Bikkoplast zwycięża w Volley Spartan Huck

2011-04-05, Autor: Piotr Kolisko
W finałowym spotkaniu pierwszej edycji Volley Spartan Huck triumfował zespół Bikkoplastu, który ograł UKS Tygrysy Strzelin. Na najnizszym stopniu podium uplasowali się siatkarze zespołu TST Kogeneracja.

1 kwietnia w hali Orbita odbył się finał I edycji Volley Spartan Huck. O III miejsce zagrali mistrzowie grupy A - TST Kogeneracja z mistrzami grupy B - SMSem Olimp. Dobry start zanotował SMS zapewniając sobie przewagę juz od poczatku seta.

Jednak niezawodny w ataku ze środka Piotr Poneta oraz w bloku Maciej Malinowski szybko przyczynili się do odrobienia strat. Do samego końca seta gra toczyła się punkt za punkt ale skutecznym atakiem zakończył ją Jarosław Wieruszewski i mimo dobrego startu SMSu, to Kogeneracja wygrywa pierwszego seta 25:22. Drugą partię spotkania, tym razem dobrze rozpoczęli zawodnicy TST. Dzięki trudnej zagrywce rozgrywajacego, Jacka Kowlaskiego zawodnicy SMSu Olimp nie mogli wyprowadzić ataku. Jednak SMS miał w składzie najbardziej wartościowego zawodnika I sezonu Volley Spartan Huck – Pawła Bracisiewicza, który szalał w obronie i podbijał nawet najmocniejsze ataki rywali.

Znalazł sposób nawet na Pawła, Maciej Malinowski, który zakończył drugiego seta skutecznym atakiem zapewniając swojej drużynie zwycięstwo aż 25:16. Zarówno mecz o III miejsce jak i finał rozgrywane były do 3 wygranych setów. Trzecią i jak się okazało ostatnia partię tego spotkania bardzo dobrze rozpoczęli zwycięzcy dwóch poprzednich. Nie do przejścia dla zawodników SMSu był blok Piotra Ponety i Waldemara Binkowskiego, co przyczyniło sie do uzyskania kilkupunktowej przewagi Kogeneracji. Jednak od momentu kiedy Paweł Bracisiewicz pojawił się w strefie ataku przewaga punktowa odwróciła się na korzyść SMSu Olimp 13:11. Bardzo zaciętą rywalizację o III miejsce i brązowy medal I edycji Volley Spartan Huck skutecznie kończą zawodnicy TST Kogeneracji pokonując SMS Olimp 3:0 (25:22, 25:16, 25:22).

Najlepszym zawodnikiem zwycięskiego zespołu TST Kogeneracja został Piotr Poneta, natomiast SMSu Olimp standardowo już Paweł Bracisiewicz.

MVP spotkania wybrano zawodnika TST Kogeneracji Piotra Ponete.

Po meczu o III miejsce nadszedł czas na, oczekiwany przez wszystkich, finał I edycji Volley Spartan Huck. W rywalizacji o złoty medal spotkały się zespoły UKS Tygrysy Strzelin i Bikkoplast. Już od samego początku spotkania na siatce pokazywał swoją klasę Marek Bartnik, swobodnie pokonując blok rywali.

Bardzo dobrze ustawiony w obronie rozgrywający Bikkoplastu Kuba Rejno nie dał  przeciwnikom szans na umieszczenie piłki w boisku. Tygrysy nie poddają się bez walki, skutecznie przełamują ręce blokujących Bikkoplastu Filip Górak i Mateusz Synówka, próbując odrobić dużą stratę punktową. Jednak tym samym odpowiada Grzegorz Bartnik i przewaga Bikkoplastu rośnie coraz bardziej. Zróżnicowaną zagrywką utrudnia grę swoim przeciwnikom Filip Morka ale nie robi ona wrażenia na bedącym w doskonałej dyspozycji tego dnia libero Bikkoplastu Tomku Bartniku. Zdecydowanie 25:18 pierwszego seta wygrywa Bikkoplast. Druga partia spotkania zaczęła się bardzo podobnie jak poprezdnia. Spokojnie kontrolowali gre zawodnicy Bikkoplastu zapewniając sobie 4 -punktowe ( 6:2 ) prowadzenie już na samym początku. Był to zdecydowanie słabszy mecz w wykonaniu Tygrysów ze Strzelina.

W czasie, trwających od stycznia, rozgrywek Volley Spartan Huck wielokrotnie widzieliśmy UKS prezentujący siatkówkę na naprawdę wysokim poziomie, czego dowodem jest między innymi zwycięstwo w grupie nad tym samym Bikkoplastem, z którym tego dnia nie mogli sobie w żaden sposób poradzić. Nie mogący pogodzić się z przegraną w takim stylu walczy skutecznie, zarówno w ataku jak i w bloku Mateusz Synówka. W końcu Adrian Porada zaczął zagrywać taką zagrywkę, jaką podziwialiśmy wielokrotnie w hali przy ul. Krajewskiego i od stanu 13:13 Tygrysy wróciły do gry. Jednak na nieszczęście UKSu w polu zagrywki pojawił się, świetnie prezentujący się w tym spotkaniu Kuba Rejno, który skutecznie uniemożliwił przeciwnikom grę na siatce. Dobrze ustawiali blok zarówno Krzysztof Wnęk, jak i Marcin Klimczyk, jednak kilkakrotnie znalazł sposób na pokononie go zdenerwowany Mateusz Synówka. Mimo walecznej gry Tygrysów w końcówce seta znów Bikkoplast okazuje się lepszy i wygrywa 25:21. Trzeci set to już koncertowa gra Bikkoplastu.

Dużo prostych błędów po stronie Tygrysów,  skuteczne ataki Krzysztofa Wnęka i Arakdiusza Jurczyka, do tego dobrze ustawiony blok Kuby Rajno i świetna zagrywka Łukasza Pawluka rozwiały wszelkie nadzieje na wygraną Tygrysów. W rezultacie zasłużone Mistrzostwo I sezonu Volley Spartan Huck zdobywa świetnie grający zarówno tego dnia, jak i przez całe rozgrywki zespół Bikkoplast pokonując UKS Tygrysy Strzelin 3:0 ( 25:18, 25:21, 25:14 ).

Najlepszym zawodnikiem zwycięskiego zespołu Bikkoplastu został Łukasz Pawluk, a w zespole UKS Tygrysy Strzelin Filip Górak.

MVP meczu finałowego wybrany został rozgrywający Bikkoplastu Kuba Rejno.

Po rozegraniu meczów o III i I  miejsce Volley Spartan Huck 2011 wręczone zostały nagrody dla pierwszych 3 zespołów oraz dla wyróżniających się na poszczególnych pozycjach zawodników:

Najlepiej zagrywającym zawodnikiem I sezonu Volley Spartan Huck został:

Wojciech Radosz z zespołu Średnio

Najlepiej atakującym zawodnikiem I sezonu Volley Spartan Huck został:

Maciej Malinowski z zespołu TST Kogeneracja

Najlepiej blokującym zawodnikiem I sezonu Volley Spartan Huck został:

Adrian Porada z zespołu UKS Tygrysy Strzelin

Najbardziej Wartościowym ( MVP ) zawodnikiem I sezonu Volley Spartan Huck został: