.  

– Podczas krótkiego spaceru mówił, że sam sobie przygotowuje jedzenie, sam się myje i zajmuje sobą, bo nie wie, gdzie jest teraz jego mama – mówi sierż. szt. Krzysztof Marcjan z KMP we Wrocławiu.

I dodaje, że gdy policjanci weszli do wskazanego przez chłopca, niedużego mieszkania, zauważyli że panował tam bałagan. – Na szafkach, przy których chłopiec twierdził, że przygotowuje sobie posiłki, znajdowały się opakowania z narkotykami oraz strzykawki do ich zażywania – powiedział Marcjan.

Policjanci znaleźli też narkotyki w  lodówce. Zwrócili także uwagę na to, że w domu włączony był telewizor.

Funkcjonariusze wezwali na miejsce pogotowie ratunkowe. Do mieszkania przyjechała także babcia chłopca, która twierdziła, że opiekuje się jego 10-letnią siostrą, a druga babcia 15-letnią. – Według relacji babci, jej córka, a matka malucha, miała zajmować się tylko nim. Nie było jej jednak ani w mieszkaniu, ani w jego okolicach – relacjonuje policjant.

Kobieta wróciła do mieszkania dopiero po kilku godzinach od rozpoczęcia interwencji. Powiedziała, że opiekuje się swoim synem, ale wyszła rano z mieszkania i straciła poczucie czasu.

37-latka została zatrzymana. Okazało się również, że jest poszukiwana przez sąd. Policjanci ustalili, że w jej mieszkaniu wielokrotnie mogło dochodzić  do spotkań osób zażywających narkotyki. Funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie ponad 100 porcji handlowych amfetaminy, która znajdowała się w mieszkaniu. 5-latek trafił zaś pod do placówki opiekuńczej.

Policjanci postawili jego matce zarzuty m.in. za narażenia syna na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia oraz w związku z posiadaniem przez kobietę narkotyków.  – Funkcjonariusze z Ołbina prześlą również do sądu rodzinnego całość dokumentacji, aby ten mógł zadecydować o utrzymaniu praw rodzicielskich nieodpowiedzialnej matki – dodaje Marcjan.

37-latce może grozić kara nawet do 5 lat więzienia. O jej wysokości zadecyduje sąd.

Oceń publikację: + 1 + 20 - 1 - 4

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (1):
  • ~MiastoSmogu 2020-07-29 22:26:53

    Ćpunka, dilerka, co 5 lat dziecko, którymi w praktyce się nie zajmuje, więc ja się pytam gdzie są instytucje, które takich patoli kontrolują, czy nie mają kolejnych dzieci, a jeśli nie daj boże tak to w jakim te dzieci są stanie? To nie wina tych dzieci, że są, ale w XXI wieku można chyba oczekiwać, że takim nieodpowiedzialnym ludziom nie będzie pozwalać się opiekować kaktusem, a co dopiero "wychowywać" ( choć to nadużycie w takich przypadkach) małych ludzi.

    10 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert TuWrocław

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera www.tuwroclaw.com i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy pensja dyrektora artystycznego Opery Wrocławskiej jest zbyt wysoka?
Oddanych głosów: 294