Bezradna Pszczółka. Świetny mecz i ważne zwycięstwo koszykarek Ślęzy [RELACJA, ZDJĘCIA]

2018-03-11, Autor: prochu

Ślęza Wrocław pokonała na wyjeździe Pszczółkę Polski Cukier AZS Lublin 65:52 w spotkaniu 22. kolejki Energa Basket Ligi Kobiet. Mistrzynie Polski od drugiej kwarty kontrolowały przebieg spotkania i odnotowały bardzo istotne zwycięstwo. Na uwagę zasługuje także postawa w obronie wrocławianek - w pierwszej połowie zatrzymały rywalki na 20 "oczkach", a w całym meczu dały sobie rzucić zaledwie 52 punkty.

Do końca sezonu zasadniczego mistrzynie Polski rozegrają jeszcze trzy spotkania. Każde z nich będzie niezwykle wymagające. Wrocławianki zmierzą się na wyjeździe z InvestInTheWest AZS-em AJP Gorzów Wielkopolski oraz przed własną publicznością z Artego Bydgoszcz i Wisłą Can-Pack Kraków. Ślęza nadal ma szanse na zajęcie nawet pierwszego miejsca w tabeli. Koniecznego do tego są trzy zwycięstwa, a także dodatkowe potknięcie Artego.

Zwycięstwo w Lublinie przyszło wrocławiankom łatwiej niż wiele osób się tego spodziewało. Pszczółka nie tak dawno rozgromiła przecież u siebie Wisłę Can-Pack, a i pierwsze spotkanie ze Ślęzą, rozegrane we Wrocławiu, zakończyło się jej zwycięstwem. Jednak w niedzielę podopieczne Wojciecha Szawarskiego nie miały wiele do powiedzenia. Wrocławianki od pierwszej minuty były mocno skoncentrowane i realizowały swoje założenia. Po pierwszej kwarcie żółto-czerwone prowadziły 22:16, a to był tylko zwiastun świetnej postawy w kolejnej odsłonie gry.

Druga kwarta zakończyła się zwycięstwem Ślęzy aż 20:4. Wrocławianki imponowały świetną obroną, która napędzała szybkie kontry kończone łatwymi punktami. Bardzo dobrze w tej części spotkania spisywała się Tijana Ajduković. Ważne "trójki" trafiły Karina SzybałaElina Dikeoulakou, swoje dołożyła także Agnieszka Kaczmarczyk.

Po zmianie stron znów za trzy trafiła Karina Szybała, punktowała też Kourtney Treffers, rzut wolny wykorzystała Tijana Ajduković, w efekcie czego przewaga Ślęzy urosła aż do 25 punktów (50:25). To było najwyższe prowadzenie mistrzyń Polski w całym spotkaniu.

W dalszej fazie meczu Pszczółka starała się odrabiać straty, co wychodziło jej z niezłym skutkiem. Dwoiła i troiła się środkowa Uju Ugoka, która uzbierała aż 25 punktów i 16 zbiórek. Jednak w pojedynkę nie była w stanie odmienić losów spotkania. Choć gospodynie nieco zmniejszyły straty, to Ślęza i tak w pełni kontrolowała wydarzenia na parkiecie, ostatecznie wygrywając 65:52.

Kolejne trudne spotkanie wrocławianek już w sobotę (17 marca) - podopieczne Arkadiusza Rusina jadą do Gorzowa Wielkopolskiego, by tam zmierzyć się z miejscowym InvestInTheWest AZS-em AJP Gorzów Wlkp.

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin - Ślęza Wrocław 52:65 (16:22, 4:20, 15:12, 17:11)
Pszczółka: Ugoka 25, Fitzgerald 10, Butulija 8 (2), Cebulska 4, Mistygacz 3 (1), Dorogobuzowa 2, Poleszak 0, Dobrowolska 0, Kędzierska 0.
Ślęza: Treffers 16, Ajduković 12, Zoll-Norman 12, Dikeoulakou 10 (2), Kaczmarczyk 7, Szybała 6 (2), Perez 2, Sosnowska 0, Ndiba 0.