Wiadomości

Amerykańscy studenci stworzyli przewodnik po... wrocławskich centrach handlowych

2012-06-26, Autor: jg
Przez miesiąc amerykańscy studenci uczyli się historii Europy, badając najstarsze centra handlu we Wrocławiu. Wzięli pod lupę Renomę, Jatki, pl. Nowy Targ, Halę Targową, Feniks, a nawet Monopol i Solpol. W czwartek w księgarni Tajne Komplety zaprezentują wyniki swoich badań – przewodnik turystyczny po wrocławskich centrach handlu.

Reklama

– Najbardziej lubiłem momenty, kiedy zostawaliśmy sami i sami mogliśmy poznać kulturę europejską; kiedy z przyjaciółmi mogłem przejść się po mieście z mapą w ręku. Tak poznałem ciekawe osoby, tak poznałem różnice między Ameryką a Europą. Te nieformalne lekcje były dla mnie jednymi z najcenniejszych – mówi Jeff Polkowski, uczestnik programu Experiencing the New Europe.


Wśród 17 uczestników ze Stanów Zjednoczonych i Rumunii są studenci dwóch amerykańskich uczelni: Syracuse University i College of Brockport: State University of New York. To już czwarta edycja programu organizowanego przez Międzynarodowy Instytut Studiów nad Kulturą i Edukacją WNP Dolnośląskiej Szkoły Wyższej oraz amerykańskie uczelnie.

– W trakcie programu Wrocław stał się dla studentów laboratorium do badania i uczenia się o tożsamości europejskiej metropolii. Program łączy tradycyjną naukę (wykłady, seminaria) z badaniami terenowymi prowadzonymi w instytucjach, organizacjach i środowiskach wrocławskich. Na ich podstawie studenci stworzyli unikatowy produkt turystyczny – przewodnik (Self-Guided Tour) po wrocławskich centrach handlu – uzupełnia dr Hana Cervinkova – organizatorka programu po stronie DSW.

W poprzednich edycjach programu studenci przygotowali przewodniki: po Dzielnicy Czterech Świątyń (The path to Mutual Respect: A Path through the Quarter of Mutual Respect - Showing the Journey from Tragedy through Reconciliation to Acceptance), po okolicy Hali Stulecia (A Path through Centennial Hall & the Heart of European Modernism), po Ostrowie Tumskim (City on the Islands: Ostrów Tumski and the Origins of Wrocław) oraz po wrocławskim rynku (Wroclaw’s Rynek: The Heart of The Meeting Place).

Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (5):
 • ~qnik 2012-06-26
  15:48:51

  0 0

  amerykańskich (i nie tylko) studentów to powinno się uczyć nauki, a nie melanżu po dalekim świecie. Jak tak dalej pójdzie niedługo będziemy mieć magistrów od robienia ciastek, prania gaci czy obcinania paznokci. Z tym że to ostatnie już się spełnia - studia z kosmetologii.

 • ~ 2012-06-26
  16:41:20

  0 0

  ~qnik chyba nie wiesz o czym mówisz... Po pierwsze studia z kosmetologii zawierają w sobie ogromne ilości chemii. To nie to samo co kurs kosmetyczny. Jeśłi piszesz takie rzeczy, zorientuj się najpierw w temacie. To właściwie studia chemiczne skierowane na naukę o wytwarzaniu kosmetyków.

  Po drugie akurat amerykańscy studenci potrafia sie uczyć. To u nich (w przeciwieństwie do nas) za ściąganie można wylecieć z uczelni.

 • ~qnik 2012-06-26
  17:41:14

  0 0

  "Po pierwsze studia z kosmetologii zawierają w sobie ogromne ilości chemii." np. kofeinę, taurynę, etanol, benzoesan sodu i aspartam ;) bitch please....

 • ~Piotr 2012-06-26
  22:50:14

  0 0

  Proooszę was studia kosmetyczne???? To może niech powstaną studia łopatologiczne z kierunkami odśnieżanie chodników, dachów, kopanie rowów. Wybór był by na drugim roku...:)

 • ~set 2012-06-27
  06:33:33

  0 0

  Amerykańska ścierka do usuwania kurzu z powierzchni mebli ma 8 stron, a nasza 1 i to pofałdowaną. Do tego służą studia, do nabywania umiejętności myślenia.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.