Bezbłędny Woffinden, juniorzy w finale mistrzostw Polski

2017-06-21, Autor: prochu

Początek tygodnia był dla żużlowców Betard Sparty dość intensywny. W poniedziałek Damian Dróżdż i Tomasz Jędrzejak startowali w półfinale Indywidualnych Mistrzostw Polski, a dzień później okazję do występów mieli niemal wszyscy Spartanie, bowiem odbywały się kolejne spotkania szwedzkiej Elitserien oraz półfinał Młodzieżowych Mistrzostw Polski Par Klubowych.

Tomasz Jędrzejak i Damian Dróżdż nie poradzili sobie najlepiej w półfinałowych zawodach IMP w Świętochłowicach. Nie było chyba zawodnika, który potrafiłby okiełznać trudny, nieużywany na co dzień świętochłowicki tor. Na dziurawej nawierzchni zwyciężył Przemysław Pawlicki przed Januszem KołodziejemDanielem Jeleniewskim, a wrocławianie uplasowali się na dziewiątej i dziesiątej pozycji. Awans wywalczyła tylko czołowa szóstka turnieju. Po dwóch zerach na początku półfinału Jędrzejak dwa biegi wygrał i ostatecznie zgromadził siedem "oczek" na swoim koncie, a Dróżdż przywiózł dwa punkty mniej. W finale Indywidualnych Mistrzostw Polski startować będzie dwóch zawodników Betard Sparty - Maciej Janowski i Szymon Woźniak.

We wtorkowych spotkaniach ligi szwedzkiej bezbłędny był Tai Woffinden. Anglik zgromadził 14 punktów i bonus w pięciu startach (2*,3,3,3,3), a jego Masarna Avesta rozgromiła na własnym torze Indianernę Kumla 62:28. Najjaśniejszym punktem wśród pokonanych był Vaclav Milik, który wywalczył 11 "oczek" w siedmiu biegach (1,2,1,2,2,2,1). Równie udany występ zaliczył Maciej Janowski, zdobywca 10 punktów i 4 bonusów (3,1*,2*,2*,2*) w starciu jego Dackarny Malilla z Rospiggarną Hallstavik (57:33). Maksym Drabik w meczu Lejonen Gislaved - Piraterna Motala (42:48) zdobył pięć punktów i dwa bonusy dla przegranych (0,1*,2,1,1*), a najszybciej o swoim meczu chciałby zapewne zapomnieć Szymon Woźniak. Wrocławianin wyjeżdżał na tor tylko dwa razy, a na swoim koncie zapisał tylko jedno "oczko" (1,0,-,-). Jego Elit Vetlanda nieznacznie przegrał na wyjeździe z Eskilstuną Smederną 43:47.

Maksym Drabik zanotował przeciętny występ w Szwecji, ale pozostali młodzieżowcy spisali się wybornie w półfinale Młodzieżowych Mistrzostw Polski Par Klubowych, który był rozgrywany na torze w Łodzi. Wrocławianie nie dali rywalom większych szans i pewnie wygrali zawody, kwalifikując się do finału Mistrzostw. Damian DróżdżOskar Bober zdobyli po 11 punktów, natomiast Przemysław Liszka otrzymał jedną szansę startu, ale nie powiększył dorobku Betard Sparty. Finał MMPPK zaplanowano na 22 września, a odbędzie się on na torze w Rybniku.