zamknij

Wiadomości

„Przyszłam, bo zraziłam się do PO” - spotkanie z politykami Ruchu Palikota

2012-03-17, Autor: Tomek Matejuk
Nie tylko młodzież, ale i starsze osoby przyszły w sobotę spotkać się z prominentnymi politykami Ruchu Palikota. Z wrocławianami rozmawiali między innymi Robert Biedroń, Anna Grodzka i Wincenty Elsner. I Wrocławskie Forum Młodych przyciągnęło do Pałacyku ponad sto osób.

- Nasze forum zorganizowaliśmy, żeby trochę pobudzić młodych ludzi do działania. Jesteśmy społeczeństwem, które dosyć słabo angażuje się w działalność społeczną. W naszym kraju istnieje silna więź narodowa i silna więź rodzinna, ale poza tym nie ma nic, jest pustka. Chcemy zmobilizować ludzi, żeby zaangażowali się też w inne sprawy i przekonać, że może to im przynieść korzyści, że mogą się w ten sposób rozwijać – tłumaczy Piotr Porożyński, przewodniczący wrocławskiej młodzieżówki Ruchu Palikota.

Przedstawiciel młodzieżówki zapewnia, że spotkanie nie miało charakteru agitacji politycznej i jego celem nie było zachęcenie młodych do zapisywania się do Ruchu Palikota.

- Chodzi o to, żeby gdziekolwiek się zapisywali, cokolwiek robili. Nie namawiamy nikogo do wstępowania w nasze szeregi, nie jest to stricte impreza partyjna – wyjaśnia Piotr Porożyński.


Uczestnicy mogli zadawać politykom dowolne pytania. Wśród gości, oprócz członków Ruchu Palikota znaleźli się też m.in. profesorowie wrocławskich uczelni. Na spotkanie przyszły osoby w różnym wieku, nie tylko młodzi.

- Co prawda spotkanie adresowane jest do młodzieży, ale poruszamy różne kwestie, nie tylko dotyczące młodych, ale też przyszłości naszego kraju - mówi Piotr Porożyński.

Wśród uczestników spotkania znalazły się też osoby, które pojawiły się w  Pałacyku zniechęcone dokonaniami partii rządzącej w naszym kraju.

- Przyszłam tu głównie z ciekawości, chciałam zobaczyć jak wygląda poparcie dla Ruchu Palikota. Sama jestem działaczką młodzieżówki Platformy Obywatelskiej, ale trochę się do tej partii zraziłam i  przyszłam sprawdzić, czy pojawią się tutaj jakieś nowe propozycje – opowiada Aleksandra Kozak.

Poruszano przeróżne kwestie: od ACTA, przez rolę kościoła katolickiego w  naszym kraju do równouprawnienia kobiet. Mówiono też o samej polityce i  tym, jak przekonać do niej młodych ludzi.

Jak podkreślają uczestnicy, politycy byli w miarę dobrze przygotowani i na pytania publiczności odpowiadali merytorycznie.

- Szczerze mówiąc myślałam, że będzie gorzej – dodaje ze śmiechem Aleksandra Kozak.

- Było trochę populizmu, ale ogólnie całkiem nieźle nowi posłowie „się wyrobili” od czasu kiedy zasiadają w parlamencie, wypowiadali się kompetentnie – ocenia Adrian Zawisza.

W połowie kwietnia do Wrocławia ma przyjechać lider ugrupowania - Janusz Palikot.

- Będzie to plenerowe spotkanie, być może zorganizujemy je na Wyspie Słodowej – zapowiada Piotr Porożyński.

>Zobacz więcej zdjęć ze spotkania z politykami Ruchu Palikota

Reklama

Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 1

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (8):
 • ~lolek 2012-03-17 23:04:50

  jak miał by Polską rządzić pedał to ja już wolę PiS

  1 0
 • ~dmn 2012-03-18 06:22:02

  homofobię da się "wyleczyć". wystarczy uruchomić szare komórki

  0 1
 • ~lolek 2012-03-18 07:27:29

  "homofobię" wymyśliły pedały w celu próby wmówienia normalnym ludziom, którzy mają normalne rodziny że (pedały) są normalne
  pedałów można leczyć!
  skończmy z psędo poprawnością polityczną

  1 0
 • ~kumien 2012-03-18 09:05:54

  To już chyba trzeci artykuł o RP w tuwrocław. Zwróćmy uwagę, 100 osób przyszło na spotkanie w pałacyku. Tymczasem w dzień żołnierzy wyklętych było ponad 2000 osób pod pomnikiem Rotmistrza Pileckiego. Ta druga impreza miała tylko relację zdjęciową. Brakuje troszkę równowagi.

  1 0
 • ~Gościu 2012-03-18 10:32:28

  Mamy totalitarny państwo, które podporządkowało sobie wszytkie media. Nawet internet dzięki acta.

  1 0
 • ~stefan 2012-03-19 12:02:17

  Po co się z głupimi ciemniakami wdawać w dyskusję? Berlinem i Paryżem rządzą homoseksualiści już od wielu lat. I rządzą dobrze.
  A o to chodzi, a nie o to kto z kim idzie do łózka.

  1 0
 • ~jan 2012-03-19 20:03:12

  Strata czasu i atłasu z tej mąki jaką zaprezentowali posłowie RP chleba niestety nie będzie. Trudno oprzeć sie wrażeniu że nie bardzo wiedzieli o czym mówią, a mówili ponieważ nie wypadało milczeć i przyznać się do niewiedzy.

  1 0
 • ~tomy 2012-03-22 23:55:11

  Akurat byłem na spotkaniu i uważam że posłowie palikota bardzo się wyrobili, od wyborów nie minęło dużo czasu a mówili bardzo merytorycznie, przynajmniej widać w nich jeszcze zapał do samodoskonalenia, nie to co u zasiedziałych od iluś tam kadencji zawodowych posłów. Mówili ciekawie i na temat, taka chyba była opinia sali.

  0 1

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert TuWrocław

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera www.tuwroclaw.com i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy wierzysz, że trzecia fala epidemii koronawirusa będzie ostatnią?
Oddanych głosów: 147