zamknij

Wiadomości

„Wielkie tchnienie życia” z okazji święta hospicjów

2011-10-07, Autor: js
To święto nie ma długiej tradycji, bo obchodzone jest zaledwie po raz siódmy. Stoi za nim jednak szczytna idea, która dla wielu dosłownie jest sprawą życia i śmierci. W sobotę na wrocławskim rynku odbędą się obchody Światowego Dnia Hospicjów i Opieki Paliatywnej.
Z tej okazji 8 października od godz. 16.00 pod pomnikiem Hrabiego Fredry ekipa wrocławskich artystów Cirkus Klan Grus oraz wszyscy chętni puszczać będą wielkie bańki mydlane - symbol kruchości życia, ale także dzieciństwa, zabawy i marzeń.

Akcja „Wielkie tchnienie życia” odbędzie się już po raz czwarty i, jak co roku, ma pokazać nam wszystkim, że dzieci znajdujące się pod opieką hospicjum żyją pełnia swojego życia, a od ich zdrowych rówieśników różni je tylko (i aż) choroba oraz wynikające z niej ograniczenia.

O energetyczny, pozytywny ładunek emocji zadbają tego popołudnia zarówno członkowie zespołu Os Loucos, jak i grono osób związanych z Fundacją Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci - wolontariusze, pielęgniarki i lekarze.

Bańki puszczać będzie mógł każdy. Dla dzieci, które nie mają własnych pojemniczków, wolontariusze przygotowali małe upominki. Na dzieci czekać będzie także malowanie twarzy i kolorowe balony.

Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (2):
  • ~ja 2011-10-07 12:56:07

    a to nie jest dopiero po raz 4??

    0 0
  • ~ 2011-10-07 13:47:13

    Po raz 4. jest akcja "Tchnienie życia", ale światowy dzień hospicjów i opieki paliatywnej obchodzony był po raz pierwszy w 2005 roku

    0 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert TuWrocław

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera www.tuwroclaw.com i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy organizowanie 11. edycji Brave Kids w trakcie pandemii to dobry pomysł?

Oddanych głosów: 46