Edukacja i nauka
60. edycja uczniowskiej Olimpiady Wiedzy. DSW gości finalistów etapu okręgowego
"Polska i jej sąsiedzi. Polityka - Gospodarka - Społeczeństwo - Kultura" to tegoroczne hasło pod którym realizowana jest 60. edycja Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym. W najbliższą sobotę (26 stycznia) o godzinie 10 w auli Dolnośląskiej Szkoły Wyższej przy ul. Strzegomskiej uczniowie dolnośląskich szkół ponadgimnazjalnych wezmą udział w okręgowych zawodach Olimpiady, która objęta jest Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.
Już po raz jedenasty organizatorem zawodów II stopnia (okręgowych) jest Wydział Nauk Społecznych i Technicznych Dolnośląskiej Szkoły Wyższej. W etapie regionalnym weźmie udział około 60 uczestników. Są nimi najlepsi uczniowie reprezentujący szkoły ponadgimnazjalne z terenu Dolnego Śląska, którzy zwyciężyli 15 listopada 2018 roku w zawodach I stopnia (szkolnych). Finałowy etap (centralny) odbędzie się w dniach od 5 do 7 kwietnia w Warszawie. Nasz region reprezentować będzie 7 uczniów, którzy uzyskają najlepsze wyniki w trakcie zawodów okręgowych.
- Nie przestaje mnie zaskakiwać poziom wiedzy uczestników tego konkursu. Na pewno nie są oni potwierdzeniem stereotypowego wizerunku młodzieży, która zainteresowana jest jedynie konsumpcją i rozrywką - podkreśla Przewodniczący Komitetu Okręgowego prof. dr hab. Piotr Mickiewicz.
Zobacz także
Komentarze (0):
Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.
Najczęściej czytane
-
Nietypowe zjawisko nad Wrocławiem. „Słońca poboczne” nad Psim Polem [ZDJĘCIA]
26408 -
Wrocławska uczelnia po wyborach. W nowej radzie pięć osób ze świata biznesu
3271 -
Azyl w DCF. Kino oferuje bezpłatne korepetycje i pomoc przy odrabianiu lekcji
3257 -
Wrocław: Nowe gabinety dentystyczne w 3 kolejnych szkołach [LISTA]
2995 -
"Zakochanie mija po 18 miesiącach". Wrocławska chemiczka o miłości w walentynki [WIDEO]
2161
Najczęściej komentowane
-
Dopiero była zima, już jest wiosna. "To efekt globalnego ocieplenia", twierdzą naukowcy
3 -
Nowa nagroda dla naukowców na wrocławskiej uczelni. Mówią o niej "polski Nobel"
2 -
Ponad 12 mln zł dla naukowców. Badacze z PWr wyróżnieni
1 -
"Zakochanie mija po 18 miesiącach". Wrocławska chemiczka o miłości w walentynki [WIDEO]
1 -
Nietypowe zjawisko nad Wrocławiem. „Słońca poboczne” nad Psim Polem [ZDJĘCIA]
0
Alert TuWrocław
Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera www.tuwroclaw.com i napisz nam o tym!
Wyślij alert