Wiadomości

Biletomaty UrbanCard boją się złej pogody

2010-10-22, Autor: bk
Zdarzyło się Wam już, że chcecie doładować UrbanCard w ulicznym biletomacie, a on nie działał? A może nie chciał obsługiwać karty płatniczej? Spokojnie – to normalne. Lepiej ma być, gdy już znikną kolejki po wyrabianie biletów elektronicznych, bo na razie Mennica dodatkowych sił do naprawy urządzeń ulicznych nie wyśle.

Reklama

- W tej chwili nasze biletomaty wykonują 28 tysięcy operacji miesięcznie. Więc 5 czy 8 awarii spowodowanych przez same maszyny to nie jest dużo – twierdzi Mariusz Przybylski z Mennicy Polskiej, która obsługuje system UrbanCard.
Nie oznacza to jednak, że przez cały miesiąc nie działa maksymalnie 8 urządzeń: biletomaty wyłączone mogą być znacznie częściej. - Zdecydowana większość awarii to nie wina sprzętu, ale tego, że użytkownik czegoś napchał w miejsce gdzie powinny wchodzić karty. Może się także zdarzyć, że urządzenie jest już pełne i nie przyjmuje więcej bilonu. Wtedy, do czasu aż go nie opróżnimy, nie będzie działać – dodaje.

Jak się jednak okazuje najczęstszą przyczyną kłopotów może być pogoda.
- Nasze biletomaty łączą się z siecią bezprzewodowo, więc w przypadku złej pogody mogą występować zakłócenia w łączności. Wtedy biletomat może być wyłączony - mówi Mariusz Przybylski.Nic nie wskazuje na to, że w najbliższym czasie coś się poprawiło, bo Mennica dodatkowych ludzi do napraw biletomatów nie wyśle:
- Na razie priorytetem jest dla nas wyrabianie kart. Dopiero gdy uporamy się z kolejkami będziemy mogli przesunąć ludzi do innych zadań – mówi Mariusz Przybylski.
Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (7):
 • ~ 2010-10-22
  13:27:07

  0 0

  To ciekawe, kto będzie płacił mandaty za tych, którzy nie będą mogli zakupić biletu, bo jest zimno?!

 • ~ 2010-10-22
  13:35:05

  0 0

  Mi czasem też nic się nie chce, gdy na dworze plucha. Rozumiem Cię Biletomacie. Ale może w tym czasie serwowałbyś w zamian kawę lub herbatę?

  PS. A mówią, że automatyzacja prowadzi do dehumanizacji. A jak widać automat, też człowiek.

 • ~ 2010-10-22
  13:41:12

  0 0

  Też mi nowość że biletomaty nie działają w złą pogodę...
  kiedyś pół miasta przeszedłem zanim kupiłem bilet 24 godzinny w dzialającym biletomacie... i to nie tym od urbancard. takim zwykłym

 • ~ 2010-10-22
  14:43:52

  0 0

  Pan Przybylski coś ściemnia. Ci sami ludzie co teraz wyrabiają karty będą później jeździć po mieście jako serwisanci? Przecież dane osobowe nanosi się od ręki w punkcie przy placu Legionów i robią to 2, może 3 osoby. A produkcją"kartoników" to zajmują się w Warszawie. Potem tych ludzi przeniosą do Wrocławia? Coś Pan mota, Panie Przybylski. Coś Pan ukrywa?

 • ~ 2010-10-22
  17:32:14

  0 0

  to jest jednak jakaś paranoja. w ogóle nie rozumiem sprawy z biletomatami, w ogóle nie rozumiem dlaczego sa ustawiane tak rzadko i w takich dziwnych miejscach. i w ogóle nei rozumiem dlaczego tak często sie psuja. przez rok mieszkalem w strasbourgu. jezdzilem tramwajami i autobusami, kupowalem bilety w automatach conajmniej kilka razy w tygodniu. nie zdarzylo mi sie, zeby ktorys byl zepsuty.
  dlaczego te nasze musza sie psuć? i co to znaczy, ze mennica nie da więcej ludzi do ich naprawy? to jaką umowę ma miasto, żeby takie zagrania wykonawcy uchodziły mu na sucho?

 • ~ 2010-10-22
  19:05:08

  0 0

  idźmy wszyscy zagłosować na obecnego prezydenta, na pewno się nam wszystkim poprawi

 • ~ 2010-10-23
  10:03:36

  0 0

  Biletomaty zapchane pieniędzmi? I biedne miasto nie wie co z tym fantem zrobić? Boże, dramat! Naprawdę, to jest poważny problem, który trudno będzie urzędnikom rozwiązać.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.