Bolesna porażka i koniec marzeń o udanym sezonie. Wisła Kraków - Śląsk Wrocław 3:1 [RELACJA]

To już pewne - w tym sezonie Śląsk Wrocław będzie skazany na walkę o utrzymanie w Ekstraklasie. Przesądziła o tym porażka z Wisłą Kraków 1:3.

Przed meczem w Krakowie, trener Tadeusz Pawłowski był zmuszony dokonać kilku zmian w składzie. Za kontuzjowanego Mariusza Pawelca wystąpił Mateusz Lewandowski, a chorego Marcina Robaka zastąpił Arkadiusz Piech. Z kolei na skrzydle od pierwszej minuty zagrał (i, co warto podkreślić, zaliczył pełne zawody) pozyskany niedawno Mateusz Cholewiak.

Do przerwy żadna z drużyn nie mogła czuć się jak faworyt do zwycięstwa. Wynik meczu otworzyła Wisła, która na gola czekała przez 20 minut. Obrońca Śląska Tim Rieder zagrał ręką we własnym polu karnym i decyzja sędziego nie mogła być inna: jedenastka dla gospodarzy. Na gola zamienił ją Carlitos. Śląsk potrzebował kwadransa, aby skutecznie odpowiedzieć. W 36. minucie, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, najlepiej w polu karnym Wisły zachował się Igors Tarasovs i “główką” doprowadził do wyrównania.

Po zmianie stron Śląskowi wszystko się posypało, a katem wrocławskiej drużyny okazał się Carlitos. Hiszpański snajper w tym meczu przebudził się z zimowego snu. Do tego spotkania miał tylko jednego gola na koncie w tym roku. Ale jak już się rozkręcił, to na całego, a jego pierwszą ofiarą był właśnie Śląsk. Snajper Wisły celnie uderzył najpierw w 62., a potem w 79. minucie i było po Śląsku w Krakowie.

Porażka przesądziła ostatecznie: w tym sezonie Śląsk, kolejny rok z rzędu, wiosnę spędzi na walce o zachowanie miejsca w Ekstraklasie. To ogromna porażka wrocławskiej drużyny, w lecie budowanej za ciężkie pieniądze z myślą o tym, aby powstał Śląsk gotowy do walki o medale. Zamiast sukcesów, po raz kolejny mamy wielką klapę.

Wisła Kraków - Śląsk Wrocław 3:1 (1:1)
Bramki: Carlitos (20. - karny, 62., 79.) - Tarasovs (36.)

Wisła Kraków: Cuesta - Palcic, Velez (85. Głowacki), Arsenić, Sadlok - Boguski, Mitrović (59. Halilović), Cywka, Brlek, Jesus Imaz (77. Llonch) - Carlitos.
Śląsk Wrocław: Słowik - Celeban, Rieder, Tarasovs, Lewandowski (74. Dankowski) - Cholewiak, Augusto, Srnić (71. Srnić), Sito Riera, Pich (82. Bergier) - Piech.

Żółte kartki: Sadlok, Mitrović, Halilović - Piech, Augusto.
Sędzia: Daniel Stefański (Bydgoszcz).

Widzów: ok. 10,5 tys.