Betard Sparta Mistrzem Polski Par Klubowych!

2017-04-09, Autor: Paweł Prochowski

Żużlowcy Betard Sparty Wrocław wywalczyli złote medale Mistrzostw Polski Par Klubowych. Wrocławianie w rozgrywanym w Rawiczu turnieju startowali w składzie Szymon Woźniak - Tomasz Jędrzejak, a w pokonanym polu pozostawili m.in. Get Well Toruń i Unię Leszno.

Co ciekawe, był to finał MPPK za 2016 rok. W październiku ubiegłego roku warunki atmosferyczne nie pozwoliły na przeprowadzenie zawodów i przesunięto je w czasie o pół roku. W sierpniu wrocławianie będą bronić złota w kolejnym w tym roku finale Mistrzostw Polski Par Klubowych.

W sobotę część wrocławskich żużlowców zaprezentowała się widowni na Stadionie Olimpijskim, a Tomasz JędrzejakSzymon Woźniak walczyli o medale w Rawiczu. Wrocławianie od samego początku byli najrówniej jeżdżącą parą rawickiego turnieju. Żużlowcy Betard Sparty podwójnie pokonali Unię Tarnów, Wybrzeże Gdańsk i Kolejarza Rawicz, a z Unią Leszno, Get Well Toruń i ROw-em Rybnik zremisowali. Swój sukces przypieczętowali w gonitwie dwudziestej, kiedy wygrali 5:1 z reprezentacją gospodarzy - Arkadiuszem PawlakiemMarkiem Lutowiczem.

Dodajmy, że Tomasz Jędrzejak odniósł podwójny sukces, bowiem zwyciężył w dodatkowym biegu o puchar burmistrza Rawicza, w którym pokonał Adriana Miedzińskiego, Damiana Balińskiego i Piotra Pawlickiego. W tym biegu wystartowało czterech najskuteczniejszych zawodników sobotniego turnieju.

Dla Betard Sparty było to już trzecie w historii złoto w Mistrzostwach Polski Par Klubowych. Wcześniej wrocławianie zwyciężali w roku 2001 (Robert Sawina, Sebastian Ułamek i Jacek Krzyżaniak) oraz 2011 (Tomasz Jędrzejak, Maciej JanowskiPiotr Świderski). Oprócz trzech mistrzostw, Sparta wywalczyła jeszcze cztery srebrne i trzy brązowe medale.