Arkadiusz Rusin: Graliśmy falami, mieliśmy przestoje

2017-10-02, Autor: prochu

W piątek koszykarki Ślęzy udanie zainaugurowały rozgrywki Basket Ligi Kobiet. Wrocławianki rozgromiły przed własną publicznością PGE MKK Siedlce 91:65. - Mieliśmy dobry początek, trzecia kwarta była niezła, ale mieliśmy też przestoje - zauważa trener 1KS-u Arkadiusz Rusin. - Dalej musimy ciężko trenować - zaznacza.

Teodor Mołłow (trener PGE MKK): Trzy kwarty tego spotkania były na dobrym poziomie. W siedem zawodniczek byliśmy w stanie przeciwstawić się całemu składowi Ślęzy. W jednej kwarcie, trzeciej, trochę się niepotrzebnie załamaliśmy. Ta kwarta zrobiła się taka bezsensowna. Przewaga Ślęzy była wyraźna, a zbiórki przegraliśmy 20:40. To jest olbrzymia różnica wzrostu, siły podkoszowej. Jestem zadowolony z trzech kwart. Odnieśliśmy zwycięstwo z Wisłą (w pierwszej kolejce PGE MKK wygrał 62:58 - dop. red.), ale ponieśliśmy trzy straty przez kontuzje. Pozostaje mi życzyć przeciwnikowi sukcesów i w Europie i lidze polskiej.

Arkadiusz Rusin (trener Ślęzy): Dziękujemy za dobre słowa i życzenia. Przydadzą się, bo terminarz jest napięty. Dzisiaj graliśmy trochę falami. Mieliśmy dobry początek, trzecia kwarta była niezła, ale mieliśmy też przestoje. Być może dlatego, że jest dużo rotacji w składzie. Czasami się to wszystkie nie zazębia. Część dziewczyn dziś debiutowała w oficjalnym meczu, a to nie jest to samo, co w sparingach. Było widać, że wyszły spięte i niektóre nie pokazały swojej wartości. Z niektórych jestem bardzo zadowolony. Najważniejsze, że wszystkie dziewczyny w tej chwili są zdrowe, cała dwunastka jest do dyspozycji. Kolejny mecz przed nami, już w środę. Od niedzieli dalej czas na mocne treningi. To musi być podstawa dla szerokości ławki i do tego, żeby to wykorzystywać.

Katarzyna Trzeciak (PGE MKK): Gratuluję zasłużonego zwycięstwa drużynie z Wrocławia. Nasze rywalki przeważały w każdym elemencie. Nie ma się co oszukiwać - byłyśmy słabsze. One miały większą rotację, my grałyśmy w siódemkę. W każdym elemencie Ślęza była od nas lepsza. Skupiamy na naszym najbliższym meczu z Widzewem. To jest dla nas ważne spotkanie. Ślęzie życzę obronienia tytułu, bo ma naprawdę dobry skład.

Agnieszka Kaczmarczyk (Ślęza): Przede wszystkim cieszę się, że wyszłyśmy zmotywowane i zaczęłyśmy dobrze ten mecz. Może nie udało nam się utrzymać koncentracji przez cały czas na tym samym poziomie, ale - tak, jak trener powiedział - przy tak szerokiej rotacji jest to trochę utrudnione. Ten mecz pokazał, że mamy bardzo dużo do dopracowania jeśli chodzi o obronę. Mimo że wynik jest wysoki, to nie wyglądało to tak, jak byśmy sobie życzyli. Czeka nas praca i kolejne mecze.