zamknij

Biznes

Amerykanie zawiesili sprzedaż dawnego Browaru Piastowskiego. Czekają na...

2013-08-06, Autor: Tomek Matejuk
Blisko 6-hektarowa działka przy ul. Jedności Narodowej, na której stoją pozostałości dawnego Browaru Piastowskiego, obecnie nie jest już wystawiona na sprzedaż. - Właściciele postanowili poczekać aż rynek się poprawi, co umożliwi inwestorom zbliżyć się z ofertami cenowymi do ich oczekiwań - tłumaczą przedstawiciele firmy pośredniczącej w sprzedaży. Pierwotnie miało tam powstać luksusowe osiedle, ale plany spaliły na panewce.

Amerykańska firma Clairmont Global kupiła dawny Browar Piastowski w 2007 roku. Zapowiedzi były szumne - miało tam powstać osiedle z loftami w zabytkowych budynkach, mieszkaniami w nowo wybudowanych obiektach, eleganckimi sklepami i punktami usługowymi. Ceny mieszkań miały przekraczać nawet 15 tys. złotych za metr kwadratowy.

Reklama

 

Na zapowiedziach się skończyło, a plany inwestorowi pokrzyżował kryzys. Nowi właściciele terenu wyburzyli jedynie kilka dawnych obiektów przemysłowych (które nie były objęte ochroną konserwatorską), a pod koniec 2010 roku Amerykanie wystawili działkę na sprzedaż. Wyceniano ją wtedy na ponad 50 milionów złotych.

 

Jak udało nam się ustalić, aktualnie działka nie jest wystawiona na sprzedaż - Amerykanie zawiesili proces sprzedaży najprawdopodobniej do końca roku.

 

- Właściciele postanowili poczekać aż rynek się poprawi, co umożliwi inwestorom zbliżyć się z ofertami cenowymi do ich oczekiwań - wyjaśnia Mateusz Dembiński z firmy Jones Lang LaSalle, która zajmowała się sprzedażą terenu.

 

 

Jak tłumaczą przedstawiciele JLL, w ostatnich latach pojawło się kilku chętnych na zakup nieruchomości, jednak propozycje cenowe odbiegały od oczekiwań właścicieli.

 

Potencjalnych inwestorów może odstraszać fakt, że Clairmont Global nie jest właścicielem nieruchomości, a jedynie posiada teren w użytkowaniu wieczystym na 99 lat.

 

Cała działka ma 5,8 hektara i uchwalony miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego, a dla części terenu pracownia Maćków przygotowała projekt architektoniczny. Zgodnie z planem zagospodarowania, nieruchomość może być zabudowana budynkami mieszkaniowo-usługowymi o łącznie 85 tys. metrów kwadratowych powierzchni użytkowej.

 

>Zobacz, jak mógłby dziś wyglądać dawny Browar Piastowski
Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (6):
 • ~manila 2013-08-06 12:18:27

  I właśnie o to chodziło! Żeby zdobyć fajny teren, wyburzając parę co prawda nie zabytkowych, ale pięknych budynków zyskać na wolnej powierzchni - a potem DROGO SPRZEDAĆ! Zawsze to samo ... a nasi jakby ślepi i nie widzą, że z tego nic nie będzie ... Amerykanami się zachłystują i parę groszy od nich wziąwszy za piękny kompleks zabudowań marzą o "SanFransisko" - a tu zostaje ściernisko :(

  7 0
 • ~Obserwator 2013-08-06 15:06:13

  Szkoda,że w umowie niktnie pomyslał o karach...

  5 0
 • ~ya 2013-08-06 15:30:05

  My się nigdy nie nauczymy, że amerykanie tylko obiecują i za zwyczaj nic z tego nie wynika... Im zależy na zrobieniu pieniędzy, a my polaczki skaczemy jak małe pieski i cieszymy się ochłapami... Eh.... zacznijmy dbać o swoje (póki jeszcze coś zostało), bo inaczej będziemy niewolnikami we własnym kraju :/-

  7 0
 • ~zed 2013-08-06 21:02:31

  Odebrać im tę działkę i wyrwać jaja, żeby odebrać im chęć do życia i oszustwa w Polsce!

  2 0
 • ~Jański 2013-08-07 08:38:43

  Magistrat się nie sprawdził, albo celowo dał ciała. Teraz mamy płot zamiast miasta i ohydną dziurę. Takich dziur zresztą za Dutkiewicza powstało więcej ze słynną przy stadionie. To wybitny budowniczy dziur we Wrocławiu i wrocławskim budżecie.

  0 0
 • ~ 2017-10-02 13:58:09

  Odechciewa mi się życie we Wrocławiu ! Polska jest sprzedawana !

  5 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert TuWrocław

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera www.tuwroclaw.com i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Jaką nazwę powinien nosić skwer przy Zakładzie Karnym przy ul. Kleczkowskiej?
Oddanych głosów: 274