zamknij

Na sygnale

Areszty i grzywny za głośne zakłócenie wykładu profesora Baumana na Uniwersytecie Wrocławskim

2014-05-20, Autor: jg
Sąd Rejonowy Wrocław - Śródmieście ukarał osoby, które w czerwcu ubiegłego roku zakłóciły wykład profesora Zygmunta Baumana z udziałem Rafała Dutkiewicza na Uniwersytecie Wrocławskim. Wobec 19 oskarżonych osób, decyzją sądu, zastosowano kary aresztu i grzywny.

– W Sądzie Rejonowym Wrocław – Śródmieście zapadły wczoraj wyroki wobec osób, zatrzymanych przez policjantów w związku z zakłóceniem w czerwcu 2013 r. ładu i porządku publicznego podczas wykładu na Uniwersytecie Wrocławskim. Sąd ostatecznie orzekł wobec 7 osób, podejrzanych w tej sprawie, kary w postaci aresztu od 20 do 30 dni, a pozostałych 12 osób kary grzywny w wysokości od 1 tys. do 5 tys. złotych – opowiada Paweł Petrykowski, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

Reklama

 

 

Przypomnijmy, że do zdarzenia doszło podczas otwartego wykładu, gdy na sali znajdowało się około 500 osób. Po rozpoczęciu spotkania grupa osób przebywająca na sali usiłowała zakłócić wykład i nie dopuścić do jego przeprowadzenia. W związku z zaistniałą sytuacją organizator spotkania poprosił policję o interwencję. Wrocławscy funkcjonariusze szybko przywrócili porządek na terenie uczelni.

 

– Bezpośrednio po tym zajściu zatrzymanych zostało 15 osób. Kolejnym podejrzanym, zarzuty zakłócenia ładu i porządku publicznego, zostały przedstawione na podstawie analizy zgromadzonego przez funkcjonariuszy materiału. Policja, jako oskarżyciel posiłkowy, wnioskowała do sądu o orzeczenie kar za popełnione wykroczenie w postaci aresztu i grzywny – dodają śledczy.

Oceń publikację: + 1 + 1 - 1 - 3

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (4):
 • ~Wro 2014-05-20 14:42:45

  Mam pytanie czy wracją czasy w których za poglądy karano wiezieniem i grzywnami.Ten pan i jego życiorys faktycznie jest bez skazy.

  9 0
 • ~asd 2014-05-20 16:37:44

  Jednym z ukaranych w ‪#‎BaumanGate‬ (5000 zł!) jest nasz znajomy z Wrocławia, członek Kolibra - Łukasz. Przeczytajcie co ma do powiedzenia w sprawie wyroku!

  Witam,
  nie będę powtarzał tego co wyczytacie w medialnych relacjach, postaram się przybliżyć istotne niuanse tego pokazowego procesu i okoliczności których doświadczyłem..
  Proszę Was o pomoc w rozpowszechnianiu prawdy...

  Na początek uprzedzę wątpliwości co niektórych:
  - nie, nie jestem narodowcem (choć mi nie przeszkadzają)
  - nie, nie jestem z tzw. środowisk "kibolskich" (jw.), a współobwinionych miałem przyjemność poznać na komendzie i w trakcie procesów
  - nie przyszedłem na wykład w celu siania zamętu, nie zdawałem sobie sprawy że odbędzie się zorganizowany protest kibiców
  - tak, zgadzam się, protest był niskich lotów, ale jeszcze niższych "autorytet" gościa.. Jednak za niskie loty nie wolno wsadzać ludzi do aresztu i dawać wielotysięczne kary

  W życiu prywatnym jestem tzw. praworządnym obywatelem-nudziarzem bez ŻADNYCH dotąd kłopotów z prawem, pracującym (przedsiębiorca), z wyższym wykształceniem ekonomicznym, utrzymującym z podatków ten kraj, udzielającym się od czasu do czasu w organizacjach pozarządowych. Nie żadną postacią publiczną, przeciętny Wrocławianin którego poczucie niesprawiedliwości pchnęło w czerwcu 2013 na wykład kogoś kto tępił naszych bohaterów.

  Do rzeczy.

  Różne kurioza i farsy z przebiegu procesu, a raczej ich wycinek:
  - policja naliczyła mi w sumie ok. 7-10 sekund rzekomego protestu werbalnego.

  6 0
 • ~less 2014-05-21 09:52:08

  Debili trzeba odstrzelić i to jest prawo natury. ~ chciałbym się z tobą spotkać i podyskutować na temat twojego \"protestu\". sprawdziłbym twoje deklaracje skarbowe, może nie powinieneś płacić.

  0 7
 • ~adete 2014-05-22 10:59:52

  less też z chęcią bym się z tobą spotkał i porozmawiał...
  wtedy prawo natury by zadziałało...
  pozdro dla myślących

  0 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert TuWrocław

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera www.tuwroclaw.com i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy Wrocław ma problem z rasizmem?
Oddanych głosów: 188