Betard Sparta z brązem w młodzieżowych mistrzostwach Polski!

2018-07-20, Autor: prochu

Spory sukces wrocławskich młodzieżowców. Żużlowcy Betard Sparty w składzie Przemysław Liszka i Patryk Wojdyło wywalczyli w Gorzowie Wielkopolskim brązowe medale Młodzieżowych Mistrzostw Polski Par Klubowych. Złoto przypadło zawodnikom Unii Leszno, a drugie miejsce zajęła Stal Gorzów.

Świetne zawody pojechał Przemysław Liszka, który w sześciu startach zdobył 14 "oczek" (1,3,3,3,1,3), a dzięki temu występowi chyba na stałe wywalczył sobie miejsce w meczowej kadrze Betard Sparty. Nieco słabiej wypadł Patryk Wojdyło (5 punktów - 2,1,d,1,0,1), ale łączny rezultat dał wrocławianom brązowe medale. Jest to spory sukces, zwłaszcza że Spartanie startowali bez najlepszego swojego młodzieżowca - Maksyma Drabika.

Dobra postawa Liszki nie może być zaskoczeniem, jeśli popatrzymy przez pryzmat Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów. We wtorek wrocławianie zajęli drugie miejsce - za Unią Leszno - a Przemysław Liszka znów był najskuteczniejszym zawodnikiem WTS - zdobył osiem punktów (2,0,3,3), podczas gdy Kacper Konieczny odnotował siedem "oczek" (1,1,3,2), a Patryk Wojdyło 6. W środę Spartanie mieli startować w DMPJ przed własną publicznością, ale deszcz storpedował te zawody. Nowy termin nie jest jeszcze znany.

Za pozostałymi żużlowcami Betard Sparty także pracowity tydzień. Pięciu wrocławian we wtorek i w środę startowało w spotkaniach szwedzkiej Elitserien. Maksym Drabik i jego Lejonen Gislaved dwukrotnie przegrali z Vastervik Speedway (44:46 i 39:51), a młodzieżowiec zdobył odpowiednio 7+1 (1,2,2*,2,0) i 5+1 (0,2,2*,1) punktów. Dwie porażki poniósł również Tai Woffinden. Jego Masarna Avesta przegrała z Indianerną Kumla 44:46 i 43:46, a Brytyjczyk odnotował 15 (3,3,3,3,3) i 8+1 (3,3,1,1*,-) punktów. Dodajmy, że były to ostatnie mecze Woffindena w Masarnie w tym sezonie, bo Anglik rozwiązał kontrakt za porozumieniem stron. Będąca w kryzysie Masarna nie miała już środków na dalsze finansowanie lidera klasyfikacji Grand Prix.

Dwukrotnie z Woffindenem wygrywał natomiast Vaclav Milik, zawodnik Indianerny. Czech dwukrotnie był jednym z ważniejszych ogniw swojego zespołu najpierw zdobywając dziesięć (3,2,3,0,2), a następnie czternaście (3,3,3,2,3) punktów. Nieco słabiej wypadł Maciej Janowski - 10 (2,2,1,3,2) i 8 (3,2,2,1,0) "oczek" dla Dackarny Malilla w starciach z Vetlanda Speedway (44:46 i 47:43). Do bardzo udanych swoich występów nie zaliczy też Max Fricke. Australijczyk najpierw dla Rospiggarny Hallstavik przywiózł 2 punkty (0,0,2*,0,0), a dzień później sześć (1*,3,1,d,1*). We wtorek jego zespół przegrał z Smederną Eskilstuna 36:54, ale w środę zrewanżował się wygrywając 47:43.

Maksym Drabik nie startował w Gorzowie w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski Par Klubowych, ale w niedzielę wystapi w drugim finale Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów, który zostanie rozegrany na torze w Lesznie. Młodzieżowiec Betard Sparty prowadzi w klasyfikacji generalnej cyklu IMŚJ, a oprócz leszczyńskiej odsłony zawody finałowe odbędą się jeszcze w czeskich Pardubicach (28 września). Odpoczywać nie będą także Tai Woffinden i Maciej Janowski, którzy w Cardiff wezmą udział w brytyjskiej odsłonie cyklu Grand Prix.