Biznes

Branża IT we Wrocławiu nie zwalnia tempa. Można zarobić nawet 20 tys. miesięcznie

2013-02-14, Autor: tm
Większość największych firm z branży IT w naszym mieście planuje zatrudnić w 2013 roku nowych pracowników. Najczęściej poszukiwani są programiści, oni też najlepiej zarabiają. - Już kilkuletnie doświadczenie może pozwolić na osiągnięcie pensji w wysokości nawet 20 tysięcy złotych miesięcznie - przyznają znawcy rynku.

Reklama

Już pod koniec 2012 roku donosiliśmy, że informatycy to we Wrocławiu "towar deficytowy". Przedstawiciele firm z branży IT przyznają, że lokalny rynek jest już wydrenowany, a miejsc pracy wciąż przybywa.

- Brakuje chętnych do pracy. Wrocław przestaje nam wystarczać - mówił w listopadzie Wiesław Błysz z REC Global.

A wszystko wskazuje na to, że branża informatyczna we Wrocławiu w obecnym roku nie zwolni tempa i nadal rozwijać będzie się bardzo dynamicznie.

Eksperci podkreślają, że większość firm uznawanych w naszym mieście za potentatów przyznaje się do tego, że w roku 2013 zamierzają tworzyć nowe miejsca pracy. Związane jest to z osiąganiem pozytywnych wyników oraz nowymi projektami, które pozyskują.

- Są to nie tylko projekty lokalne, ale przede wszystkim dotyczące rynków ogólnokrajowych i międzynarodowych. W tym momencie warto wspomnieć również o tym, że pojawiło się kilka całkiem nowych firm, które zaplanowały na ten rok otworzenie centrów R&D właśnie we Wrocławiu, śladem m.in. IBM, Dolby czy NSN, które uczyniły to w latach poprzednich – komentuje Konrad Mazurek, lider zespołu Antal IT Services.


We Wrocławiu najczęściej pojawiają się zapytania o  programistów, specjalizujących się w technologiach Java, C/C++, .Net/C# i  SAP. I to właśnie specjaliści w tych dziedzinach mogą liczyć na  najlepsze wynagrodzenie.

- Bardzo korzystnie, wśród innych technologii, prezentują się płace na posadach związanych z SAP. Już 3-4 letnie doświadczenie komercyjne – w zależności od projektów i stanowiska – może skutkować osiągnięciem pensji w granicach od około 8-9 tys. złotych brutto do około 20 tys. miesięcznie – dodaje Konrad Mazurek.

Konsultanci wrocławskiego oddziału firmy Antal International zauważają, że choć w  kraju najlepsze pensje nadal są w Warszawie, to Wrocław, na tle takich miast jak Poznań, Kraków czy Gdańsk, wypada dobrze, a płace kształtują się na poziomie zbliżonym do tego, który występuje w innych polskich aglomeracjach.

Oceń publikację: + 1 + 1 - 1 - 4

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (4):
 • ~x 2013-02-15
  07:21:02

  0 3

  zupełnie przypadkiem jestem na pograniczu branży informatycznej, jakbym potrzebował takich pieniędzy to mógłbym do niej pójść. ale po co? dzisiaj robię to co chcę, ile chcę i mogę odłożyć parę groszy na przyszłość. 6k to dość, po co mi 20k? chyba że jakby żona nie pracowała. zobaczymy jak przyjdą dzieci ale... tak czy inaczej po co mi takie pieniądze?

 • ~Ziomek 2013-02-15
  14:51:37

  4 0

  Ale durny komentarz:) "Po co mi takie pieniądze?" :) Hehe. Gadasz takie głupoty jakby to było 100 tyś zł miesięcznie. Te 20k zł szybko przeleci przez palce w miesiącu gdy ma się: dom, 2 samochody, dzieci i żonę. Ta ostatnia wymieniona przede wszystkim:)

 • ~Kodder 2014-02-10
  17:37:01

  0 4

  We Wrocławiu jest kilka dobrych firm z IT, w których można znaleźć sensowną pracę, ale chyba najlepsze opinie słyszałem o SMT Software. Płacą bardzo dobrze i dają do pracy ciekawe projekty.

 • ~Adam 2014-06-23
  13:35:54

  0 3

  W ogóle wydaje mi się że studia o kierunku informatycznym będa zawsze potrzebne gdyż ciągle słyszę czytam o zapotrzebowaniu pracowników do działów IT. Ja np. bez bez problemu dostałem sie po studiach do SMT software, właśnie we Wrocku.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert TuWrocław

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera www.tuwroclaw.com i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Na które polskie owoce czekasz najbardziej?Oddanych głosów: 2355