Kultura

Bezpłatne pokazy spektaklu Opery Wrocławskiej. Z okazji Dnia Tańca

2021-04-29, Autor: mh

Romantyczną historię, w której świat realny przeplata się ze światem zjaw można obejrzeć bezpłatnie za pośrednictwem internetu. Spektakl „Giselle” Opery Wrocławskiej jest dostępny online z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca.

Reklama

– Od 1982 roku 29 dzień kwietnia jest świętem środowisk twórczych związanych z tańcem. Sama data nie jest przypadkowa – 29 kwietnia 1792 roku został ochrzczony Jean-Georges Noverre, wielki francuski tancerz i choreograf, który zmienił myślenie o tańcu – mówią organizatorzy wydarzenia z Opery Wrocławskiej.    

I dodają, że za sprawą jego reformy balet „stał się samodzielnym widowiskiem, gdzie wyrażanie treści opierało się na gestach i mimice twarzy”. – Jules Perrot oraz Jean Coralli znakomicie odczytali postulaty Noverre'a, dzięki czemu powstała wspaniała „Giselle” – podkreślają.

Spektakl opowiada o pięknej wieśniaczce, która zakochała się w księciu, nie znając jego prawdziwej tożsamości. – Kiedy wychodzi na jaw, że ukochany nie jest chłopskim synem, a arystokratą, zrozpaczona Giselle odbiera sobie życie – czytamy w opisie przedstawienia. To jednak nie koniec tego baletu romantycznego.

Choreografię Jeana CoralliegoJulesa Perrota opracowały i przeniosły na scenę Ewa Głowacka wraz z Zofią Rudnicką.

„Giselle” można obejrzeć bezpłatnie od 29 kwietnia do do 1 maja na kanale YouTube Opery Wrocławskiej:

 

Oceń publikację: + 1 + 5 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Najczęściej czytane

Alert TuWrocław

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera www.tuwroclaw.com i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Zaszczepisz się czwartą dawką szczepionki na COVID?
Oddanych głosów: 486