zamknij

Wiadomości

Bez parkowania na Włodkowica i Św. Antoniego

2010-08-03, Autor: bk
Już za dwa lata, po zakończeniu budowy Narodowego Forum Muzyki, nie będzie można parkować przy ul. Włodkowica i Św. Antoniego. To dopiero początek zmian w parkowaniu w centrum miasta, które planują władze Wrocławia.

Reklama

Pisaliśmy Wam o tym, że Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia utrudni jazdę samochodami po ul. Kazimierza Wielkiego, żeby kiearowcy jeździli ulicą Kościuszki i Podwalem.
Pisaliśmy także, że  na skrzyżowaniu ul. Kazimierza Wielkiego i Św. Antoniego, przy Heliosie, zniknie parking, w jego miejsce pojawi się skwer.
Okazuje się, że to nie przypadek.- Na terenie dzielnicy czterech świątyń nie będzie można parkować – zapowiada Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia.
I zmiany te wejdą w życie szybko. Skwer zamiast parkingu przy Heliosie to dopiero początek. Rejon dzielnicy czterech świątyń zostanie zamknięty dla parkowania tuż po otworzeniu narodowego forum muzyki, na pl. Wolności.

Polityka parkingowa w centrum, nastawiona na wymuszanie parkowania krótkotrwałego, co zaakceptowali miejscy radni, będzie kontynuowana.
Prezydent Dutkiewicz deklaruje, że będzie się tu trzymał czterech zasad:
1. Ograniczenie swobodnego parkowania,
2. Podwyższane opłaty za parkowanie,
3. Preferowanie parkowania krótkoterminowego,
4. Budowa parkingów podziemnych i wielopoziomowych.

W tej chwili budowany jest jedynie parking pod placem Nowy Targ. oraz przy Narodowym Forum Muzyki. Rafał Dutkiewicz chce także zbudować parking pod fosą miejską. Na razie to jednak tylko plany.

W centrum ma jeszcze powstać parking w okolicy ul. Bernardyńskiej.
- Nie mówimy o miejskim terenie, tylko prywatnym, ale rozmowy są już zaawansowane – tłumaczy Rafał Dutkiewicz. - Pomysł z budową parkingu na działce po dawnym kinie Pokój, przy skrzyżowaniu ulic Nowy Świat i Św. Mikołaja musieliśmy porzucić, bo nie doszliśmy do porozumienia z urzędem marszałkowskim w sprawie zamiany gruntów. Brakuje nam jeszcze parkingu od strony północnej, w okolicach Ostrowa Tumskiego. Na razie nie znaleźliśmy dla niego dobrego miejsca – dodaje.

Co poza centrum? Wciąż żywa jest idea budowy systemu tzw. Park & Ride, miejsc, w których kierowca zostawiałby samochód i jechał dalej komunikacją miejską. Ich sieć pokazywał ostatnio prezydent Wrocławia (na mapie), ale to wciąż pieśń przyszłości. Na razie wiadomo tylko kiedy powstanie parking przy stadionie na Pilczycach. To jedyny znany termin.

A co Wy o tym sądzicie? Czy ten zakaz to dobry pomysł? Zagłosuj w naszej sondzie.
Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (8):
 • ~ 2010-08-03 06:07:16

  Wybory tuż, tuż...

  0 0
 • ~ 2010-08-03 09:57:37

  Przyszła mi właśnie do głowy taka wizja: pozamykają wszystkie ulice, porobią deptaki, zakażą parkowania, wszystko fajnie, tylko co jeśli to się minie z celem i okaże się, że Rynek zacznie umierać z braku ludzi, którzy dotychczas głęboko w centrum wjeżdżali? Ulice są od jeżdżenia, a spaceruje się po parkach. Zamknąć Kazimierza i puścić ruch przez Kościuszki? nie potrafię sobie tego wyobrazić. Ciekawe co na to mieszkańcy Kościuszki. Dodatkowo będzie to rodziło konieczność przebudowania tych ulic/skrzyżowań. Najgorsza jest nadgorliwość i wychodzenie przed szereg. Natomiast bardzo podoba mi się pomysł wybudowania parkingu pod fosą (ogromny teren!).Ideę park&ride testowałem na sobie w Pradze. Wysiadam z auta i wsiadam w metro. To jest OK. Ale wysiąść i wsiąść do autobusu i stać w korkach, w upale? Poroniony pomysł dla masochistów. fotoswiat.pl

  0 0
 • ~ 2010-08-03 10:15:22

  Ciekawe dlaczego urzędnicy we Wrocławiu myślą "od tyłu". Być może dlatego, że nie mają problemów z dojechaniem do swoich ciepłych biur. Najpierw trzeba zadbać o miejsca do parkowania a później likwidować i zamykać te "dzikie". Jak zwykle u nas wszystko na odwrót. Najpierw ograniczą wszystko a później będą się martwić, że życie umiera. Centrum miasta to nie tylko deptaki i ścieżki spacerowe. Pomysł strasznie populistyczny i głupi.

  0 0
 • ~ 2010-08-03 12:33:23

  Punkt 4 powinien być punktem numer 1 i to od wielu wielu lat.

  0 0
 • ~ 2010-08-03 17:23:59

  "Brakuje nam jeszcze parkingu od strony północnej, w okolicach Ostrowa Tumskiego. Na razie nie znaleźliśmy dla niego dobrego miejsca – dodaje" Ale, przecież jeszcze niedawno Dudzio twierdził, że znalazł dobre miejsce....

  0 0
 • ~ 2010-08-03 18:04:45

  Jakieś stare odgrzewane kotlety mi tu zapodajecie

  0 0
 • ~ 2010-08-03 18:31:45

  Parking dla Ostrowa Tumskiego mógłby powstać przy Wyszyńskiego przy Hlonda. Tam miała powstać mieszkaniówka, ale brakuje kasy. :-D

  0 0
 • ~ 2011-05-24 23:22:15

  Słuszna droga. Jestem za tym by całkowicie wyrzucić samochody ze starego miasta. Maksymalnie utrudnić życie samochodziarzom. Tylko tak dalej! :)

  0 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert TuWrocław

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera www.tuwroclaw.com i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy uważasz, że we wrocławskich szkołach powinny być prowadzone dodatkowe zajęcia z edukacji seksualnej?
Oddanych głosów: 1417