Wiadomości

Będzie druga tura w wyborach na prezydenta miasta

2010-08-27, Autor: Bartłomiej Knapik
Będziemy mieli drugą turę w wyborach na prezydenta Wrocławia – twierdzi dr Robert Alberski, politolog z Uniwersytetu Wrocławskiego. Jego zdaniem kampania wyborcza zacznie się na dobre dopiero w połowie września. I dziś trudno przewidzieć kto będzie głównym rywalem Rafała Dutkiewicza.

Reklama

W listopadzie będziemy wybierać władze samorządowe. Dziś wiemy, że do wyścigu o nasze głosy staną Rafał Dutkiewicz, urzędujący prezydent miasta, który powiedział nam, że w ciągu 4 lat nie będzie nowych inwestycji oraz Jacek Uczkiewicz, kandydat SLD, który w wywiadzie z nami wyznał, że  marzy mu się Wrocław bez dziur w drogach.

- Jeśli potwierdzi się, że Platforma Obywatelska wystawia w wyborach Sławomira Piechotę, to będzie sygnał, że chce o Wrocław walczyć. To jest przecież samorządowiec, który w ogólnopolskiej polityce jest krótko – mówi w wywiadzie z nami dr Robert Alberski, politolog z Uniwersytetu Wrocławskiego. I dodaje, że jego zdaniem w mieście dojdzie do drugiej tury wyborów: - Jeśli do pracy ruszą machiny obu głównych partii to ich kandydaci sporo zyskają. Nie znamy jeszcze wszystkich nazwisk, ale wydaje się, że wszyscy będą mieli dwucyfrowe wyniki. Nie sądzę, żeby drugi raz powtórzyło się to, z czym mieliśmy do czynienia 4 lata temu – dodaje.Jeśli rzeczywiście dojdzie we Wrocławiu do drugiej tury wyborów będzie to na pewno porażka Rafała Dutkiewicza, który 4 lata temu miał drugi najlepszy wynik wyborczy w Polsce. Doktor Alberski już na początku lipca przewidywał, że  treścią kampanii będzie Rafał Dutkiewicz. - On i jego otoczenie będą pokazywali, ile do tej pory zrobili, a jego kontrkandydaci będą musieli się odnieść do 8 lat rządów obecnego prezydenta we Wrocławiu. Kto to zrobi najlepiej: najwięcej zyska – mówił nam politolog.

Podobnie sądzić musiał także sam Rafał Dutkiewicz i jego otoczenie, bo od czerwca, z krótką przerwą na wakacje, co drugi dzień gdzieś się pojawia: a to konferencja na stadionie, a to o wizycie Dalajlamy. Tak aktywny medialnie był chyba tylko na początku swojej pierwszej kadencji. Z tym, że wtedy nie był szerzej znany i musiał się wrocławianom dać poznać.
- Teraz boi się, że ktoś mu zarzuci traktowania Wrocławia instrumentalnie, jak trampoliny do większej polityki. Dlatego teraz zakorzenia się w wyborcach z powrotem jako prezydent miasta. Pokazuje, że cały czas zajmuje się tymi sprawami na co dzień. I to nie tylko jego. Bardzo aktywni są przecież także wiceprezydenci miasta – mówi dr Robert Alberski.

Obecnie trudno przewidzieć kto oprócz Dutkiewicza wejdzie do drugiej tury. Najmniej szans wydaje się mieć Jacek Uczkiewicz. Spośród kandydatów PO i PiS-u we Wrocławiu najwięcej szans będzie miał Sławomir Piechota, choć Dawid Jackiewicz lider Prawa i Sprawiedliwości w naszym mieście też ma trochę atutów.

Pewne jest, że kampania będzie ciekawsza niż 4 lata temu. Jak sądzicie czy wygra ją każdy, byleby nazywał się Rafał Dutkiewicz, czy jednak może dojść do niespodzianki?
Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (31):
 • ~ 2010-08-27
  06:06:47

  0 0

  proszę poprawić tytuł hehe

 • ~ 2010-08-27
  07:56:54

  0 0

  po dr nie stawiamy kropki hehe

 • ~ 2010-08-27
  09:00:18

  0 0

  Mam nadzieję że wybory we Wrocławiu uda się rozstrzygnąć już w pierwszej turze gdyż były by to niepotrzebne koszty dla Państwa.

 • ~ 2010-08-27
  09:17:11

  0 0

  Ciekawe wnioski ktoś wysnuł. Kandydaci jeszcze nie znani, a już ktoś przewiduje drugą turę wyborów... totalna bzdura.... Niby jak? Dutkiewicz i Pan/Pani Nikt?

 • ~ 2010-08-27
  09:35:45

  0 0

  Panie Uczkiewicz, marzy się panu Wrocław bez dziur? A jak pan sądzi, co od wielu lat jest realizowane w naszym mieście? Czy pan tu mieszka, chodzi ulicami, obserwuje co się dzieje? Pamięta pan jak wyglądały wrocławskie ulice kilka lat temu? czy pofatygował się pan, aby sprawdzić ile km dróg wyremontowano we Wrocławiu po dziesiątkach lat niec nie robienia? Myslę, że wszystkim Wrocławianom marzy się miasto bez dziur i każdy widzi jak kolejne ulice są remontowane. Pewnie, wszyscy chcielibyśmy, aby już, natychmiast każa ulica była nowa, równiutka, doskonałej jakości. Przypomnę tylko, że nadrabiamy stracony przez dziesięciolecia czas.

 • ~ 2010-08-27
  09:37:39

  0 0

  Moim zdaniem nie dojdzie do drugiej tury, a nawet jeśli, to Dutkiewicz i tak nie musi się martwić o to, że wygra. Wrocławianie to rozsądni ludzie i z całą pewnością są świadomi tego, jak wielką i dobrą robotę wykonuje w naszym mieście obecny prezydent.

 • ~ 2010-08-27
  09:39:26

  0 0

  Jedyną metodą na sukces jest kontynuacja dobrej polityki. A to, że polityka prowadzona przez naszych włodarzy jest prawidłowa widać gołym okiem.

 • ~ 2010-08-27
  09:55:06

  0 0

  Tylko Dutkiewicz. Resztą to oszołomy. Najważniejsze jest wizja miasta, a nie bieżące przepychanki. Choć w UM i innych spółkach, instytucjach pracują osoby z PO, i to w obszarach najbardziej krytykowanych, jak np. przygotowania do Euro 2012, komunikacja, drogi itp. to i tak widać ze Dutkiewicz sobie radzi z tą zgrają nierobów. STOP PARTIĄ POLITYCZNYM. Wrocław wolny od partii.i

 • ~ 2010-08-27
  10:04:52

  0 0

  Na jakiej podstawie przewiduje się drugą turę? To jest wróżenie z fusów. Dutkiewiczowi nikt nie zagrozi, bo mimo jego wad i niepowodzeń nie ma nikogo lepszego od niego.

 • ~ 2010-08-27
  10:06:37

  0 0

  Dutkiewicz nie jest dobrym prezydentem. To "wizjoner", który wpędził miasto w gigantyczne długi, a wiele inwestycji jest co najmniej nietrafionych. Tramwaj plus to jakiś żart. Stadion jest zdecydowanie za duży, jak na nasze potrzeby. Urban Cart jest źle zorganizowana, a czekaliśmy na nią długie lata podczas gdy w innych miastach pojawiła się wcześniej. Chory jest pomysł budowania tunelu pod Pułaskiego w ramach ŚTP. To Dutkiewicz rządził w mieście przez 8 lat, a tematu bezpieczeństwa przeciwpowodziowego nawet nie liznął. Mam wymieniać dalej?
  Najgorsze jest jednak to, że nie ma kontrkandydata.

 • ~ 2010-08-27
  10:10:51

  0 0

  A ponadto nie ma ludzi nie zastąpionych, lepszy by się z pewnością znalazł w mieście... ale musiałby się stać medialny... jak obecny prezydent...

 • ~ 2010-08-27
  10:13:48

  0 0

  Miejmy nadzieję, że PRezydent (PR specjalnie zaznaczone) odejdzie i będziemy mieli Prezydent, który będzie dbał o miasto, a nie interesy kumpli rozsianych po sztucznie tworzonych i zmienianych (dla etatów) jednostkach organizacyjnych. Fontanna za kupę kasy, mostem z drzewa tropikalnego, a Czajkowskiego i Koszarowa wyglądają jak wiejskie drogi przy wschodniej granicy.

 • ~ 2010-08-27
  10:17:38

  0 0

  A ponadto nie ma ludzi nie zastąpionych, lepszy by się z pewnością znalazł w mieście... ale musiałby się stać medialny... jak obecny prezydent...

 • ~ 2010-08-27
  10:19:41

  0 0

  Ludzie piszą o ulicach, a jakoś nikt nie widzi, że większość dziur z poprzedniej nie jest załatana, a już następna za pasem... nie da się tego wytłumaczyć początkiem drogi na drogach... i nie jest to specjalnie powód do dumy obecnych władz miasta

 • ~ 2010-08-27
  10:24:16

  0 0

  Tylko Dutkiewicz. Resztą to oszołomy. Najważniejsze jest wizja miasta, a nie bieżące przepychanki. Choć w UM i innych spółkach, instytucjach pracują osoby z PO, i to w obszarach najbardziej krytykowanych, jak np. przygotowania do Euro 2012, komunikacja, drogi itp. to i tak widać ze Dutkiewicz sobie radzi z tą zgrają nierobów. STOP PARTIĄ POLITYCZNYM. Wrocław wolny od partii.i

 • ~ 2010-08-27
  10:27:03

  0 0

  STOP PARTIĄ POLITYCZNYM. Wrocław wolny od partii. Tylko Dutkiewicz!

 • ~ 2010-08-27
  12:17:00

  0 0

  Czytam komentarze i nie mam wątpliowści, że większość z nich pisze biuro prasowe miasta. Mówi się o rozsądnej polityce, ale nie podaje się żadnych konkretów.

  Rozsądna polityka? Ile wydał budżet miejski na dwukrotne starania o Expo, o EIT a teraz o ESK? Z jakim skutkiem? Jedyna duża impreza, jaką mamy to Euro2012, przy czym zasługa samego miasta jest żadna. Co więcej, tak profesjonalnie prowadzi inwestycje, że w styczniu wstrzymaliśmy oddech, czy w ogóle zostanie ona ukończona, a w porównaniu do pozostałych miast-gospodarzy, które proces inwestycyjny zaczęły nawet nieco później, mamy co najmniej kilkumiesięczne zaległości.

  Dutkiewicz menedżer? To dlaczego Wrocław z finansowego lidera w ciągu dwóch lat stał się najbardziej zadłużonym miastem?

  Dutkiewicz "niepolityczny"? Co za bzdura! Jeszcze rok temu budował nową partię, po czym podwinął pod siebie ogon, jak zobaczył moc budowanego przez siebie środowiska w wyborach do PE. Jego ludzie to zbieranina z PO i PiS poległych w walkach frakcyjnych. Do tego PO nadal kontroluje znaczną część magistratu (zwłaszcza departamet spraw społecznych).

  Oczywiście Wrocław jest miastem sukcesu, a jego miarą jest ilość inwestycji, które się tu po 2004 r. pojawiły. Ich przyczyny to: lokalizacja (granice i bezpłatna autostrada) - istotne zwłaszcza po wejściu do UE; wysokie bezrobocie jak na miasto tej wielkości (obok Łodzi największe w Polsce) oraz silny ośrodek akademicki. Która z tych cech jest zasługą obecnego prezydenta?

 • ~ 2010-08-27
  15:19:39

  0 0

  R.Dutkiewicz to facet który potrafi coś z tym miastem zrobić... hm... On nic nie robi tylko podstawia twarz pod sukcesy które się nalezą innym. Nie zmienia to faktu z robi to bardzo inteligentnie. Ma mnóstwo wpadek jak i wzlotów takich jak np: (+) Budowa stadionu zerwana umowa z Mostostalem, fontanna na pergoli jako duża atrakcja turystyczna, (-) URBAN CART Pomysł genialny ale tragicznie wykonany, Ochrona miasta przed powodzią (chyba nie muszę nic w tym temacie pisać). Jednego możemy być pewni czy będzie czy nie będzie drugiej tury w wyborach na włodarza miasta i tak obecny "Pan Prezydent" będzie dalej Panem Prezydentem

 • ~ 2010-08-27
  15:34:26

  0 0

  ale farmazony... naprawdę nie mają o czym pisać w na portalu...

  śmiechu warte po prostu... dajcież spokój-druga tura? a po co to komu? nie dostrzegam żadnego prawdziwego kandydata poza obecnym prezydentem...

 • ~ 2010-08-27
  15:38:30

  0 0

  przy okazji - czy którykolwiek ze wszpomnianych kandydatów poza Dutkiewiczem ma jakąkolwiek spójną wizję miasta? jednemu sie''śnia równe drogi'' - których sie naogladał w luksemburgu, ale zapomniał o tym że to ''matka partia'' miała w d...... takie detale jak jakość dróg, drugi - Poseł Piechota - gość, który nie pokazałw regionie kompletnie nic...

  błagam... kto jeszcze? może nastepny ''agregat'' porzywieziony w teczce? :/
  smutek i zal... pozostaje tylko Dutkiewicz - i bardzo życze muszczerze aby wygrał w pierwszej tuze, miażdżąc PO najlepiej...

  bo stronników Schetyny - niszczyciela wrocławskiego sportu i mafioza - po prostu nie lubie :/

 • ~ 2010-08-27
  18:59:08

  0 0

  Wrocław jest miastem coraz brudniejszym, zaklejonym plakatami, komunikacja zbiorowa cały czas stoi w korkach i też jest brudna, kontroli biletów kilka lat nie widziałem, wyremontowanych kamienic nikt na bieżąco nie czyści z tagów, ułatwienia dla rowerzystów są tylko na papierze, estetyka kuleje (zylion projektów koszów na śmieci i lamp).
  Dla mnie Dutkiewicz się nie nadaje.

 • ~ 2010-08-27
  19:22:20

  0 0

  niezależność swiatopoglądową cytowanego doktora możnaby kwestionować (np przez takie cudeńka jak to: Alberski Robert
  Elektorat lewicy na tle innych sił politycznych w wyborach do Sejmu w latach 1991-2007 na Dolnym Śląsku i w Wielkopolsce / Robert Alberski // W: Polska lewica u progu XXI wieku : wybrane aspekty / pod red. Łukasza Tomczaka. - Wrocław : Wydaw. MARINA, 2009. )

  ale mi się nie chce w to bawić - generalnie artykuł odbieram jako cudaczna próbę nabijania procentów efemerydalnemu kandydatowi lewicy, który pojawił się znikąd, jest w pełni oderwany od rzeczywistości regionu (bo przyjazdy na swieta z placówki w LuX się dla mnie nie liczą!!!!). Błagam - mam głosować na reprezentanta nie dość że partyjnego betonu najczystszej próby, to jeszcze dokumentnie nie znajacego problemów miasta? co to za brednie o gładkich drogach? a załatwi na to budzet rangi wspomnianego luksemburga?! śmiechu warte i niepoważne :/

 • ~ 2010-08-27
  19:23:57

  0 0

  moja subiektywna opinia:

  w toku dwóch kadencji Dutkiewicza Wrocław stał się miastem wypromowanym w Europie i na Świecie i z wolna dochodzącym do owego światowego poziomu...

  el presidente - mozesz liczyc na mój głos - oby tak dalej... :)

 • ~ 2010-08-27
  19:31:35

  0 0

  @mlodywroclaw

  Paaaanie, ale o czym Pan mówisz
  1. swiadomie pomijasz imprezy sportowe za kadencji obecnie nam panującego? kurde przecież to oczywiste że miasto miało bardzo powazny udział w zorganizowaniu takich smaczków jak mistrzostwa Europy w baskecie, czy kobiet- w siatkówce - nie rób jaj bo się osmieszasz.

  2. nie pracuje w magistracie, jestem conajwyzej kibicem (ale nie piłki noznej)

  3. na E?IT trzeba było wydać kaskę po to by zaczełą sie krecic - to normalne - trzeba coś wrzucić, żeby sie rozkreciło - nie jest wina Dutkiewicza że jak tylko platformiaki zweszyły że można sie na tym wybić wysooooko, zaczeły rzucać kłody pod nogi-prześledź sobie np. działania marszałka województwa w tej materii bo wydaje mi się że przespałeś pare miesięcy tworzenia wspomnianej placówki naukowej...

  suma summarum nawet jesli miałoby sie skończyć litylko na odnowieniu kampusu na praczach to i tak jestem cholernie za - jesli ktos jest przeciw - znaczy że tam nie był ;p;p;p;p jest tam teraz po prostu cholernie pięknie... Europa po prostu... ale oczywiście niestety to kosztuje - patologia tego kraju jest natomiast to że to miasto inwestowało a nie budzet centralny, bo tego jak ów EIT przełozy sie na rozwój nauki we wrocku nie sposób przecenić...

  5. presidente nie jest partyjniakiem - potrafi się postawić, w tym również wszechwładnemu schetynie - za to go cenię...

 • ~ 2010-08-27
  19:34:33

  0 0

  i jeszcze tylko 6. w kwestii stadionu - procedura sądowa i obecne działąnia firmy MB udowadniają że po prostu prezydent miałrację... kurde po prostu z Polaczkami z mostostalu nie możnabyło nic zrobić BO BEZCZELNIE ŁGALI W ŻYWE OCZY (!!!) walili ściemę i fałszowali dokumenty budowlane... pogrzeb troszke w temacie zanim zaczniesz w czambuł potępiać rzeczy o których mało wiesz...

  puenta:
  czepiać jest sie banalnie łatwo... ale Biblia już powiedziała to i owo o wynajdywaniu źdźblą w oku bliźniego i pomijaniu belki we własnym...

  Dutkiewicz jest spoko :)

  PS argument ostateczny - MUSIMY promować na polskiej scenie polityków którzy nieco odrośli od ziemi... bo ja mam juzdosć kurdupli z kompleksami niższości...

  howgh

 • ~ 2010-08-27
  19:38:21

  0 0

  Nawet z komentarzy wynika, że obecny wódz skutecznie wymiótł medialnie wszystkich ewentualnych kontrkandydatów, że w dwudziestu paru komentarzach nikt nawet nie wymienił jednej osoby, która mogłaby zarządzać naszym miastem... a nie wierzę, że we Wrocławiu nie ma sensownych ludzi i bo z pewnością są, tylko ich nie widać... i nikt nikogo nie musi w teczce np. ze stolicy przywozić... ale to smutne, że we Wrocławiu brak innych autorytetów oprócz obecnego Prezydenta... jesteśmy biednym intelektualnie miastem, a szkoda.

 • ~ 2010-08-27
  20:03:49

  0 0

  i jeszcze tylko 6. w kwestii stadionu - procedura sądowa i obecne działąnia firmy MB udowadniają że po prostu prezydent miałrację... kurde po prostu z Polaczkami z mostostalu nie możnabyło nic zrobić BO BEZCZELNIE ŁGALI W ŻYWE OCZY (!!!) walili ściemę i fałszowali dokumenty budowlane... pogrzeb troszke w temacie zanim zaczniesz w czambuł potępiać rzeczy o których mało wiesz...

  puenta:
  czepiać jest sie banalnie łatwo... ale Biblia już powiedziała to i owo o wynajdywaniu źdźblą w oku bliźniego i pomijaniu belki we własnym...

  Dutkiewicz jest spoko :)

  PS argument ostateczny - MUSIMY promować na polskiej scenie polityków którzy nieco odrośli od ziemi... bo ja mam juzdosć kurdupli z kompleksami niższości...

  howgh

 • ~ 2010-08-27
  22:29:01

  0 0

  Ale farmazony.. co ten Alberski wygaduje... "samorządowiec, który w ogólnopolskiej polityce jest krótko" S. Piechota (swoją drogą chyba całkiem w porządku człowiek) jest w sejmie od 2005 r...

 • ~ 2010-09-07
  10:48:24

  0 0

  Mogę podsumować działanie Dutkiewicza przez 8 lat:
  1. rozpieprzył całkowicie komunikację miejską. Zaczęło się od podwyżek w 2004 kiedy to podniesiono ceny miesięcznych tak drastycznie, że
  stały się jednymi z najdroższych w kraju. Skończyło się 29 sierpnia 2009.
  2. Uwalił dobry projekt przebudowy Borowskiej z tramwajem i Pułaskiego
  a w zamian za to mamy do dupy tramwaj plus, którego linia z gaju omija wszystkie ważne węzły w centrum miasta. Zaiste trzeba być tytanem intelektu aby tak wytrasować tą linię. Do tego teraz kłamie, że zlikwiduje ruch na trasie WZ a zapomina, że chce wpuścić wszystko w permanentny korek
  http://matomi.dolnoslazacy.info/2010/08/pewna-niescisosc.html
  http://matomi.dolnoslazacy.info/2010/06/na-tyle-nas-stac-ten-tramwaj-to-jest.html
  3. Razem z Wildem wymyślił i promuje głupi projekt kolei miejskiej:
  http://matomi.dolnoslazacy.info/2010/05/przesiadac-sie-bedziem-w-nieskonczonosc.html
  4. Notorycznie łże:
  http://matomi.blogspot.com/2009/10/kocham-to-miasto-cz-1.html
  W 2009 mówi:
  "Numerem jeden są inwestycje związane z systemem komunikacji
  zbiorowej. Kiedyś podróżowanie po miastach musi przechylić się w
  stronę komunikacji zbiorowej. Jej jakość musi być jednak znacznie
  lepsza. Mamy taki projekt w oparciu głównie na transporcie szynowym."
  W 2010 mówi:
  "Tramwajów na Psie Pole i Nowy Dwór w ciągu następnych czterech lat
  nie będzie."

  za chwilę dalszy ciąg

 • ~ 2010-09-07
  11:00:58

  0 0

  5. Łżą jego współpracownicy:
  Adamski łże o dziurach we Wrocławiu:
  http://matomi.blogspot.com/2010/05/wojciech-dziura-adamski.html
  Czuma łże o wydzielaniu torowisk:
  http://matomi.blogspot.com/2010/04/czuma-do-podogi.html
  Cały urząd łże:
  http://matomi.blogspot.com/2010/03/kamczuchy-z-urzedu-miasta.html
  6. Buduje pierdoły jak leżą podstawowe sprawy takie jak:
  Biblioteki:
  http://matomi.blogspot.com/2010/04/wyspa-na-morzu-szczescia.html
  Przedszkola
  Zbiorkom
  Drogi leżą a buduje się:
  "Właściwie wszystkie inwestycje, które będą dotyczyć tych najbliższych
  lat już się rozpoczęły: Oceanarium, Narodowe Forum Muzyki, Wrocławskie
  Centrum Badań, Tramwaj Plus itd. Następna kadencja, trochę niezależnie
  do tego kto będzie prezydentem Wrocławia, będzie stała pod znakiem
  takich dużych obiektów."
  7. 29 września 2009 jego dutkofachowcy dopełnili dzieła zniszczenia :
  http://matomi.blogspot.com/2009/08/kocham-to-miasto.html
  Ale znajcie szczodrość:
  http://matomi.blogspot.com/2010/05/co-za-sukces-nowy-rozkad-na-149.html
  I doszło do tego, że nie potrafią zrobić niczego dobrego. Nawet jak
  jest nowa linia to i tak jest do dupy:
  http://matomi.blogspot.com/2010/04/jak-do-huty.html
  Za to ma Wilda w MPK, który snuje plany - całkowicie nierealne ale co
  tam:
  http://matomi.blogspot.com/2009/11/komunikacja-bez-przyszosci.html
  8. Dzięki ogólnemu burdelowi panującemu w UM popłynęliśmy na remocnie
  szczytnickiego. No i super koordynacja remontów po Wrocławsku.
  cdn

 • ~ 2010-09-07
  11:15:49

  0 0

  http://matomi.blogspot.com/2009/11/planowanie-remontow-po-wrocawsku.html

  9. Ale wspaniałomyślnie w 2009 nie przyznał sobie premii:
  "W środku tej gorączki, jeszcze w czerwcu, wraz z wypłatą pensji za
  maj wszyscy pracownicy urzędu miasta dostali premie. W sumie około 4
  mln zł. Każdy z 2000 pracowników otrzymał średnio 1670 zł. Najwięcej,
  bo po 6300 zł, otrzymali wiceprezydenci i dyrektorzy siedmiu
  departamentów. Szeregowi urzędnicy dostali po około 1000 zł. Jedynym,
  który premii nie dostał, jest prezydent Rafał Dutkiewicz."
  A później trzeba było te miliony znaleźć:
  ""Kryzys" nie jest hasłem, którym się zasłaniamy. Budżet Wrocławia,
  wskutek błędnych założeń przekazanych nam przez Ministerstwo Finansów,
  które nie przewidziało rozmiarów światowego kryzysu, musi być
  zmniejszony o około 70 mln zł. Tylko około 6 mln zł z tej sumy
  przypada na komunikację. To niestety smutna konieczność i nikomu nie
  jest ona na rękę."
  10. Traktowanie spółek miejskich jako synektur:
  http://matomi.dolnoslazacy.info/2010/01/witamy-kolejnego-dyrektora-we-wrocawiu.html
  11. Kupowanie nienowoczesnych Skod bo są tanie - i uwalenie przetargu
  na nowe autobusy w 2010 - bo nie ma pieniędzy.
  12. Paranoiczna urbankardka:
  http://matomi.dolnoslazacy.info/search/label/urbancard
  I tak dalej i tak dalej...

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.