Wiadomości

Bagażniki na rowery od wiosny

2010-01-12, Autor: MR
Na wiosnę w autobusach komunikacji miejskiej we Wrocławiu mają pojawić się specjalne bagażniki na rowery. Na próbę zainstalowane zostaną na linii 120, która kursuje między Galerią Dominikańską a Trestnem.

Reklama

Jeśli nowatorskie rozwiązanie będzie dobrze funkcjonowało i przyjmie się, to bagażniki zamontowane zostaną na wszystkich liniach jeżdżących w stronę rogatek miasta. Dzięki temu, pasażerowie środkami komunikacji miejskiej dostaną się do granicy miasta, a potem przesiądą się na swoje rowery.

 

Obecnie, we wrocławskich autobusach pracownicy firmy z Krakowa specjalizującej się w montażu tego typu sprzętu, prowadzą pomiary, które mają określić optymalną wielkość bagażników. 

 

Zostaną one zainstalowane na zewnątrz pojazdu (z tyłu) i znajdzie się w nich miejsce dla kilku rowerów, które odpinane będą przez kierowców przede wszystkim na pętlach oraz przystankach, na których zatrzymanie się autobusu nie będzie przysparzać utrudnień innym użytkownikom ulic.

Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (3):
 • ~ 2010-01-12
  00:15:00

  0 0

  Wreszcie ktoś pomyślał. Jeszcze tylko w tramwajach zrobią i jesteśmy "w domu".

 • ~ 2010-01-13
  00:27:03

  0 0

  Już to widzę jak szczęśliwy kierowca autobusu chętnie będzie biegał na co drugim przystanku, żeby zamontować kolejny rower... Kolejny idiotyczny pomysł... Tym bardziej, że nie jest nowy, bo w Krakowie się nie sprawdził... Ciekawe ile te bagażniki kosztują, albo kto był odpowiedzialny za ten kontrakt i ile za to dostał...

 • ~ 2010-01-13
  17:46:32

  0 0

  Wystarczyłoby żeby zlikwidowali idiotyczny zakaz wprowadzania rowerów do autobusów i tramwajów i byłoby ok.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.