Będzie czwarty mecz. Ślęza przegrała z Artego Bydgoszcz [RELACJA, ZDJĘCIA]

2018-04-19, Autor: prochu

Koszykarki Ślęzy Wrocław przegrały w trzecim meczu półfinałowym z Artego Bydgoszcz 79:85. Mistrzynie Polski zagrały całkiem poprawnie w ataku, ale zdarzały im się błędy w defensywie, które bezwględnie wykorzystywały rywalki. W czwartek kolejna odsłona wrocławsko-bydgoskiego półfinału.

Tak tłocznie i gorąco na meczu koszykarek Ślęzy w tym sezonie jeszcze nie było. Nie ma się co dziwić, wszak po dwóch spotkaniach w Bydgoszczy wrocławianki prowadziły 2-0 i spragnienie sukcesu kibice chcieli już w środę świętować awans do finału. Hala była wypełniona do ostatniego miejsca, a poziom decybeli osiągnął rekordowy wynik na przestrzeni ostatnich miesięcy.

Początek był bardzo wyrównany i żadna ze stron nie potrafiła odskoczyć na choćby pięciopunktowe prowadzenie. Dopiero w drugiej części zaczęła zarysowywać się przewaga bydgoszczanek (43:34 dla przyjezdnych na 46 sekund przed przerwą). Po zmianie stron Artego jeszcze bardziej zdominowało to spotkanie. Po czterech minutach trzeciej kwarty było już 57:41 dla bydgoszczanek. Mecz powoli "uciekał" wrocławiankom, ale nagle nastąpił zwrot wydarzeń. Kolejne minuty Ślęza wygrała 18:6 i przed rozpoczęciem czwartej kwarty hala znów kipiała od emocji.

Ostatnie dziesięć minut to gra nerwów, a Ślęza cały czas była skazana na odrabianie strat. Wrocławiankom udało się zbliżyć nawet na cztery oczka. I gdy wydawało się, że mistrzynie już za parę chwil wyjdą nawet na prowadzenie, Artego odpowiadało skutecznymi akcjami. Brylowały obwodowe zawodniczki przyjezdnych - Jennifer O'NeillJulie McBride. To one zdobywały kluczowe punkty lub rozdawała decydujące asysty.

Ostatecznie Artego wygrało we Wrocławiu 85:79 i tym samym odniosło pierwsze zwycięstwo w półfinałowej rywalizacji ze Ślęzą. Czwarty mecz odbędzie się w czwartek, 19 kwietnia, o godzinie 19, również w hali AWF-u przy Stadionie Olimpijskim.

- Artego dzisiaj od początku meczu miało zdecydowanie lepszą energię niż my. Grali bardzo agresywnie i skutecznie w defensywie. My w to spotkanie weszliśmy z myślą, że cały czas mamy 2-0. W play-offach to nic nie daje. Aby awansować do następnej rundy, trzeba trzech zwycięstw. My w całym meczu próbowaliśmy znaleźć rytm, ale było nam ciężko. Widać to po stratach punktowych w poszczególnych kwartach. Nie wybroniliśmy żadnej kwarty na mniej niż 20 punktów. Ciężko myśleć o zwycięstwie w takim spotkaniu. Powróciliśmy z 16-punktowej straty do zaledwie czterech punktów,ale przespaliśmy pierwszą połowę. Musimy zapomnieć o dzisiejszym spotkaniu i wyjść jutro na boisko zmotywowani, przygotowani do zawodów. Ciągle jesteśmy krok do przodu, ale to jeszcze o niczym nie świadczy. Potrzebujemy jeszcze jednego zwycięstwa - mówił po meczu szkoleniowiec Ślęzy Arkadiusz Rusin.

Warto dodać, że trzeci mecz Ślęzy z Artego był dla Agnieszki Majewskiej, zawodniczki mistrzyń Polski, 501. występem w najwyższej klasie rozgrywkowej w kraju. Z okazji 500. spotkania (było to 8 kwietnia przeciwko Enerdze) była reprezentantka Polski otrzymała w środę z rąk prezes Katarzyny Ziobro-Franczak oraz dyrektora Pawła Malczewskiego kwiaty i okolicznościową antyramę. Kibice zaś przygotowali specjalną kartoniadę z okazji jubileuszu zawodniczki.

W finale play-off Energa Basket Ligi Kobiet jest już CCC Polkowice, które wygrało 3-0 rywalizację z Wisłą CanPack Kraków.

Ślęza Wrocław - Artego Bydgoszcz 79:85 (16:20, 19:23, 24:20, 20:22)
Ślęza: Kaczmarczyk 19 (3), Treffers 14, Zoll-Norman 11, Kastanek 11 (3), Ajduković 8, Dikeoulakou 5 (1), Szybała 4, Perez 3, Majewska 2, Sosnowska 2.
Artego: Stanković 18, Stallworth 16, Szott-Hejmej 15, O'Neill 12, McBride 10 (2), Międzik 8 (2), Żurowska-Cegielska 6, Adamowicz 0.

Stal rywalizacji: 2:1 dla Ślęzy.
Kolejny mecz: 19 kwietnia (czwartek) we Wrocławiu.