Wiadomości

AOW: południowy odcinek opóźniony

2010-12-06, Autor: bk, mat. pras
Obfite opady śniegu oraz silne mrozy wstrzymały ostatnie już prace na południowym odcinku Autostradowej Obwodnicy Wrocławia. Fragment na południe od lotniska nie zostanie otwarty w grudniu.

Reklama

- Obfite opady śniegu oraz silne mrozy wstrzymały prace wykończeniowe, na przykład malowanie oznakowania poziomego w rejonie węzła Cesarzowice i ul. Granicznej, do której dostęp otrzymaliśmy od miasta z kilkumiesięcznym opóźnieniem – tłumaczy Joanna Borkowska z wrocławskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. - Prognoza pogody na najbliższe dni nie napawa optymizmem, w związku z czym prace wykończeniowe będą mogły  ruszyć dopiero, gdy pogoda się poprawi – dodaje.

Dlatego Generalna Dyrekcja podjęła decyzję, że nie będzie czekać aż pogoda będzie łaskawsza i w pierwszej kolejności otworzy ten odcinek, który już jest w zasadzie gotowy, czyli odcinek od Magnic do skrzyżowania z autostradą A4. - Miasto poinformowało nas, że otwarcie odcinka AOW będzie możliwe dopiero po 15 stycznia, aż zostanie otwarta ul. Strzegomska. Jednak mamy możliwość otwarcia wcześniej odcinka od Magnic do A4 – tłumaczy Joanna Borkowska.

Uruchomienie tego odcinka (Magnice - skrzyżowanie z A4) pozwoli odciążyć m.in. Bielany Wrocławskie i Domasław. Mieszkańcy tych miejscowości  odetchną od ruchu tranzytowego, który do  tej pory odbywał się Drogą Krajową nr 8.
- Dokumentacja od Wykonawcy spływa do nas systematycznie, my zaś będziemy ją sukcesywnie przekazywać do Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru budowlanego, tak aby Nadzór mógł rozpocząć procedurę wydawania decyzji o pozwoleniu na użytkowanie dla tego odcinka. Wówczas w terenie zostaną wykonane wszelkie niezbędne kontrole kończące się wydaniem pozwolenia na użytkowanie,  które da nam prawo puszczenia ruchu tym odcinkiem – tłumaczy Joanna Borkowska. - Liczymy, że jeszcze przed Świętami samochody pojadą tym odcinkiem – dodaje.

Prace wykończeniowe na odcinku od A4 do ul. Granicznej (do Węzła Lotnisko) ruszą tak szybko jak pozwolą na to warunki atmosferyczne. Na Rędzinie i II części AOW prace trwają, lecz w ograniczonym  zakresie.
Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (3):
 • ~ 2010-12-06
  19:57:24

  0 0

  czyli kiedy otworza fragment odcinka (Magnice - skrzyżowanie z A4)?

 • ~ 2010-12-07
  00:22:57

  0 0

  Znowu chory pomysł! Już widzę ogromny korek do węzła Bielany od strony nowego węzła na A-4 i kierowców klnących w swoich autach czekających na włączenie się do ruchu z A-4 na Karkonoską, oraz kierowców którzy jadą tranzytem po A-4! Przecież tam jest znak stop! Panowie amatorzy decydenci! Nie otwiera się czegoś co nie jest skończone!!! Bo to prowadzi to katastrofy!!!

 • ~ 2010-12-07
  10:24:55

  0 0

  "swietny pomysł" Od kilku lat zastanawiam się kiedy rozwiążą ten problem ze stopem.
  Rozumiem, że nie ma pieniędzy na przebudowę wiaduktu i generalnie całego węzła, który nie spełnia już żadnych dzisiejszych norm ( wjazd na A4 od ul. Karkonoskiej i zarazem zjazd z A4 w kierunku Wrocławia. Jednak jak już otworzą całą tę AOW to rozumiem, że będzie to następny priorytet? Rozwiązanie jak sądzę na początek będzie doraźne czyli zamknięcie jednego pasa zaraz za zjazdem w kierunku Katowic po to żeby bezkolizyjnie mogły włączać się do ruchu w stronę miasta pojazdy zjeżdżające z A4.
  Oczywiście pod warunkiem, że tranzyt będzie skierowany wcześniej na węzeł A8/A4

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.