Bez niespodzianki. FutureNet Śląsk nie daje szans Biofarm Basketowi [RELACJA]

2019-02-17, Autor: prochu

Nie było kolejnego pogromu w hali AWF-u przy Stadionie Olimpijskim. FutureNet Śląsk tym razem nie rozgromił swoich rywali - jak miało to miejsce w starciach z SKK Siedlce i Księżakiem Łowicz - ale i tak odniósł pewne zwycięstwo, pokonując Biofarm Basket Poznań 86:70. Podopieczni Radosława Hyżego umocnili się na pierwszym miejscu w tabeli.

Starcie obu drużyn w Poznaniu przyniosło sporo walki i niezłej gry, podobnie było w przypadku rewanżu. Już pierwsza kwarta obfitowała w strzeleckie popisy, w których największy udział mieli Norbert KulonMarcin Flieger. Kapitan FutureNet Śląska trafił w początkowych minutach 3 z 5 rzutów za 3 punkty, z kolei były zawodnik WKS-u w ciągu 10 minut zdobył 17 punktów.

Po wyrównanym początku drugiej kwarty, dzięki kolejnej trójce Leńczuka i punktom z ławki Bartłomieja Pietrasa, Trójkolorowi prowadzili 37:29. Goście wciąż byli jednak groźni i po dwóch efektownych wsadach Mateusza BrękaMikołaja Kurpisza trzymali się blisko. Po chwili zza łuku przymierzyli Jakub MusiałRobert Skibniewski, ale przez ostatnie 3 minuty gospodarze nie zdołali już trafić do kosza, przez co prowadzili do przerwy jedynie 45:41.

W trzeciej kwarcie wrocławianie niemal od razu odskoczyli na 10 punktów po kilku skutecznych akcjach pod koszem. Dzięki przechwytom prowadzącym do szybkich kontr, poznaniacy w następnych minutach zbliżali się jeszcze dwukrotnie na dystans 6 "oczek". Ostatecznie przegrywali jednak po tej części gry 12 punktami, 53:65.

Wojskowi ostatnią ćwiartkę zaczęli trójkami Aleksandra DziewyTomasza Żeleźniaka, a po punktach "Skiby" było już 73:55 i Paweł Blechacz zmuszony był wziąć czas. Nie przyniósł on jednak żadnego skutku - podopieczni Radosława Hyżego do końca meczu kontrolowali jego przebieg i utrzymywali kilkunastopunktową przewagę. Ostatecznie wygrali 86:70.

- Zebraliśmy sporo piłek w ataku, co dało nam wiele okazji do ponowień. Dołożyliśmy do tego ruch piłki, która krążyła dobrze po obwodzie. Musimy jednak skupić się na wyeliminowaniu strat, które doprowadziły do 14 punktów Biofarmu z szybkiego ataku. To dosyć dużo - ocenił najważniejsze aspekty spotkania Aleksander Dziewa.

Pierwsze, co rzuca się w oczy w statystykach, to dominacja gospodarzy na tablicach. Trójkolorowi wygrali walkę o deski aż 56:31, zebrali 16 piłek w ataku. Rozdali też więcej asyst (20:11), ale popełnili więcej strat (15:12).

Punktowo zdecydowanie najlepiej wypadł Marcin Flieger, który zanotował aż 30 "oczek". - Marcin Flieger to gracz topowy, nie da się tego ukryć. Wiedzieliśmy, że będzie trudno go zatrzymać, ale skupiliśmy się na tym, by wykluczyć z gry pozostałych zawodników. Większość z nich grała ze słabą skutecznością, to Flieger wziął na siebie większość rzutów. Później był już zmęczony - 22 ze swoich 30 punktów zdobył w pierwszej połowie - dodał najlepszy strzelec FutureNet Śląska w tym spotkaniu, Aleksander Dziewa.

11. zwycięstwo na własnym parkiecie jest równoznaczne z powrotem na fotel lidera 1. ligi. Trójkolorowi mają tyle samo (41) punktów, co Enea Astoria Bydgoszcz, rozegrali jednak jedno spotkanie mniej. Oznacza to, że w przypadku takich samych rezultatów obu drużyn i wygranej WKS-u w zaległym meczu z AGH Kraków, FutureNet Śląsk będzie miał 2 zwycięstwa przewagi nad kolejną drużyną w tabeli. Następne spotkanie wrocławianie rozegrają w kolejny weekend w Kołobrzegu, a tydzień później podejmą w hali AWF-u Pogoń Prudnik.

FutureNet Śląsk Wrocław - Biofarm Basket Poznań 86:70 (27:26, 18:15, 20:12, 21:17)
FutureNet Śląsk: Dziewa 22 (2), Kulon 15 (4), Skibniewski 14 (2), Leńczuk 11 (2), Musiał 8 (1), Żeleźniak 5 (1), Pietras 4, Jakóbczyk 3, Michałek 2, Tomczak 2.
Biofarm Basket: Flieger 30 (2), Bręk 12, Gruszczyński 11 (1), Lewandowski 4, Kurpisz 4, Smorawiński 3 (1), Tomaszewski 2, Jankowski 2, Metelski 2, Rostalski 0, Czyż 0, Samsonowicz 0.