Nie przegap

Armagedon na zachodzie Wrocławia. Korek gigant z powodu remontu

2024-05-08, Autor: Kinga Mierzwiak

Mieszkańcy Maślic i Kozanowa łapią się za głowę - ludzie stoją w korkach nawet godzinę. Zakorkowana jest m.in. cała ulica Pilczycka i Dokerska. Tą ostatnią niektórzy kierowcy robią sobie skrót, ale czy rzeczywiście oszczędzają na czasie? Tu korkuje się aż do pętli Kozanów. A wszystko to efekt remontu nawierzchni ulicy Królewieckiej, która na czas prac stała się jednokierunkowa.  

Reklama

KLIKNIJ I ZOBACZ ZDJĘCIA

Na czas remontu ruch na ulicy Królewieckiej od skrzyżowania z ulicą Maślicką do skrzyżowania z al.Śląska będzie odbywa się tylko w kierunku centrum. Kierowcy z bocznych uliczek mogą skręcić w Królewiecką, ale tylko w lewo. Z kolei ruch w przeciwnym kierunku (od centrum w stronę Maślic, Pracz Odrzański, Stabłowic) będzie puszczony został ulicą Maślicką. Co to oznacza dla mieszkańców. Przede wszystkim ogromne korki, które i tak były zmorą tych osiedli, ale nigdy do tego stopnia. Najgorzej jest oczywiście w godzinach porannych w stronę centrum i od centrum do Maślic i dalej w godzinach popołudniowych. Korki są już przed rondami przy Stadionie. Tyczy się to także ościennych osiedli, w tym Kozanowa, gdzie zakorkowana jest nawet Dokerska, którą kierowcy robią sobie skrót. 

Jak długo to potrwa? Nawet do trzech tygodni. Niestety, na zmianę organizacji ruchu nie ma co liczyć, ponieważ to jedyny możliwy dojazd do Maślic, Stabłowic  i Pracz Odrzańskich. Koszt remontu to 4,2 mln złotych.

 

 

Oceń publikację: + 1 + 33 - 1 - 22

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (5):
 • ~Shopher 2024-05-09
  08:36:59

  5 9

  Z aleją Śląską droga pani tedakr - nie Śląska!!! Nie boimy się odmieniać : przy/na/do alei Śląskiej, do skrzyżowania z aleją Śląską tak jak z Wróblą czy przyWróblej.

 • ~Ojciec Piją 2024-05-10
  00:48:26

  7 5

  @Shopher amebo, Aleja ŚLĄSKA!!! Aleja WKS Śląsk! Dlatego przy stadionie. Może najpierw sprawdź fakty, zanim zebździsz się na forum. Droga pani co? tedakr? O godzinie 8:36 jesteś już pijany? Czy może wczorajszy?

 • ~1988 2024-05-10
  10:06:18

  2 4

  ~Shopher@ - zdjęcie wstaw, żeby wszyscy wiedzieli jakiego nieuka warto unikać

 • ~Heretique 2024-05-10
  16:26:43

  5 4

  @Shopher ma całkowitą rację, ponadto merytorycznie odniósł się do zagadnienia. Natomiast @OjciecPiją oraz @1988 jesteście w głębokim błędzie. Ponadto zwykli z Was prostacy, choć zapewne w swoim kibicowskim (pół) światku brylujecie. Ale cóż, jaki zespół tacy kibice. Sugeruję uważaną lekturę uchwały miejskiej, w której wyraźnie napisane jest, że nazwa Alei Śląskiej odnosi się do regionu, nie do zespołu piłkarskiego. Jak już uda się Wam przebrnąć przez ten tekst, to wróćcie tu z przeprosinami.

 • ~1988 2024-05-13
  10:16:59

  2 0

  @Heretique - prostakiem niestety winieneś zwać siebie, ewentualnie ojcu tak imputuj, jeśli na to pozwoli. W dodatku również nieukiem, mającym problem z czytaniem ze zrozumieniem nawet przez siebie podawanych argumentów.
  Wyjaśnić, czy już dotarło?
  W moim komentarzu kompletnie nie odniosłem się do jakiegoś światka kibicowskiego, tylko do nieuctwa pajaca.
  Skoro sam się powołujesz na uchwałę miejską no to proszę odmień przez przypadki "Aleja Śląska"! - rodzaj żeński. Lub odnieś to do tego wspomnianego Śląska, krainy "Śląsk", rodzaj męski, liczba pojedyncza. Oba wyrazy składają się na nazwę tej ulicy - jakby jeszcze nie dotarło.
  Nie ma to jak chcieć wyjść przed szereg i zrobić z siebie cymbała...

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.