Wiadomości

Afrykarium coraz bliżej ukończenia. Z kopyta ruszyła też budowa Odrarium

2014-02-25, Autor: jg
Znakomita pogoda, jak na tę porę roku sprzyja budowlańcom pracującym na terenie wrocławskiego ogrodu zoologicznego. Coraz bliżej zakończenia inwestycji jest Afrykarium, a pełną parą idzie też wznoszenie Odrarium.

Reklama

Jak podają przedstawiciele wrocławskiego ZOO, na budowie Afrykarium główne prace trwają wewnątrz obiektu. Powstają podłoża, posadzki i wystroje skalne w kolejnych zbiornikach: u manatów i rekinów. Montowane są urządzenia i instalacje związane z systemem filtracji wody.

 

Przyjechały już wielkie sita do wstępnego czyszczenia wody zabrudzonej przez hipopotamy i manaty. W strefie dla zwiedzających montowane są szklane tafle ogrodzeń i ściana oddzielająca tropikalne Kongo od holu budynku. Trwają prace wykończeniowe w pomieszczeniach na zapleczach, w restauracji i sali konferencyjnej.

 

 

Dzięki nieoczekiwanie dobrej pogodzie można kończyć prace przy elewacjach z corianu; został jeszcze trudny ze względu na wygięcie fragment nad wejściem głównym. Powrócono też do prac przy wystrojach wybiegów i punktów widokowych. Posuwają się też roboty przy odnawianiu i budowie alejek wokół obiektu.

 

Postęp widać też przy budowie Odrarium. Obiekty poszczególnych odcinków Odry "wychodzą" już z ziemi. Widać zarysy przyszłych zbiorników i pomieszczeń technicznych, do których będzie można zaglądać przez szybę.

 

Jakby tego było mało, ruszyła budowa ścieżek i placyków zlokalizowanych w najstarszej części ZOO. Zaczęto w rejonie Terrarium, później prace przeniosą się w okolice "Twierdzy" z sowami i wybiegów dla jeleniowatych, a następnie w okolice Słoniarni oraz Małpiarni. Prace te nie powinny utrudniać ruchu zwiedzającym, gdyż każdy zamknięty odcinek będzie miał alternatywne obejście i prawie do wszystkich zwierząt będzie stały dostęp.

Oceń publikację: + 1 + 4 - 1 - 1

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (2):
 • ~Piotr Bogumił 2014-02-26
  00:21:59

  0 6

  Inwestycja ma kosztować 220 zł - z kasy miejskiej. W sytuacji gdy nie ma na miskę zupy dla głodnych, schroniska nie przyjmują bezdomnych z braku miejsc a w centrum miasta - w okolicy dawnej ulicy Stalina wstrzymano remonty kamienic i ludzie nadal będą korzystać z wychodków na korytarzu - "bo wicie rozumicie stadion my zbudowali". Teraz budują taki małe , na 1/4 kosztów tamtego, coś. Nazwali to afrykarium ale będzie odrarium, potem innearium czy jakoś tak. Byle ssać pieniądze budżetowe, bo jak to pisze Michalkiewicz "z samego pyłu przy przesypywaniu takich pieniędzy niezłą fortunkę da się wykroić". PYTANIE jak długo wrocławianie będą wybierać tego prezydenta i tych rajców ? Gdyby to mogło się zwrócić to dawno takiej inwestycji podjąłby się inwestor prywatny , czyż nie ?

 • ~ 2014-02-26
  13:03:07

  4 0

  Inwestycje w ogrodzie zoologicznym są potrzebne. To zoo wyglądało jeszcze kilka lat temu jak skansen PRL, a wreszcie zaczyna mieć poziom. To spowoduje, że liczba zwiedzających wzrośnie. Stadion to wielki nie wypał, a przynajmniej nikt jedno jest pewne nikt nie potrafi nim zarządzać tak by przynosił zyski. Dziwne to, że w wielu miejscach w mniejszych obiekty ( Stodoła, Torwar ) organizuje się koncerty od wielu i jest to rentowne. Oczywiście nie zmienia to faktu, że skandalem jest wygląd wielu kamienic w śródmieściu oraz centrum miasta. Jeśli chodzi o schronisko to może przydała by się poważna kampania informująca że pies czy kot to nie zabawka i prezent dla dziecka, bo skończy jak inne zabawki.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.