Awans z problemami. Łukasz Kubot i Marcelo Melo w ćwierćfinale Australian Open

2018-01-22, Autor: prochu

Łukasz Kubot i Marcelo Melo stracili pierwszego seta w Australian Open. Polsko-brazylijska para musiała wspiąć się na wyżyny umiejętności, by pokonać Amerykanina Rajeeva Rama i Hindusa Divija Sharana. Po bardzo wyrównanym meczu faworyci wygrali 3:6, 7:6(4), 6:4.

W pierwszym secie lepsi okazali się rywale, ale zawodnik KKT Wrocław i Brazylijczyk wyrównali w kolejnej partii, choć dopiero po tie-breaku.

Na tie-breaka zanosiło się również w trzecim secie, ale przy stanie 3:3 Kubot i Melo przełamali serwis przeciwników i kontrolowali przebieg wydarzeń na korcie, ostatecznie wygrywając 6:4.

Kolejny mecz faworytów do zwycięstwa w całym turnieju już w nocy z poniedziałku na wtorek o godzinie 1. Rywalem Łukasza Kubota i Marcelo Melo będą reprezentant Japonii Ben McLachlan i Niemiec Jan-Lennard Struff.

Łukasz Kubot (Polska)/Marcelo Melo (Brazylia) - Rajeev Ram (USA)/Divij Sharan (Indie) 3:6, 7:6(4), 6:4